:-( Отбива ли се?

  • 548
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани е само на кърма, но е доста мързеливичък и след като бозае 30-40 минути, аз доизцеждам гърдата и му давам от шише, защото не си е доял. От около седмица насам обаче като започнем да се кърмим, яде около 5 минути, след това започва неистов рев (вчера дори и на дъга наопаки се извиваше), който продължава десетина минути и след това започва отново да яде. Със сигурност това не са колики (той по прнцип няма), защотот ако докато реве му дам шишето с кърма млъква доволен и яде така че ушите му плющат. Дайте съвет какво да правя. Хич не ми се иска да спираме с кърменето

# 1
  • София
  • Мнения: 3 046
просто спираш да даваш шишето! от шише е по-лесно - пуска повече, от гърдата трябва повече да се потруди. Като започне да се извива и да се дърпа - спираш. След половин час пак пробваш - ако не - след още половин час...докато изгладнее толкова, че ще яде и пушек ще се вдига  Laughing Не се притеснявай, че ще объркаш режима, или че бебо е гладен - нищо му няма, като разбере, че няма на къде и ще засуче. Само да си упорита!
Още един съвет - давай водата с лъжичка. Нищо от шише! И аз минах през такъв период - не е лесно, но после нещата влизат в релси. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Как разбираш, че не си е доял? Изхвърли шишето и му давай гърдата всеки път, когато поиска. Бебетата много бързо свикват с шишетата. Така че най-вероятно очаква да му дадаеш шишето, от което мнооого по-лесно се суче.

# 3
  • Мнения: 485
Бебчо е още много малък и е нормално да е по-мързелив и да заспива бързо и после пак да се буди ,и  да иска да яде.Но не давай шише ,защото е по-лесно явно и така може да не иска гърдата изобщо.Махни шишето и изобщо не се притеснявай ,че  понякога ще ти се наложи да храниш през по-кратки интервали ,защото е заспал и не си е доял.А докото го кърмиш и усетиш че заспива го побутвай лекичко ,за да се събуди.Като порасно  още малко всичко ще се нормализира.Първите три месеца  е най-трудно.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: Iva_D
Как разбираш, че не си е доял? Изхвърли шишето и му давай гърдата всеки път, когато поиска. Бебетата много бързо свикват с шишетата. Така че най-вероятно очаква да му дадаеш шишето, от което мнооого по-лесно се суче.


Разбрах по теглото, което беше качил - за първите 20 дни беше качил само 270 грама Sad След това като започнахме дохранването с шишето качи 500 грама за 10 дни. А и направихме пробно кърмене при педиатърката и се оказа, че за 20 минути беше изсукал само 60 грама. Аз и затова го държа поне по половин час та дано похапне повечко

# 5
  • Мнения: 350
Според мен не се отбива.
Няма такова нещо толкова малко бебе да се отбие (според мен, и не искам да споря по въпроса. Предствяте ли си малко шумпанзенце или горилче да се отбие - нали ще умре от глад?!?).

Бебоците са си умни и хитрички от малки - хем искат мляко, хем да тече лесно Laughing
И моят син в период 1-3 месец много се зачервяваше и се гънеше назад, мяташе се и скимтеше, пищеше. В
одих го при лекари - всичко си му беше наред. Според някой имал стомашен дискомфорт.
Според други се напъвал да ака. Да, той после обичаше да суче през 10, 20, 40 секунди, дори 1- 2 минути и после се изакваше - никога не е имал запек.

Не му давай биберон, нека сам си суче. Още  е много малък и не му е укрепнала мускулатурата за сукане. Давай  на поискване и всичко пак ще си влезе в норма. И никакви адапт. млека.
УСпех! И не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 350
Цитат на: Lady Charm
Цитат на: Iva_D
Как разбираш, че не си е доял? Изхвърли шишето и му давай гърдата всеки път, когато поиска. Бебетата много бързо свикват с шишетата. Така че най-вероятно очаква да му дадаеш шишето, от което мнооого по-лесно се суче.


