Колко плащате на вашата чистачка и срещу какво?

  • 2 710
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Аз плащам 30 лв.
Срещу уж основно почистване което обаче напоследък изобщо не е основно.
Или пропуска куненските уреди, или едната баня.
Три пъти и казвах да измие едни прозорци и накрая жена ми се изнерви и се хвана да си ги измие сама.
Като капак, лелята си тръгна и 2 часа по рано, щото като сме и помогнали свършила по бързо.
Освен всичко не може да идва през седмицата и единя ден от уикенда е загубен.
От 7 години работи при мен ама на последък ме позадразва яко.
Парите ли са и малко... не ми е ревала за повече, ама като и занемарява работата и аз няма да и предложа...

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 16:53 от Dembi

# 1
  • Мнения: 3 322
30 лв. за идване? Един път седмично?
Според мен, не е малко! Пък, щом и помагате... Или се разберете...пак! Или търси друга...
Доколкото разбирам, живееш не в София. Аз "жена" нямам, но имах такова приключение на вилата... Реве ми комшията /постоянно живущ там/, каква безработица, какво нямане... Казвам му - като си набол 80 стръка домати, насади още 20 - ще ти платя продукцията на цени от магазина. Леле, като рипна - ма то знайш ли колко е труд, плевене, поливане - не мога! Миии, викам си - кво ми се жалиш!?

# 2
  • Мнения: 6 167
Ние плащаме на час, а не на обем работа. Мен това малко ме дразни, защото мога да лъскам едно огледало 20 минути, но какво да се прави. Поне човека е свестен и очевидно не се размотава, а и аз знам колко време отнема чистенето ( преди нея нали аз съм чистила). Изобщо не съм взискателна, като чета тук хората какви чудеса от храброст искат от 'жените' си за 20 лева се смея с глас.

# 3
  • Мнения: 1 172
Говори с нея за качеството на услугата. Така ще разбереш и мнението за парите - може и от това да е демотивирана, да.
Но като гледам отношението ти към нея: "лелята" и "Парите ли са и малко... не ми е ревала за повече" - прекалено неуважително за човек, който си пуснал в дома  си.

# 4
  • Мнения: 192
Не е точно така.
От 7 години работи при нас, като винаги я карам до автобусната спирка, храни се в къщи, пие кафета... с две думи е част от семайството. Но напоследък взе да се мърлявчи и и понамекнах един два пъти но не хваща намека. Май ще се наложи да я спра профилактично за един месец за да се усети че има нещо, щото ми е леко неудобно на жена на годините на майка ми да и го казвам директно.

# 5
  • Мнения: 79
Ние плащаме по 20 лв като идва един път седмично. И при нас е така ако не и стоиш на главата и да я следиш се размотава. Затова гледам да съм в нас или ако ме няма първо оглеждам дали е свършила всичко и тогава й плащам.

# 6
  • Мнения: 2 639
То, хубаво че се споделят цени...ама като не се знае какви са квадратите на жилището и какво включва почистването, не знам до колко би била полезна информацията...

# 7
  • Мнения: 1 800
Според мен почасово заплащане е най- добре. Като съвсем реално се знае и от двете страни какво и за колко време може да се изчисти. Ако идва за 3 часа и искате да изчисти основно всичко звучи нереално и затова се претупва.
20 лева са малко пари според мен, ако идва за 3+ часа и с пътуване и се губи сигурно целия ден.
Още по- добре договор, за да няма изненади и бих използвала жена чрез агенция, за да има от кого да се търси отговорност при нужда Peace.

# 8
  • Мнения: 3 575
Нещо не рабрах - 20лв за 3 часа са малко?!!!
На една детегледачка се плаща около 3лв/час, а на една чистачка 5лв са и малко, айде без тия.....  Close

В момента и аз съм в дилема дали отново да търся жена за чистене и какви пари да предложа.
Като се сетя предишните как си оставяха ръцете и как всеки път бях недоволна.... независимо от сумата, която им се плащаше. От друга страна ми е адски неприятно да чистя сама, макар че всичко става идеално....

