Истинската причина за кариеса при децата

  • 27 955
  • 200
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
Здравейте!
Попаднах на много интересен материал, който се хванах да превеждам. Ще ви кажа само с 2-3 думи: американски учен-стоматолог обикаля света и изследва зъбите на различни нации. Установява, че противно на това, което е учил за причината за кариеса, цели общности, които се хранят със сладки храни и не си мият зъбите имат здрави зъби до дълбока старост.

Изследвайки индианци, ескимоси, полинезийци и какви ли не общности
той стига до извода: общности, които се хранят със естествена храна имат 0.14-0.15% кариес. Когато същите хора живеят в близост до град, и се хранят с индустриална храна, случаите на кариес нарастват на 26-40%!

Тук е първата част на лекцията: http://video.google.com/videoplay?docid=7540355561930587803



Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 02:02 от Ludmil

# 1
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Много интересно,благодаря.. Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 295
  Shocked  Странно

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Благодаря  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 770
Нещо аз ли не разбрах като хората?
Още на 18-тата секунда той казва,че е длъжен да отбележи ,че не е нито зъболекар ,нито доктор
Все пак е интересен материал.
Мерси   bouquet

# 5
# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
чакаме да преведеш и другите 2 части Hug

# 7
  • Мнения: 4 187
Много интересно! С нетърпение чакам другите 2 части  Peace!

# 8
  • Мнения: 46 437
Да видим и другите части, но още от сега не съм съгласна  Mr. Green не съм учен и не разбирам, но за мен състоянието на зъбите си е генетично предопределено.
Пример: свекър ми и свекърва ми живеят заедно над 35 г., съответно се хранят с една и съща храна. Той е с абсолютно здрави зъби, така, както майка го е родила, а тя с почти всички разрушени и извадени ...
Децата им са по същия начин - мъжът ми е със здрави зъби, сестра му с много кариеси, малката им сестра също е с кариеси, не е нужно да обяснявам, че от една паница са яли  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
... не съм учен и не разбирам, но за мен състоянието на зъбите си е генетично предопределено...

В много голяма степен съм съгласна с теб Simple Smile Баба ми до преди 4-5 години имаше пълен комплект абсолютно здрави зъби - носещи почуда и радост у всеки стоматолог. Загуби ги поради парадонтоза - но без кариес.

Моята стоматоложка ми разказва, че за нея било много "любопитно" да види черепите на жертвите от Баташкото клане и напълно здравите им зъби. 

# 10
  • Мнения: 1 640
Интересно!В очакване съм.

# 11
  • Мнения: 2 978
И какво сега? Цялата теория на опаки...хм..странно.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Ето я втората част: http://video.google.com/videoplay?docid=2677498361551032529...

Ако знаех, че е поредната тема на Людмил  ooooh!

Ей сега ще пусна и третата, за да видите всичко:

http://video.google.com/videoplay?docid=-1106177066097673821

# 13
  • Мнения: 46 437
Не знам, но аз се чувствам като герой на LOST, в бункера, седя и гледам касетата  Joy

# 14
  • Мнения: 3 376

Ако знаех, че е поредната тема на Людмил  ooooh!

Е и? Shocked

Общи условия

Активация на акаунт