Убивали ли сте живо същество през живота си

  • 10 779
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Убивали ли сте живо същество през живота си. Няма предвид човек. Например да сте клали кокошка, заек, агне, прасе, крава. Гледали ли сте как убиват животно пред вас. Харесва ли ви гледката на умиращо животно. Смятате ли че убийството на животно е един вид грях.
Когато ядете агнешко месо например представяте ли си че само преди няколко дни това месо което ядете е било малко, бяло агънце което весело е подскачало покрай майка си. В един ден някой го е заклал, източена му е кръвтта и вие сега го ядете... Същото е и когато ядете любимите си свински пържоли.
Грях ли е убийството на животни или щом е за това човек да яде нищо не е грешно. Ако ви се наложи бихте ли заколили едно малко бяло агънце за да го изядете.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
Харесва ли ви гледката на умиращо животно.
Rolling Eyes разбира се, че не.
Жал ме е. Ако за да ям месо трябваше да убивам, нямаше да знам вкуса дори.

# 2
  • Мнения: X
Убивала съм.........мравки, буболечки......такива твари.
Иначе съм присъствала на касапски истории - прасе по Коледа, агне по Велик ден....... не на самото клане.

Ами какво да ти кажа, всички ядем месо, така че оправдания, ма то е било живичко не ми минават и да, бих убила, ако умирам от глад, за детето си пък хич няма и да се замисля.

Също ми е идело да пречукам много улични песове, но това е една друга тема.

# 3
  • Мнения: 9 865
Мухи, комари, бълхи, въшки и други видове инсекти съм убивала.
Участвала съм в "ритуални кланета" на прасета и агнета и по-обикновени кланета на кокошки - гледката не ми харесва. Убиството в кланица не е по-хуманно. И вегетарианка бях, но това не помага.

# 4
  • Мнения: 1 952
Веднъж видях закланото прасе. Не ядох месо поне 2 месеца.
При друг случай рязах месо със собствените си ръце- не съм яла от тази манджа след това.
Зле ми действа и гледката, и допирът до суровото месо.

# 5
  • Мнения: 516
Не съм убивала. Но съм рязала още топло месо за кебап от току- що убито прасе.
Искаш ли да се запознаем?

# 6
  • Мнения: 2 149
Не, не съм бивала и се моля да не ми се налага. Сигурно ще намразя себе си.
И мъже, които убиват не обичам. Имам си мнение - този, който може да убие животно, може да убие и човек. За него смъртта не означава нищо толкова безкрайно тежко и непоправимо, както е в моята душа и очи.
Даже от няколко години убивам само хлебарките, а като има друга буболечка все казвам, че няма да вра в ада заради нея и друг да я трепе.

Ям всичко наред - пържоли, заешко и пилешко, телешко и..то кво остана? Grinning
Не одобрявам вегетарианците, които ме гледат как предъвквам сочно прасешко и ме питат "Е, сега защо ядеш това клето прасе, ти знаеш ли колко токсини има в месото му, от ужаса който изпитва когато вижда, че ще го колят?"  Sick

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 14:42 от Чаено момиче

# 7
  • Мнения: 268
 ...на този етап не бих отглеждала животни за да ги обия-за храна,...

# 8
  • Мнения: 337
Присъствала съм на клане на прасе, яре, агне, кокошка и ми е било тъжно за животните - без кокошките - те са птици Sick (ям птиче месо, като няма какво друго), но пък никога няма да откажа крехка и сочна свинска пържола с мисълта за смъртта на прасето - тях за това ги отглеждат, колкото и грубо да звучи...(анатомията ми е много интересна и не ме притеснява, даже ми е интересно да гледам обработката на месото)
А пък на детето ми всички играчки са прасета Animal Pig Animal Pig Animal Pig - от малко ще се научи да ги обича и уважава и никога да не хвърля пържола.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи дали броим хлебарките, комарите, мравките и всякакви твари, които се прокрадват неканени в дома ми.

За агнешките и свински пържоли - всеки, който някога е живял или ходил на село е присъствал на такива гледки. Не мисля, че е нещо кой знае какво. На село животните се отглеждат за ядене и за продан, а не за домашни любимци. Лично не съм го правила, защото съм била дете. Ако ми се наложи, ще го направя.

# 10
  • Мнения: 25 441
Убивала съм насекоми само. Не ми е приятно, но...
Птици и бозайници не съм, но ям труповете.

ПП Във въпроса не се включват съпрузи, свекита и прочие гадини, нали?   Flutter

# 11
  • Мнения: 4 841
Освен вече споменатите оси, комари, хлебарки и прочие насекоми, от санитарни подбуди съм убивала жаба и мишка. А с цел хранене - клала съм кокошка, и съм тряскала по главата жив шаран.
Също така съм присъствала на безброй кланета на село - на прасета, агнета, дори на крава.
Не се срамувам от това, не го намирам за нередно. По-скоро ми се вижда пресилено отвращението, с което се коментират подобни теми. Има случаи, в които убийството е дори задължително - при самозащита, например. Или трябва да стоиш в поза "мирно", за да те нахапе животното по-добре??? Дайте да не лекуваме и вирусите тогава, нали и те са живи същества...

Ей, що миролюбие ще се изсипе в тая тема...

# 12
  • Мнения: 212
ПП Във въпроса не се включват съпрузи, свекита и прочие гадини, нали?  Flutter
Ама моля ти се, разбира се че не се включват подобни твари. Че то съпрузите и свекитата и тъщите някой брои ли ги за живи същества  Sunglasses

# 13
  • София
  • Мнения: 15 434
Само насекоми.И един път петел за курбан, ревах и клах измъчих го , защото не смеех да го резна, но нямаше кой ,а се налагаше да направя курбана. Виждала съм като дете да колят агне и не ям агнешко. Но когато не съм виждала как  колят прасета и пилета ги ям. Ако трябваше да се изхранвам с колене, щях да си мра гладна.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 201
Разните мравки, хлебарки и комари не се броят.
Като колят кокошка,агне или прасе, гледам да се скрия и да не гледам.
И упорито игнорирам мислите какво са били преди това пържолите в чинията ми.
Случвало ми се е да ми умрат разни котета, хамстери и пилета, защото не знаех как да ги гледам. Но това не е убийство.

Била и съм на корида - като убиха първия бик, се разплаках.

Общи условия

Активация на акаунт