Диетите от Красива мама

  • 2 330
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 401
Мами, случайно да сте се подлагали на някоя от диетите, описани в подфорум Красива мама? Честно да си кажа, успях само да ги попрегледам без да се задълбочавам и не успях да разбера дали са съвместими с кърмене + лек домашен спорт.  newsm78 Спешно трябва да си сваля 6-те кг и само ограничаване на лоши храни няма да ми помогне.  Embarassed Ще препоръчате ли нещичко като за мен, моля?!  Hug  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 081
Pearly, всички диети, ама наистина всички, без значение кой им е източника, ако са само временен режим, след който ако мяташ наново пасти и рула, сама знаеш-"йо-йо" ефект...Пък и 6 кг са съвсем постижим резултат за 3-4 месеца, без кой знае колко зор. Наистина ограничаването на лошите храни, по-честото хранене, но с по-малки количества, и малко по-усиления спорт, дават ВИНАГИ резултат. Аз например имам кростренажор и лежанка с уред за крака, и гири, и когато реша да се взема в ръце, има резултат-спирам млечни продукти, всички, ям сутрин пълнозърнеста каша, заедно с дребния(просо, овес, или каквото и да е, в неограничено количество). После до обед ръбам плодове. После на обед обикновено ям варени зеленчуци някакви, следобед пак плодове, и/или някакви диетични бисквити, вечер месо и салата. Обаче тренирам 2 пъти дневно-поне 2 х 20 мин силно въртене на кростренажора, и още 15 минути с гирите, плюс 50 клякания и 50 коремни преси. При положение, че спортувам много активно от 25 години насам, и това давам резултат при мен(обикновено при спортистите са необходими много повече усилия, защото физиката е свикнала на много натоварване), значи и при теб ще даде:) Напълно ми е познато състоянието, в което си казваш"Ето, от утре почвам еди коя си диета, ще ям под списък, ще сваля еди колко си кила..." И на третия ден си слагаш ушанки на главата, да не ти замръзнат ушите, от завиране в хладилника...Поне при мен е така. Едва ли ти казвам нещо ново, но ДИЕТИТЕ НЕ СА НАЧИН за поддържане на добра форма и здраво тяло. Самият факт, че намаляш внесените калории, означава, че минаваш организма си на икономичен режим, и той помни..ама така помни, че всяко парче вафла после неизбежно ти се "залепя " за дупето, за съжаление...Затова като човек, който много време е спортувал, през това време си имахме и диетолози, и се е налагало и да качвам, и да свалям кг, това научих-че ако искаш да отслабнеш трайно, увеличи разхода на енергия, а не намаляй прихода...

Извинявай, че поста ми не е точно това, което питаш, и едва ли е нещо ново за теб...  bouquet Успех:)

# 2
  • Мнения: 5 401
desiteam, преди да забременя съм спортувала активно доста години - или вкъщи, или в зала и определено не съм от мързеливите. Вкъщи имам велоергометър, който вече почти се скапа, ама малкия много ми се сърди като реша да се метна на него.  Confused Сутрин едвам успявам да си "открадна" от него някакви пършиви 20 мин. за нещо като йога, което в дългосрочна перспектива мисля, че няма да ми свърши никаква отслабваща работа.  Rolling Eyes Режима на хранене ми е когато имам време и каквото имам, което е кофти.

Много диети съм правила през годините и много неща съм изчела за отслабване и при мен съчетанието диета + фитнес върши чудеса. А проблема сега е, че както се вижда от нещастната ми лентичка, след има-няма месец трябва да си вляза в костюмите, пък и да си купя нещо новичко, което да не стеснявам.  Blush

Определено не мисля да правя някоя идиотска диета, която да навреди на кърмицата, че ето на пак има дни, в които бръмчо иска само цици. Та, затова реших да питам тук, а не в Красива мама, където не познавам момичетата и не знам колко са запознати с работния процес около кърменето.

И благодаря ти за отговора! Винаги ми е приятно да те чета!   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 718
pearly , единствената диета, която е имала ефект при мен или по точно, която съм следвала с удоволствие се казва "Зоната". Сигурно има инфо във подфорума за красота. Това е по скоро начин на балансирано хранене и ефекта беше, че освен отслабването и се чувствах добре. Е, имаше и спорт по малко разбира се. Малко сложно звучи, но като цяло се състои в баланс между въглехидрати, протеини и мазнини. А и хапване на качествена храна, без  junk food. Хубавото е, че се яде поне по 5 пъти на ден  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт