колко време след аборт

  • 18 022
  • 62
  •   1
Отговори
здравеи те момичета току щто преживях спонтанен аборт искам да ви питам след колко време мога да започна  с опитите за бебе

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Това може да го реши единствено гинекологът ти Peace Съжалявам за това, което преживяваш Sad

# 2
  • Мнения: 1 765
Лекарите със сигурност са ти казали или ще ти кажат, но по-принцип зависи от седмицата на бременността, в която се е случило, стандарта е 6 месеца...
Съжалявам Sad

# 3
  • Мнения: 36
Аз съм чувала, че зависи от въстановителния процес и варира 3-6 месеца, може и по-малко, но зависи от състоянието на матката. Обикновенно се налагат няколко прегледа.
Искрено съжалявам за загубата ви.

само да допълня
моя позната направи спонтанен в 4 месец и й забраниха опити поне 3 месеца, но тя неискаше да чака (защото е на 35) и забременя на втория. Лежа в болница за задържане многократно - общо 4 месеца от деветте, но накрая си роди здраво детенце и нямаше никакви проблеми.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 11:49 от sunshine*uk

# 4
моя е едва в 5гс  имах първо каф зацапване и после кървене с болки и съсираци пих дуфастон и папаверин но уви не ми помогна

# 5
  • Мнения: 36
моя е едва в 5гс  имах първо каф зацапване и после кървене с болки и съсираци пих дуфастон и папаверин но уви не ми помогна

 newsm78
Мисля, че няма да се наложи да чакаш, но все пак се посъветвай с лекар, те са по- компетентни, а и ще ти назначат медикаменти за задържане предварително, за да не се стига до загуби.


# 6
  • Мнения: 1 335
libertat 1, съжалявам, че си минала през това  Sad
Не разбрах от написаното дали се е наложила лекарска интервенция или само се е изчистило. Говори с лекаря си на контролния преглед и ако всичко е наред и ти се чувстваш добре, не виждам пречка да започнете отново опити от следващата М.
Успех, дано скоро имаш повод отново да бъдеш най-щастливата жена на света!

# 7
ами днес бях на преглед и ми казаха че няма да се наложи да ме чистят защото е станало в много ранен етап но в четвъртък пак съм на преглед за всеки случаи

# 8
  • Мнения: 110
libertat 1  много съжелявам за случилото се  Sad.
И аз преживях един такъв аборт, но при мен беше в 11 г.с. и се наложи лекарска намеса.
На мен ми казаха 6 месеца да се пазим, за да се възстанови организма ми.
Почти минаха 6-те месеца  живот и здраве в началото на декемрви ще ходя на преглед.

# 9
  • Мнения: 92
На този въпрос може да ти отговори с сигурност само гинекилога ти!Аз м.г направих в 14 седмица и имах доста лоши последствия след него,наложи се да ме чистят 2-пъти за срок от 20дни, и ми казаха поне 6месеца ,най хубаво година.Изчаках 8 месеца и възобнових опитите.Според мен изчакай първия си цикъл да дойде..да мине и започвайте,но лекарското мнение е най важно.Успех и скоро да ни се повалиш. Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 247
Съжалявам за случилото се. На този ранен етап най-вероятно няма да се наложи да чакаш, но все пак посети отново гинеколога си. Той ще прецени най-добре!

# 11
  • Мнения: 40
libertat 1 съжалявам! Аз имах мисед аборт и преди 2 седмици ми направиха кюртаж. Казаха ми че тъй като съм била в малка седмица (трябваше да съм 9г.с. но плода бе6е спрял да се развива преди около 2-3 седмици) можем да подновим опитите след около 2 цикъла, а ако на контролния преглед след първата М всичко е ок може и след нея. Малко объркващо май го написах  newsm78 Та значи ако след първия цикъл всичко е наред можем и след него да започнем, но аз предпочитам след втория. А пък ти като отидеш на консултация попитай все пак. Малеее много дълго стана  Embarassed и объркано май

# 12
забравих да ви питам колко време продължи при вас кървенето и брои ли се то за нормален цикъл или не

# 13
  • Мнения: 345
забравих да ви питам колко време продължи при вас кървенето и брои ли се то за нормален цикъл или не

При всички е различно. Зависи, колко добре се е изчистила матката. Не, не се брои за нормален цикъл - поне така знам  Peace

# 14
  • Мнения: 110
При мен продължи почти 10 дена, но много оскъдно беше кървенето.

Общи условия

Активация на акаунт