Обиждате ли (се) на нация?

  • 1 868
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 865
Обиждате ли на нация: румънците - цигани, гърците - мързеливци, французите - педали и пр.?
Защо? А обиждате ли се като нас българите ни определят като турци, румънци, гърци, сърби...или като мързеливи, крадливи, нечистоплътни и необразовани?

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 11:26 от Beth

# 1
  • Мнения: 698
Не обиждам: не харесвам генерализациите и не им вярвам.
Не се обиждам. Всеки има право на мнение - включително на несъвпадащо с моето.  Peace

# 2
  • Мнения: 911
Само не раzбрах zащо другите нации да бъдат обиждани с раzни определения, а пък българите да бъдат обиждани на друга нация? Или от това, как определяме другата нация, сами да си правим иzводите, каква е обидата, напр. българите са гърци, демек мърzеливци? Ох, много ми е сложно. Не обиждам тогава.

# 3
  • Мнения: 337
Ами аз много се гордея, че съм българка и още повече - чиста врачанка!
 bg
Не ми е приятно, когато ни сравняват (в наш ущърб повечето пъти, пък било и за добро) с друга нация, племе и т.н. Naughty

# 4
  • Мнения: 24 467
Нито на "нация", нито на "населено място", обиждам само по "призвание" Laughing -идиотът си е идиот, магарето- магаре и т.н.

# 5
  • Мнения: 27 524
Случвало се е. За поляците. Не ми допада тоз народ и това си е. Crazy
Не се обиждам, гордея се и обяснявам. След като сме вече в ЕС поне чуха за България и не се пулят  Shocked като кажа откъде сме  Laughing

# 6
  • Мнения: 3 447
Да кажем, че имам... предразсъдъци към някои нации.

# 7
  • Мнения: X
Малко се обърках от това как българите са някакви други нации, но не - нямам предрасъдъци и не се обиждам ако някой ме обиди ( но не се е случвало) както и  аз не обиждам никого по такъв начин. Повърхностно е ако целиш да засегнеш някого да го направиш по този начин.

# 8
  • Мнения: 281
Не обиждам, имам си теория.

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да кажем, че имам... предразсъдъци към някои нации.

Поименно, моля  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 447
Да кажем, че имам... предразсъдъци към някои нации.

Поименно, моля  Mr. Green
Недей така, пожалуйста  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 9 865
Цитат
Всеки път като отида в Букурещ ме е яд, че тия циганори са успели да помислят и
румънци и то предимно батакчии и извратеняци
се пълни с румънци, ужасно нагли и невъзпитани същества

Цитат
маниакално стриктни като немците
шваби или убити германци
надменните немци
тия немци са големи сухари
Тези тъпи немци

Има и още...

# 12
  • Мнения: 911
Така като чете човек цитатите, ще каже, че българите са големи zлобари Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 759
                    Не обиждам. Не се обиждам. Аз въобще трудно се обиждам...

# 14
  • Мнения: 24 467
Обобщенията /подобни на описаните от  Beth/ по такива показатели са присъщи за по- ограничените умове, по този начин, боравейки със зададени категории и класификации за последните е  по- лесно да отнесат човека към дадената категория въз основа на вече готовото мнение за общото.

Общи условия

Активация на акаунт