Самоизключват се котлоните - Горенье

  • 2 071
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 779
Някой, който има сензорни котлони на Горенье , забелязал ли е дали се самоизключват.Моите след час- час и половина готвене, се изключват  Crazy При моя приятелка се получава същото и тя не знае защо  Rolling Eyes
 Може ли да е някаква защита, за която не съм прочела в книжката?

това е модела.

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Вчера си купих. Искам да знам и аз!

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Да, имат защита до колкото си спомням от книжката, че на всяка степен има определено време, след което се самоизключват, за да не стане пожар.Приема се,ч е си ги забравил. Но това час-час и половина е може би за най-силната степен.

Ти нямаш ли си книжка- добре е упътванията да се четат.

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Да,самоизключват се.Имам модела с двете плочи.Ето какво пише в моята книжка:

мощност           максимално време за работа в часове
  1                       10
  2                        5
  3                        5
  4                        4
  5                        3                   
  6                        2
  7                        2
  8                        2
  9                        1

# 4
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Супер новинка е това със самоизключването Simple Smile
Много ме радвате  Hug, че ние с мъжа ми каквито сме забраванковци ... Simple Smile
Бравос, умни котлончета сме си купили Simple Smile
Честно казано не съм  чела това в упътването, а може би не съм стигнала до края  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 6 779
Мерси за отговорите момичета   bouquet

В интерес на истината нямам идея къде ми е книжката,от миналата година е котлона и затова реших вас да питам.
Наистина най-често е включен на 9 или 8-ма степен, така че вече ми е ясно положението  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 512
Имам друга марка котлони, но от същия вид - когато ги купувахме, консултантът в магазина каза, че принципно керамичните котлони са икономични като газовите, защото не са включени през цялото време на готвене.
Значи - щом температурата на готвене е достигната, котлонът за кратко се "изключва" (вижда се как изгасва).
Щом плочата отдаде топлината, котлонът се "включва" отново.
По този начин, като не гълта ток постоянно по време на готвенето, се постига икономията, за която вече казах.

# 7
  • Мнения: 2 494
И ние си купихме същите, засега само 2 пъти съм ги ползвала, но не за повече от 1 час. Ще знам и аз. че се самоизключват, това е хубаво  Hug Иначе много ме кефят, за 3 секунди и е загрял, за още минута и водата завира, супер е  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Озадачавате ме,такива котлони имам почти от година и никога не са се изключвали сами newsm78

# 9
  • Мнения: 165
Вярно, че имаше такава защита. И аз вчера варих един боб, отивам да го видя след час и половина: котлона изключен. Бре викам си повреди се. Пък то.... Hug

# 10
  • Мнения: 1 305
И аз да се запиша като горд собственик на тези котлони.  Mr. Green Още не съм ги ползвала активно, тъй като сме още във фаза ремонт, но да ви питам при вас по колко време свети индикатора за остатъчна топлина? Защото при мен не изгасва още дълго след като котлона е вече съвсем студен.  newsm78

# 11
  • Мнения: 165
Не съм обърнала внимание колко дълго свети, но и когато изгасне, котлона е съвсем леко топъл при мен.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 779
, но да ви питам при вас по колко време свети индикатора за остатъчна топлина? Защото при мен не изгасва още дълго след като котлона е вече съвсем студен.  newsm78

 newsm78 Моите индикатори изгасват след 10-ина минути, казвам го ориентировъчно, и както при Tersi котлона ми е съвсем леко топъл.
Значи - щом температурата на готвене е достигната, котлонът за кратко се "изключва" (вижда се как изгасва).
Щом плочата отдаде топлината, котлонът се "включва" отново.
По този начин, като не гълта ток постоянно по време на готвенето, се постига икономията, за която вече казах.

Да, това е ясно  Simple Smile тук въпроса , е че се самоизключват от копчето, пуснала си го на 9та степен и изведнъж той е изгаснал.

Общи условия

Активация на акаунт