Разбрах по теглото, което беше качил - за първите 20 дни беше качил само 270 грама Sad След това като започнахме дохранването с шишето качи 500 грама за 10 дни. А и направихме пробно кърмене при педиатърката и се оказа, че за 20 минути беше изсукал само 60 грама. Аз и затова го държа поне по половин час та дано похапне повечко


НАпълно подкрепям Ива_Д.
И напълно съм против пробните кърмения и постоянното мерене, и въобще цялата психария по темата колко наддава, ами това е човек, а не прасе.... Twisted Evil

НАпълно те разбирам, защото в началото се чувствах много неуверена и стресирана - всеки ти казва какво ли не.
И един ден  реших да давам на поискване и да не се притеснявам от никакви мерки, теглилки, часовници и доброжелатели. Може би и от тогава кърмата ми тече по-лесно, защото бях много спокойна и уверена, че правя най-доброто за детето.
И резултатите бяха прекрасни - аз спокойна и щастлива, бебето доволно и щастливо!!!!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: sunny7
НАпълно те разбирам, защото в началото се чувствах много неуверена и стресирана - всеки ти казва какво ли не.
И един ден  реших да давам на поискване и да не се притеснявам от никакви мерки, теглилки, часовници и доброжелатели. Може би и от тогава кърмата ми тече по-лесно, защото бях много спокойна и уверена, че правя най-доброто за детето.
И резултатите бяха прекрасни - аз спокойна и щастлива, бебето доволно и щастливо!!!!

Съни, защо си ми откраднала думите smile3503
  202uu

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Lady Charm
Цитат на: Iva_D
Как разбираш, че не си е доял? Изхвърли шишето и му давай гърдата всеки път, когато поиска. Бебетата много бързо свикват с шишетата. Така че най-вероятно очаква да му дадаеш шишето, от което мнооого по-лесно се суче.


Разбрах по теглото, което беше качил - за първите 20 дни беше качил само 270 грама Sad След това като започнахме дохранването с шишето качи 500 грама за 10 дни. А и направихме пробно кърмене при педиатърката и се оказа, че за 20 минути беше изсукал само 60 грама. Аз и затова го държа поне по половин час та дано похапне повечко


Качил 270 гр спрямо какво, спрямо теглото при раждане или спрямо това при изписването. За първите 2 седмици бебето трябва да възстанови теглото от раждането. А това, че после е започнал да наддава по-добре, сигурно щеше да го отчетеш и без да му даваш добавката;).  60 мл на едно кърмене на толкова малко бебе също е добре, освен това и друг път сме коментирали във форума, пробното кърмене няма особен смисъл, понеже бебетата при всяко кърмене изсукват различно количество кърма, поради което, за да е показателно, трябва да се прави 1 ден при всяко кърмене.
Прочети статиите за началото на кърменето и живота с бебето, изхвърли шишето, кърми често от двете гърди, колкото бебо иска и се наслаждавайте заедно Grinning
Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: Iva_D

Качил 270 гр спрямо какво, спрямо теглото при раждане или спрямо това при изписването. За първите 2 седмици бебето трябва да възстанови теглото от раждането. А това, че после е започнал да наддава по-добре, сигурно щеше да го отчетеш и без да му даваш добавката;).  60 мл на едно кърмене на толкова малко бебе също е добре, освен това и друг път сме коментирали във форума, пробното кърмене няма особен смисъл, понеже бебетата при всяко кърмене изсукват различно количество кърма, поради което, за да е показателно, трябва да се прави 1 ден при всяко кърмене.
Прочети статиите за началото на кърменето и живота с бебето, изхвърли шишето, кърми често от двете гърди, колкото бебо иска и се наслаждавайте заедно Grinning
Успех!


270-те грама са спрямо теглото при изписването. Родихме се 3500, а ни изписаха 3300. На 20-тия ден беше едва 3570 гр. Confused

Вчера и днес не съм давала шише. Бебо доста си поревава Cry (понякога и мама заедно с него Embarassed ) , но все пак накрая започва да яде от гърдата и мисля че се наяжда добре.
Имам обаче един въпрос, след хранене той понякога остава буден по 2-3 часа и е в добро настроение и тъкмо като стане време за следващо папане започва да се унася и заспива. Какво да правя - да го оставя ли да спи или да го слагам на гърдата?

# 10
  • Мнения: 3 777
Аз родих Светльо 4 кг, след един месец беше 4 и 450 гр. Сама виждаш колко е малко.
После нещата се оправиха, сега е един бузест и тантурест-можеш да видиш по снимките.
Изцяло на кърма сме.

Общи условия

Активация на акаунт