Алергия към моркови-сок/пюре

  • 7 749
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте мами!
Въпросът ми е -ако бебето е алергично към прясно изцеден сок от моркови,то ще отключва ли реакция и при купените пюрета съдържащи моркови?
 Питам защото откакто започнахме с този сок има обрив по тялото,който сега чистим /а лекарите отричатче може да има алергия към ябълки и моркови #Shocked

# 1
  • Мнения: 18 542
Да, алергично ли е към самите моркови, а не към нещо с което са обработвани и торени, каквито и моркови да яде ще има реакция. Не знам какво отричат категорично лекарите, но моят син на тест за алергии показа много висок а реакция към ябълки и моркови и от няколко месеца са ни забранени. Ако си сигурна, че обривите са от моркови, спри ги поне за 2-3 седмици след като се изчистят обривити и пробвай пак с готово пюре, ако пак се появят, няма съмнение от какво са и забрави за моркови поне половин година.

# 2
  • Мнения: 350
А какви са морковите? КУпените могат да са силно замърсени с всякаква вредна химия.

И аз съм фен на морковения сок, но на детето не давам - чакам домашните през лятото.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Странно защо отричат, като все повече деца проявяват такава алергия, да не говорим пък, че и по всичките сайтове за алергии си ги пише... По въпроса ти - спри морковите докато изцяло се изчистат обривите - после пробвай много внимателно след две седмици примерно с пюре - в него морковите са преработени и може да не дадат реакция или пък да е по-слаба. Внимавай после като въвеждате ябълката - моят е алергичен ако яде в по-големи количества.

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз също мисля, 4е синът ми има алергия към морковите. Давах му пюре на Гербер от моркови няколко пъти по 1-2 лъжи4ки, а после 3-4 лъжи4ки комбинирано с пюре от ябълка и по бузките му се появиха ситни 4ервени пъп4ици, сега няма да давам една седмица докато из4езнат и мисля въобще скоро време да не му предлагам моркови . Имам един въпрос дали като не давам моркови пъп4иците сами ще из4езнат или трябва да ги мажа с нещо? Има ли опасност да останат и въобще след колко време  е нормално да се скрият пъп4иците? Ако може някой да ми отговори ще съм много благодарна.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Сока ти ли го прави?Моят син направи алергия от моров,само че нитратна.Оказа се,че от купените съдържащи морков нищо му няма. Бях "оцелила" от пазара кои да му купя за сок.

# 6
  • Мнения: 103
Сока го приготвям аз с моркови от пазара.А за пъпчиците мисля ,че трябва да се лекуват /едва ли ще изчезнат от само себе се #Crazy / и след това вече да се следи дали пак ще излязят след нов прием. Ох,незнам! Ще спра морковите за сега и след 10-на дни ще пробвам с мъничко,а засега ще сме на пюрета-надявам се да не й стане нищо фатално като не пие сок.
Благодаря Ви за мненията все пак.

# 7
  • Мнения: 18 542
До около седмица трябва да изчезнат, ако е от морковите и ги спреш тотално. Ако обривите са много силни, можеш да ги намажеш, но ако не е, може и без да мажеш.

# 8
nie vavedohme parvo qbalkite i polu4i alergiq- papki i ekzema po liceto. Sprqh qbylkata i sled edna sedmica iz4eznaha. Sega 6te probvam s morkovi....Пъпките/екземата се мажат само с преварен зехтин преди къпане и с нищо друго, ако не са много зле. Но ако "сълзи" екземата, трябва доктора да изпише паста....

# 9
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
На нас пъп4иците из4езнаха на следващия ден. Сега просто трябва да се обедя дали наистина са от морковите,като му дам малко , ако се обрине пак зна4и е от тях.

# 10
  • Мнения: 1 366
Жаки, случайно виждам темата и ще се намеся. Морковите, тиквата и батата са с много силен цвят. Дори и възрастен, ако прекали с употребата би могъл да получи "отенък" на оранжево. Провери дали не е от оранжевото и ме му давай много и само морковче, а го комбинирай с ябълка, круша и т.н.

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Цитат на: maikata
Жаки, случайно виждам темата и ще се намеся. Морковите, тиквата и батата са с много силен цвят. Дори и възрастен, ако прекали с употребата би могъл да получи "отенък" на оранжево. Провери дали не е от оранжевото и ме му давай много и само морковче, а го комбинирай с ябълка, круша и т.н.

Благодаря ти за съвета, аз моркова го давам в комбинация с ябълка, а пататите и тиквата отделно. Ще внимавам , но голям избор нямам ще пробвам скоро да му дам тикви4ка.

# 12
  • Мнения: 4 358
Цитат на: tanny
......А за пъпчиците мисля ,че трябва да се лекуват /едва ли ще изчезнат от само себе се #Crazy / и след това вече да се следи дали пак ще излязят след нов прием......

Ако е алергична реакция, тя трябва да избие и организмът да се изчисти.
Ако мажеш пъпчиците, ти блокираш изхода на алергичната реакция и тя си търси ново място, за да избие. Много по-добре е да има пъпчици по-кожата, отколкото алергията да удари в нослето или в стомахчето.
Пъпките се мажат само, ако са много и то доста зачервени.
В никакъв случай не предприемай сама мазане или немазане - задължително консултирай с лекар!!!

# 13
  • Мнения: 103
Теди,благодаря ти! Обаче нашата лекарка ни прати на кожен защото не посмя да сложи ваксината /а обрива не е толкова силен и само по гърдичките и гърба/ Не знам дали има значение къде се появяват пъпките ако е хранителна алергия?
И сега мажем с Локоид и балсам на д-р Тайс,освен това минахме и на хипоалергенно мляко. Е има резултат от мазилата,но ми се струва че ако ги спра пак ще се появят?!?!?
Та така-трябвало да сме "чисти" заради ваксината..............

# 14
  • Мнения: 4 358
При Оги първите обриви бяха по цялото тяло без под памперса. След това излизаха предимно по гърба, по крачетата и по лицето.
Ако след мазането пъпчиците пак се появят, т.е. ако са упорити, потърси за всеки случай мнение на алерголог.
Децата често реагират на непознатите храни и без да имат сериозна алергия.
Дано не се повтори! Успех  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт