Не иска да яде манджи никакви!!!

  • 3 469
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Моето вече поотраснало бебе от 2 седмици е на кухня. Обаче - не ще да яде никаква храна Sad. Само десерта си изяжда, който е някакво нишесте с банани вътре или пък с бисквити. Иначе манджите са хубави... ориз с месо, леща, грах, пиле-фрикасе, супи с фиде, моркови и какво ли не...въобще - добре готвят. Обаче бебето плюе всичко и ме гледа дръзко в очите! Вдига ми кръвното #Cussing out ... пробвам да я държа гладна, като се надявам, че после като й дам от манджата, ще й се нахвърли - тц...нищо подобно. Отново отказва и това е. Дам ли й мляко НАН, изпива го до дъно, бисквити с кисело мляко също яде и попара. Но нищо друго #Cussing out. Кажете ми, какво да правя и вашите деца, ядат ли манджи някакви? Злоядо ли ще е моето и как ще го пратя на ясла есента като там никой няма да я моли да яде?! Страх ме е, че ще й идат на кино хубавите гривнички и бузки, които си има сега и ще стане един "щиглец", кльощав и с хлътнали бузки ooooh!.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 932
А преди това яла ли е твои готвени манджи?
Може да е просто етап, не се притеснявай!
Мен така непрекъснато ме шашкаше с неговите вкусови предпочитания. Давай да яде каквото иска. Сигурно ще се облещят мамите, ама моя синковец по едно време наблягаше на пържените картофи, как не му ставаше тежко - незнам #Puppy dog
Яйце изобщо не ядеше - плюне, въртене на глава- сега само като види "коко, коко"- взима си цялото яйце и започва да си го яде с кеф Simple Smile
Да те успокоя, че колкото по-големи стават, толкова повече претенции към храната - така че споко Whistling  Whistling
А иначе и аз с нервите съм #Silly  #Silly  #Silly  #2gunfire  #2gunfire

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони отначало (първата седмица след записването ни на кухня) също отказваше да яде манджите. Хапваше само малко супа и целия десерт. Явно са й били необичайни на вкус. После свикна и сега си ги яде с удоволствие - като изключим тези, които наистина не обича (боб, леща, мляко с ориз). Дано и при вас стане така! Не давай насила от манждите обаче - да не се запъне и съвсем да откаже да яде! Оставяй я сама да определя какво иска и какво не - едва ли ще трае дълго този период!

# 3
  • Мнения: 4 406
не си тормози детето, а с него и себе си. и ние минаваме през тоя етап- един ен не ще нищо от кухнята, на следващия чак облизва бурканите образно казано. аз задължително първо го пробвам с манджа, ако категорично ми отказва десетина минути, ми свършва търпението и му давам каквото обича- и вие сигурно имате нещо такова.
но да го държиш гладно е твърде краен метод.
попитай педиатъра си ако по принцип сте злояди дали да не даваш перли с рибено масло за апетит

# 4
  • Мнения: 5 468
Благодаря ви за отговорите. Дано и при нея да е преходен период. Ама вече съвсем ме отчая това детенце. Днес пак същата история... изяде само половинката бурканче мляко с ориз и толкова. Сега се разхожда им хола и я гледам, че е докопала една солета и я гризе.
Иначе ядеше всичко, каквото и ние. Като ядем и й даваме и на нея и никога не  е отказвала. Напротив. А сега с тази кухня ooooh!. Днес си помислих да не взимам купони за другия месец направо. Ама тогава пък, какво ще й мисля?!

# 5
  • Мнения: 3 562
Може да не и харесват манджите от кухнята Thinking
Все пак не е домашно приготвената манджичка на мама  Laughing
Дай и малко време, дано да е просто период и след това ще пита за още  Laughing

П.П.Нали скоро ще празнува - може да е на диета  Laughing
Шегувам се  Laughing не се сърди  Praynig

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Наистина може да не е свикнала с вкуса  Thinking . Ако си е харесвала твоите манджи, а тези са по-различни... Илиян пък беше точно обратното моите не харесваше  Sad , а от кухнята дори и някакви подозрителни бъркочи си похапва с кеф  Confused .
Да не са и много течни, ако е свикнала на по-суха храна? Или пък да не и е едро (аз на моя юнак с 2 зъба първите месеци му ги пасирах)...
Не я мъчи, но ако наистина на есен смяташ да я даваш на ясла ще е хубанва да е свикнала с храната в кухнята, в яслите е подобна. Изчакай може пък по-нататък да и хареса.

# 7
  • Мнения: 1 391
ние сме по-назад с месеците, но моята мома ги върши същите номера от известно време....

На обяд я кърмя, и после давам пюре... да ама не... не ще и не ще... и ни пропада зеленчуковия обяд... следобяд пък кога яде каша, кога не... най-си обича млякото.....
него не отказва...
ама не може само на мляко нали?!

уф... направо се чудя... ако й дам обяда, без да я кърмя, повече яде... ама тогава не получава млякото си... а на него повече държи.. като ме види и почва да скърца.....

понякога й правя пюре с адаптирано мляко, нарочно, за да яде него ... преди ядеше прекрасно, от 1 седмица ме изважда извън нерви... върти се, сумти, пуфти, всичко прави освен да яде.... накрая става доволна от стола, а мама си седи с купата пълна в ръка.... хм

това стачка ли е, какво е.... ядосва ме вече

# 8
  • Мнения: 1 567
Цитат на: Collibri
ние сме по-назад с месеците, но моята мома ги върши същите номера от известно време....

..... и ни пропада зеленчуковия обяд... следобяд пък кога яде


А какво й даваш за обед? Аз например се убедих, че мойта госпожица предпочита по-завъртяните вкусове...
Само картоф и телешко, например, не ще. Муси се и край...
Виж, ако е тиквичка, морковче, ориз, пресен лук, копър и телешко, зехтин и няколко капки лимон... и купичката ще си лапне от кеф.... Laughing  Laughing  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 755
И при нас ситуацията е почти същата. Моят сладур, яде с охота десерта, хапва без протест супата, но на манждите определено не е фен. Яде избирателно, ако му хареса ОК, обаче, ако е леща, грах или спанак...не и не Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 444
Все едно, че аз съм писала! При нас същия проблем с тази разлика, че Катя е на 1г.и 1м. и има периоди, когато се храни много добре и други, когато ми скъсва нервите и се чудя какво да и давам! Определено яде избирателно иска да и е вкусно, разни блудкави истории, готови пюрета с изключение на плодовите, изобщо не харесва! Аз я оставям каквото иска да яде, тя много харесва плодови млека на Данон, банани, сирене! Имало е дни когато това ни е било основна храна и адптирано мляко разбира се! Него го обожава! Давала съм разни сиропи за повишаване на апетита, но ефекта е бил временен!Дени пишеш за някави перли с рибено масло кажи повече за тях?
 Blush

# 11
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Roshalche
П.П.Нали скоро ще празнува - може да е на диета  Laughing
Шегувам се  Laughing не се сърди  Praynig

 rotfImao хехехех, дали беее Thinking??? Да не би да се е притеснила, верно, че няма да й седи добре тоалета на рождения ден и за това да се вталява?

# 12
  • Мнения: 5 468
Цитат на: PetiaK
Наистина може да не е свикнала с вкуса  Thinking . Ако си е харесвала твоите манджи, а тези са по-различни...

Там е работата, че е нямало мои манджи. Аз съм слаба готвачка и не съм й правила домашни манджи. Ядеше с охота пюретата на Ганчев от всичко, дори и спаначените. Мляко НАН - няма какво да го коментирам - до капка го изпиваше, сега също. Попара е яла също. Когато ние сме сядали да ядем нещо, винаги е посягала и е взимала от нашето ядене и е яла... въобще, имаше завиден апетит. А сега - такова разнообразие - стиска зъбите и ако успея да й вкарам една лъжица в устата от манджата - плюе и това е. Слагам хляб вътре, иначе са много редки манджите, така че не е и рядка. Абе, стачкува нещо...

# 13
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Collibri
преди ядеше прекрасно, от 1 седмица ме изважда извън нерви... върти се, сумти, пуфти, всичко прави освен да яде.... накрая става доволна от стола, а мама си седи с купата пълна в ръка.... хм

И моето имаше завиден апетит преди 1 месец. Всичко ядеше и нищо не отказваше. Сегаааа ooooh!, от кухнята, бурканчетата отиват на боклука. Може би е някакъв временен период. Аз не искам да я тъпча и да е дебела, искам просто да яде поне 2 пъти нормално на ден, за да съм спокойна. Иначе - щиглец ли ще расте?

# 14
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Tonita
И при нас ситуацията е почти същата. Моят сладур, яде с охота десерта

Да де, ама само с този десерт...дали им е достатъчен, при положение, че това е нишесте със захар? Отде да знам, струва ми се, че не е чак толкова полезно да обича само сладкото...

Общи условия

Активация на акаунт