Взеха ли предвид изискванията ви, когато ви предложиха дете?

  • 2 655
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 722
Много Ви моля, темата да не стане сборище на нападки - ти какво искаш, ти защо не искаш такова и подобни, което съществува като риск.

Питам чисто статистически - когато ви повикаха за среща с детето, то отговаряше ли на предварително заявените от Вас изисквания, ако не и ако имате желание, напишете на кое не е отговаряло. Не е нужно да пишете какво решение сте взели - отказ или осиновяване.

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 20:07 от Mama_Galia_66

# 1
  • Мнения: 2 722
Питам, ама и си отговарям.  Laughing
Да, и двамата отговаряха на изискванията ни. Милен беше на ръба на възрастовата граница.
Предложението което получихме докато чакахме датата за Митко, беше за дете малко по-голямо от възрастта, която бяхме посочили и както в последствие разбрах със здравословни проблеми, което при нас беше упоменато като нежелателно.

Всъщност, при нас изискванията бяха две - възраст и здравословно състояние.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
Три изисквания - възраст, етническа принадлежност и здравословно състояние. Май за сега само здравословното състояние са уважили (дано да е така Praynig, че педиатърката ни хвърля в разни стресови състояния).

# 3
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Не, не ги уважиха.

Което е малко по-странно обвиниха ни, че така сме написали изискванията си, че сме щели да объркаме и други техни колеги в различни градове.

Аз реагирах на това и говорих с жената от нашия съвет, която ми каза, че нямало такова нещо.

# 4
  • Мнения: 64
Да, напълно покриха нашите изисквания за възраст, етнос и здравословно състояние.Не е за вярване, ама е така.Мисля, че имахме и голям късмет Hug

# 5
  • Мнения: 921
Нашите изисквания бяха три - за здравословно състояние, пол (при две момчета и на нас ни се искаха панделки като на мама Галя) и възраст. Съобразиха са се с първите две. Знаех, обаче че всичките ще изгубят смисъл след като ни се обадят за детето.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 08:51 от Tanya.

# 6
  • Мнения: 2 722
Танче, така е, и ти и Фоксче сте доказателство за това, просто се опитвам да му хвана двата края - четат ли се докладите съвестно на съвета и да си направя някои изводи.

# 7
  • Мнения: 2 123
Три изисквания - възраст, здравословно състояние, етнос (всъщност изискването ни беше без претенции за етнос, само да не притежава характерните за ромския произход белези).

И за трите дечица, които ни предложиха, преди Никола не беше уважено последното изискване. Обаче не обвинявам социалните... всички деца, които ни предложиха бяха прекрасни - аз съм кривата  Sad

# 8
  • Мнения: 2 084
Бяхме писали бебе на 3-5 месеца, без здравословни проблеми, и етнос. Бяха двама - на 6 месеца, с малформация и изоставане във физическото и психическо състояние за единия. Няма данни за произхода, единият участник в създаването им е неизвестен.

# 9
Мисля, че никога не се изпълняват всички условия още в първото предложение за дете. Аз имах изискване за пол, възраст, етнически произход и здравословно състояние. Първо предложение бе в разрив на 3-те от 4-те изисквания, второто предложение не бяха спазени две, а третото бе моето бебе.

# 10
  • Мнения: 65
Синът ми го осиновихме преди близо 13 год. нямахме никакви претенции освен възрастта, е дадоха ни бебе на 20 дни направо от родилния. За дъщеря ми бяхме посочили възраст от 3 до 6 год. без претенции за пол и етнос , да е в добро здравословно състояние. И за двете деца не съм имала никакви очаквания .Бяхме решили със съпруга ми каквото дете ни дадат, да го осиновим независимо дали е черно грозно или болно.Така, че може да се каже че са покрили нашите изисквания.

# 11
  • Мнения: 367
Не.  Четат ли, не четат ли, не знам.  То, не че сме имали кой знае какви изисквания, възраст и здравословно състояние.  Първият път нито едното , нито второто.  Вторият път само с възрастта се разминахме, но пък сега се радвам. Толкова знаци от съдбата - явно беше, че това е нашето дете.  Не знам как минава един такъв съвет, колко често препрочитат докладите , или просто взимат както им падне.  Някой , който е в кухнята на нещата, нека каже! Може пък на нас така да ни се струва , а иначе да е доста трудно и отговорно.   newsm78

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Пак аз, вече мога да кажа да, спазиха всичките ни изисквания.
Но и ние след 2 месеца мислене 2 пъти променяхме изискванията си.

Без да навлизаме в спор- само информативно -дори и писането на смесен произход не означава по-ранно обаждане.

# 13
  • Мнения: 3 715
Нищо не означава по-ранно обаждане.

# 14
  • на път
  • Мнения: 2 804
Май по-скоро не или на 33%, но не съжаляваме и за секунда.
Само с възрастта която сме посочили (до 1,5 години) всичко е Ок.
Искахме здраво дете (нр бяхме сигурни дали ще можем да се справим) - взехме болно .... и то с много проблеми. Слава богу борим ги поетапно.
Взехме си "мулатче" (по мое настояване) вместо "българче" - мъжът ми се страхуваш, че ще расте като подтиснат "аутсайдер", но засега слава богу опасенията му не се оправдават.

Общи условия

Активация на акаунт