Мои приятелки плащат по 25лв за чистене + гладене, за 3 стаи, кухня, трапезария, хол, 2 бани. На мен ми се вижда съвсем приемливо като цена.
Не одобрявам заплащането на час, т.к някоя може да се мота колкото си иска, а работа да не свърши....

# 9
  • Мнения: 1 800
Според мен са малко, защото  не всеки ще се съгласи да мие чужди тоалетни и пр. Много повече ще са съгласни да седят на дивана и да осигурят, че детето е добре.
Демби беше споменал по-рано, че има голям дом с двор....затова според мен са малко парите. Аз не ползвам чистачка за сега,но снаха ми има къща на 3 етажа, два пъти в месеца идват 2 жени, за основно чистене и тя им дава по $100. Също е важно какво се разбира по основно чистене. При снаха ми се местят печки, хладилници и всичко което при нормално чистене не се прави.Това ми е базата за сравнение, и като знам, че цените в Б-я са доста по- високи от тукашните (на повечето неща) за това мисля, че са малко парите Peace

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 18:23 от benson10

# 10
  • Мнения: 1 679
Аз плащам 30 лв.
Срещу уж основно почистване което обаче напоследък изобщо не е основно.
Или пропуска куненските уреди, или едната баня.
Три пъти и казвах да измие едни прозорци и накрая жена ми се изнерви и се хвана да си ги измие сама.
Като капак, лелята си тръгна и 2 часа по рано, щото като сме и помогнали свършила по бързо.
Освен всичко не може да идва през седмицата и единя ден от уикенда е загубен.
От 7 години работи при мен ама на последък ме позадразва яко.
Парите ли са и малко... не ми е ревала за повече, ама като и занемарява работата и аз няма да и предложа...

Тя като си е мърла и два пъти повече да и предложиш, пак толкова работа ще ти върши

# 11
  • Мнения: 192
Според мен са малко, защото  не всеки ще се съгласи да мие чужди тоалетни и пр. Много повече ще са съгласни да седят на дивана и да осигурят, че детето е добре.
Демби беше споменал по-рано, че има голям дом с двор....затова според мен са малко парите. Аз не ползвам чистачка за сега,но снаха ми има къща на 3 етажа, два пъти в месеца идват 2 жени, за основно чистене и тя им дава по $100. Също е важно какво се разбира по основно чистене. При снаха ми се местят печки, хладилници и всичко което при нормално чистене не се прави.Това ми е базата за сравнение, и като знам, че цените в Б-я са доста по- високи от тукашните (на повечето неща) за това мисля, че са малко парите Peace

Не е толкова голяма - 200 кв.м.
А и двора и не влиза в задълженията.
Дразня се че не ми казва - например са ми малко парите, а с всеки път става по зле с чистенето. А като сложиш кафетата и обяда парите стават повече.
Всъщност не знам, знам само че жена ми се дразни ужасно...и че става по зле.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз плащам 40 лева за 2 пъти седмично+ пътни. Жената не стои повече от 3 часа у дома на идване, което според мен не е достатъчно, за да почистиш 85 кв. жилище и да изгладиш...

Много е неприятно това, което казваш. За мен е 2-ра жена и всеки път първо ги възприемаш като част от семейството, после е неудобно да им правиш забележки - все пак са на възраст.  Sick

Наскоро казах на моята, че ми идва много домакинството и се замислям за някой, който да идва всеки ден. Тя нали не може... От тогава здраво се е стегнала и определено има подобрение в работата й.

Помисли дали не е остаряла. С възраста хората започват да виждат по-слабо и определено 'зацапват' като чистят.

# 13
  • Мнения: 491
Аз живея в Исперих,стандарта е по нисък.Плаща ме и 100лв на месец,работата и е да глади и чисти.Казала съм и,че тя сама си преценява колко пъти на седмица да идва.Тя реши,че за нея е по добре да идва всеки ден за по 1 час.Като според мен не прави нищо друго освен да глади,но я държа защото ако трябва и да гладя силите няма да ми стигнат,мъжът ми всеки ден носи риза и панталон....Не искам да изпадам в подробности как точно чисти.....

Общи условия

Активация на акаунт