някой знае ли за рефлукс?

  • 706
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Аз вече си мисля,че моето бебе има рефлукс.Днес ще ходим на лекар,дано да ни осветли малко.Повръща доста често и се върти като яде.Няма мир.Моля ви споделете ако бебето ви е имало такова чудо!

# 1
  • Мнения: 867
Всички бебета имат рефлукс и той е нещо нормално, което се израства. Затова се нарича физиологчен. Обикновено отшумява към 6-тия месец, когато бебчето започне да сяда, но при някои и по-късно.

# 2
  • Мнения: 9 973
и ние сме така....на моменти се плаша Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 172
И аз се плаша.Особено като започне да издава звуци като чуруликане и да си извива главата.

# 4
# 5
  • Мнения: 636
И моето бебе има рефлукс. Повръщаше през целия ден и много често на фонтан. Водих я на гастроентереолог и й изписаха прахчета, които се приготвят в аптека, да спи при ъгъл 30 градуса и преди всяко хранене да й давам две-три лъжички каша.
Чела съм, че рефлуксът отшумява до окло 6-8-я месец и затова реших да не й давам тези прахчета, защото са си все пак лекарство. С кашата малко се подобри положението. Бебето вече е на 6 месеца, започна да яде пюрета и повръща много рядко.
Ако детето ти надава на тегло, мисля че няма за какво да се притесняваш Hug

# 6
  • Мнения: 4 965
Едната ми дъщеря беше с ГЕР. Отшумя чак след 2-та годинка. Разбира се, след въвеждането на твърда храна, намаля, но се запази.

# 7
  • Мнения: 545
azaf  e пуснала полезни линкове, прочети ги. Ева беше с ГЕР - диагнозата я постави гастроентеролог.  Повръщаше много, понякога до 5.6 пъти м/у храненията, обилно, на фонтан. Отшумя след 3-4 м. Принципно рефлуксът се израства. Можеш да повдигнеш матрака на детето на ок. 30 %, не да сложиш възглавница, а нещо под матрака, да не спи на равно. На нас ни препоръчаха да даваме по една чаена лъжичка безмлечна оризова каша преди хранене за сгъстяване на храната, но този съвет не съм го следвала. ГЕР не е толкова тревожен, ако детето наддава добре и повръщането не се отразява на теглото. Моите пристенения все бяха да не повърне насън и да се задуши и съм ставала по сто пъти да я виждам.

# 8
  • Мнения: 128
и малката беше така правеше фонтани и през устата и през носа Исписаха ни мляко за кърмачета с хибитуриално повръщане Сега вече ядем и твърда храна и поотшумя Иначе преди след всяко ядене ми повръщаше И мен най много ме беше страх да не повърне докато спинка

# 9
  • София
  • Мнения: 1 230
Всички бебета имат рефлукс и той е нещо нормално, което се израства. Затова се нарича физиологчен. Обикновено отшумява към 6-тия месец, когато бебчето започне да сяда, но при някои и по-късно.
Не, синео4ка, не всички бебета имат рефлукс. Изтичането на мляко от устичката е нещо нормално, но не и повръщането. Ани беше с рефлукс, заради него е захранена в 4ти месец, задължително беше да пие Фризовом след като я накърмя, защото не задържаше кърма и не можа да достигне рожденото си тегло първият месец. И на Ани й изписаха прахчета Мотилиум, давах малко и като видях, че не се подобрява спрях. Израстна го в 8ми месец, изведнъж спря да повръща.
Обърнете се към гестроентеролог, той ще прегледа бебето и ще установи дали има ГЕР или не. Не знам дали бебето е на кърма или на АМ и колко е голямо, ако е на АМ, може да слагаш 1-2 мерителни лъжички оризово брашно в млякото или каша от ориз и царевица. Останалите мами са дали достатъчно съвети и няма да ги повтарям.
ПП: Бон Апети издават книжка с рецепти за бебета със стомашни проблеми.

# 10
  • Мнения: 3 146
Задължително иди на гастроентеролог и настоявайте за ехографско изследване, защото в голям процент от случаите педитарите е диагностицират правилно, а с ехографът почти 100% се определя какво е - рефлукс или пилорна стеноза.
Синът ми също повръщаше на фонтан, дадоха му прахчета и да спи на 45 градуса, но така едва не умря от обезводняване, защото се оказа, че е пилорна стеноза.

Ако детето наддава и е над 1 месец, сигурно е рефлукс.


Изобщо не е вярно, че всички бебета имат рефлукс. Нарича се гастро-езофагеален рефлукс. Физиэиологичен е просто този без усложнения.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 18:05 от gergandi

# 11
  • Мнения: 206
Всички бебета имат рефлукс и той е нещо нормално, което се израства. Затова се нарича физиологчен. Обикновено отшумява към 6-тия месец, когато бебчето започне да сяда, но при някои и по-късно.
Извинявай, но не съм съгласна рефлукса не е нещо нормално ,това ти го казва една препатила майка на бебче с рефлукс на никого не пожелавам да преживее моите притеснения. Гастроезофагиалния рефлукс може да доведе до различни усложнения. При нас от неадекватно лекуване(само повдигнат матрак и специално АМ) получихме усложнение езофагит (възпаление на хранопровода). Тази диагноза трябва да се постави от гастроентеролог и той трябва да назначи лечение при нас ни помогнаха едни специални прахчета Мотилиум и Зантак. Повече информация за рефлукса можеш да получиш от тази статияhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0

# 12
  • Мнения: 1 367
И моят син имаше ГЕР.Все още го пазя от някои храни,които вече би трябвало да давам,защото при него рефлуксът е съчетан с доста чувствително стомахче.Дори правихме рентгенова снимка,за да проверим дали няма някакъв друг проблем.А иначе тук има доста информация за ГЕР,линковете от azaf ще ти бъдат много полезни.

# 13
  • Мнения: 3 069
Има редки случаи когато не преминава, много редки.
Аз съм с рефлукс и дядото на мъжа ми също.

Общи условия

Активация на акаунт