От коя банка най-изгоден международен превод?

  • 1 556
  • 4
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Току що спечелих един търг през Ибей и как не съм погледнала, че няма плащане с ПейПъл  Banghead
Както и да е! Трябва да пратя в немска банка 49 евро. Имате ли идея през коя банка ще ми е най-изгодно да пратя парите? Алианц определено ще ми одерат кожата, затова този път мисля да не се възползвам от услугите им.
Помагайте!  Praynig

# 1
  • Варна
  • Мнения: 440
Откриваш си една сметка разплащателна в Първа инвестиционна банка срещу сумата от едно левче. Таксата за тая сума на валутен превод е 2 евро + 10 за swift . Това е за всички валутни превод до 500 евро.  Mr. Green

# 2
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
За международните преводи винаги има разноски на банката-получател ,осведоми се и за тях,обикновено се връщат след нареждането на паричките,и се получават изненадки Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 555
Скоро и аз попаднах в същата ситуация  ooooh! (защо тези немци са толкова загубени и не приемат paypal не разбирам  #Cussing out) и изпратих през райфайзен парите - 8 евро такса за превод + 8 евро такса суифт, за други банки посредници не ми взеха пари. Ако през онлайн банкирането го направиш е 5 евро таксата за превода,а не 8. Обадих се и попитах в Пощенска банка колко ще ми вземат и ми казаха минимум 20-30 евро.  #Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 259
Превеждам редовно пари към Германия през Централна кооперативна банка, взимат 10 евро на превод, банките в Германия не взимат такси, поне на мен не ми се е случвало досега. Превеждам си парите на моя сметка там, така че виждам какво се е получило. Но питай най-добре човека на който трябва да пратиш парите, защото ако питаш по тукашните банки се цитират разни суми от порядъка на 15-20 евро за банката там, което е абсурд.

Общи условия

Активация на акаунт