Удар по главичката

  • 942
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 671
Мили мами притеснена съм много Ален прохожда но не е стабиленмного и днес се удари по челцето в теракота
Ведного посиня и си поду местенцето той много плака милия аз също сложих му мокро компресче и май не се наду прекалено а сего го мазнах и с олио
Четох други подобни теми и видях че имало мозъчен ехограф че се гледало през фонтанелката но на Ален му се е затворила и не знам дали ще стане и къде има
Не искам да го облъчвам с ренген вече съм го правила и сега не знам къде да го водя
Иначе той хапна и поигра после заспа но аз както виждате сън не ме лови
Моля ако някой знае повече за тозе мозъчен ехограф да сподели

# 1
  • Мнения: 918
Не се притеснявай, щом детето не е умърлушено, не му е замъглен погледа, не повръща, няма температура не мисля, че е толкова сериозно. На мен също ми се случи подобен инцидент, та по същия начин притеснението и чувството за вина ме държаха цяла вечер. През половин час се надвесвах над кошарката да слушам дали диша. Това е риска ма порастването. мисля, че всичко ще е наред, няма смисъл да облъчваш детенце.

# 2
  • Мнения: 1 320
На моето хлапе му направиха ренгенова снимка в Пирогов, но беше след 1 год.
 Наблюдавай го 48 часа .. гадене, повръщане, липса на апетит, виене на свят, лоша координация, замъглен поглед.
За твое спокойствие си направи снимката!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не мисля, че от падане от собствените му крака може да стане сътресение - все пак не е високо! Wink Мони също се удари жестоко на теракота (и по-точно на ръба на прагчето на банята) - излезе й ужасна цицина - мораво-кърваво-червена - имах чувството, че чак главичката й се е деформирала! Тя не ми позволи да й сложа лед, затова само с олио я мазах - цицината толкова избледня до вечерта, че почти не се забелязваше. Ако знаеш колко падания те чакат тепърва! Мони проходи преди около месец и половина и оттогава пада поне по 10 пъти на ден... #Crazy

# 4
  • Мнения: 2 755
Цитат на: rradost
Моля ако някой знае повече за тозе мозъчен ехограф да сподели

Мозъкът, доколкото съм запозната, не се изследва ехографски ( освен в единични случаи и при бебета). Правят се рентгенография или компютърна томография (скенер). Но, това се назначава при необходимост. Наблюдавай детенцето и ако има някаква промяна в поведението му - превъзбудено или унесено, гадене, повръщане, консултирай го с лекар! И спокойно. Не се притеснявай без да имаш основания за това.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Не се шашкай. Още много пъти ще си удря главата-за съжаление. Не може всеки път да го водиш на рентген. Ако няма симптоми като тези, които са ти написали по-горе-няма място за притеснение. Иво като си тресне главата бързам да намажа с памуче, напоено с олио, за да не стават синини-и толкова. Слава Богу-досега не е имал сериозни контузии Praynig

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
За сътресение е по-опасен ударът отзад на главичката или отстрани към слепоочието. Отпред по челото правят ренгенова снимка  (понеже съвсем наскоро минахме през същото препядствие и стигнахме до Пирогов) и се опасяват (ако е силен ударът) да няма нещо на черепа.
Но важното е детето да е спокойно, да яде, да не повръща, да не плаче постоянно (като при болка на главичката), да не е постоянно унесено и сънливо и т.н. Представям си как си се уплашила, само за оттока да ти кажа, че олиото страшно помага. Като отидохме до Пирогов имаше една баба с по-голямо момченце, на около 8-9г. и ни пита за сина ми:"Мъж ли е", а ние:"Мъж е" и тя:"Оооо, колко има тепърва да падате..."  #Silly  Shocked  Crazy

# 7
  • Мнения: 671
Благодаря ви много сега май съм по-спокойна
Да чукна на дърво Ален за сега се държи нормално яде спи весел е и много иска да ходи значи не се е изплашил
PetiaK за олиото бях прочела в друга подобна тема че много помага и си го мажа Grinning
Синката ни вече не е толкова страшна ох наистина се изплаших много защото пред очите ми за секунди повеля посиня е се наду
Благодаря ви още веднъж страхотни сте Grinning

Общи условия

Активация на акаунт