Боб с ребра?

  • 15 110
  • 6
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 1 830
Момичета как да направя боб с ребра?Мъжо ме кара да му направя , аз незнам как Embarassed.За боба е ясно, но кога се слагат ребрата ,сурови ли, как?Ще съм благодарна на всяко предложение  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 461
Ребрата предварително  ги запържваш леко и след това  ги пускаш в боба.
Можеш и да ги сложиш направо  и така .
Както решиш ти.


След като всичко е готово ,ако желаеш можеш да извадиш
ребрата да ги обезкостиш и да върнеш обратно месото в боба.

# 2
# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ако са сурови - както е писала Дими, ако са пушени ги слагаш накрая да поврат 15тина минути преди да свалиш боба от огъня  Wink

# 4
  • варна
  • Мнения: 1 830
Благодаря ви момичета, утре ще докладвам какво съм направила  bouquet

# 5
  • Мнения: 6 461
ако са пушени ги слагаш накрая да поврат 15тина минути преди да свалиш боба от огъня  Wink
Намерих една рецепта за боб с пушени рабра.
Заповядай Grinning

Боб с пушени ребра

 Продукти:
300 гр. бял боб Добруджанка, 400 гр. пушени ребра, 1 глава лук, 80 мл. олио, 10 гр. брашно, 1 ч.л. червен пипер, джоджен, магданоз.

Начин на приготвяне:
Бобът се накисва за 2 часа, отцежда се, залива се със студена вода и се вари с пушените ребра до пълно омекване на зърната. Месото се изважда, отделя се от костите, нарязва се на късчета и се връща обратно в боба. Лукът се нарязва на ситно и се задушава в мазнина, заедно с червеният пипер и брашното. Прибавя се към фасула и се вари 15-20 мин. При поднасяне ястието се поръсва със ситно нарязан магданоз и джоджен.

# 6
  • варна
  • Мнения: 1 830
Дими, направих боба с пушените ребра - ухае невероятно.Спазих всичко по рецептата, само дето не съм киснала боба Embarassed.Току що изключих котлона.Нямам търпение довечера да се прибере мъжо и да си каже мнението Laughing.Благодаря ти за рецептата  bouquet Hug.Благодаря и на другите момичета Hug

Общи условия

Активация на акаунт