Коледен благотворителен базар днес

  • 675
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 037
Здравейте, благодарение на форума разбрах за днешното събитие в Интер Експо центъра. Посетихме го и сме много доволни. Хубаво беше, че отидохме в началото, защото много бързо стана претъпкано. Щандовете бяха много атрактивни, толкова много държави на едно място. Сдобихме се с няколко интересни покупки, включително кукла от Ирландия. Участва сина ми с един билет в томболата и спечели мобилен телефон. Дамите от томболата му ръкопляскаха.
Браво на организаторките на събитието. Прочетох на билета, че това е 13-то издание на базара. Как не съм знаела до сега?! Хайде, похвалете се и вие.

# 1
  • Мнения: 413
Само днес ли е базарът???
Точно се чудя отде да си купя интересни коледни неща! newsm78

# 2
  • Мнения: 700
Да, само днес. Това е Коледния пазар на нациите, където посолствата правят щандове на страната си и продават типични коледни неща.
Миналата година БТВ продаваха костюмите на водещите си.
А тази? newsm78

# 3
  • Мнения: 2 037
Колкото до БТв, отново продаваха костюми на водещи и дрехи от Фен Фешън. Но по щандовете на страните имаше забалежителни неща. В повечето случаи - доста скъпи. Най-съжалявам за едни шапки от Австралия, 20 лв. бройката.

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз разбрах от новините, за съжаление.
След дъжд - качулка.
И къде имаше инфо по този въпрос във форума?

# 5
  • Мнения: 2 037
В "Нашите деца", "Какво, къде, кога".

# 6
  • Мнения: 3 835
Да, и аз разбрах за базара от новините. За съжаление не можах да го посетя. А знаете ли къде ще отидат събраните средства от него?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Да, и аз разбрах за базара от новините. За съжаление не можах да го посетя. А знаете ли къде ще отидат събраните средства от него?

За домовете за деца в неравностойно положение според медиите.

# 8
  • Мнения: 2 037
Извадка от сайта на БНТ:

14 годишни стипендии за ученици и студенти-сираци е осигурил Международният дамски клуб София. За 13-ти път клубът организира Коледен благотворителен базар в полза на хората в неравностойно положение. Грижата е целогодишна за сираци, болни, инвалиди и бедни. На миналия базар само за един ден дамите събраха четвърт милион.



Когато правиш добро, се чувстваш щастлив, тази мисъл на покойната Даяна повториха дамите и така обясниха постоянните си усилия и работа в полза на онеправданите.

"Онези, които даряват на нашия клуб, могат да бъдат сигурни, че до последна стотинка онова, което са дарили, отива по предназначение", заяви Марияна Хил – председател на "Международен дамски клуб".

С парите от миналия базар дамите осъществиха и няколко успешни проекти. Като кухнята за бедни пенсионери в София, която им осигурява топла храна от декември до март. Дамите помагат и на болните деца от дома в село Петрово. Там за децата с тежки увреждания се грижат пенсионери. Патрон на базара тази година е народния представител Деница Димитрова:

"А за това колко е хубаво да правиш благотворителност - това е наистина нещо велико. Това може да го прави само човек, който го усеща със сърцето си".

На 25 ноември от 12.00 до 17.00 часа, всички, които желаят да помогнат, могат да отидат в софийския Интер експо център.

# 9
  • Мнения: 1 941
Ходих по работа, но преди всичко се забавлявах страхотно. И още по страхотно се наядох - ханъми изкушаваха с баклава и кадаиф, пищни украинки с горещи пироги. Мароканският посланик режеше някакво пълнено с ориз печено месо, което беше невероятно.  Пробвах туршия от Ливан ли беше, от къде ли. За вкъщи помъкнах основно суши, което си купих от едни мили японки. И разбира се доста сладки от почти всички кътчета на земята   chef

# 10
  • Мнения: 3 835
заяви Марияна Хил – председател на "Международен дамски клуб".

Благодаря ти много. Точно тази информация ми трябваше. Hug

Общи условия

Активация на акаунт