За сополите

  • 929
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 908
Здравейте,др.Слънчева!
Според вас напълно нормално ли е да се появява силна,обилна хрема/сополи(воднисти)при всяко израстване на зъбче.В момента дъщеря ми има само 2 зъба-при израстването им имаше 3 седмична хрема,след която и откриха бактерия стафилокок ауреус,която оставихме,понеже хремата изведнъж спря(след третиране 3 седмици с какви ли не капки сред които Виброцил,Коларгол) и не се появи повече,а стафилокока се оказа чувствителен само на 2АБ,от които можех да давам само един и педиатърката ни заяви,че без симптоми няма да ми изпише нищо.Аз бях доволна,че на детето нищо му няма,но от тази нощ се започна отначало-цяла нощ плака,не можа да спи,към 3ч сутринта и дадох Панадол,успокои се,заспа и пак на сутринта се започна с плача,а като стана започнаха и сополите.ЦЯл ден е с ужасно запушен нос и воднисти сополи(предният път сополите бяха станали жълти-затова пуснах изследване),не можа цял ден да спи,плаче,няма други симптоми...съмнявам се че следващите вечери ще е пак такъв ад и се питам това нещо от зъбите  ли е,или от бактерията... newsm78Да кажа,че след първата хрема,се появи зъбче веднага,но сега няма още(чакаме горните),но те явно много я мъчат,защото са зверски подути,но няма нищо.

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 19:24 от афродита

# 1
  • Мнения: 5 760
Явно детето е носител, а при прорастване на зъбките пада имунитета и стафилкока се активизира. Можете да мажете нослето с Бактробан. Той е насочен за локално лечение точно за стафилококи. Лечението продължава 10 дни.

Общи условия

Активация на акаунт