кисело мляко и риба след това?

  • 951
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
колко време след хапване на кисело мляко може да дам риба? на 7 мес. сме newsm78

# 1
Ако рибата е прясна, не се притеснявай. По принцип комбинацията риба\яйце е опасна.Ако сте хапнали за закуска к.млеко, спокойно можеш да дадеш риба на обед, аналогично-обед риба,след обед-кисело млеко.

# 2
  • София
  • Мнения: 663
в 15ч. хапнахме кисело мляко и се чудя дали на следващото ядене към 19ч. мога да дам пюре - става въпрос за риба от бурканче (ганчев в случая) newsm78

# 3
не мисля че е проблем.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 915
След 2 години и 5 месеца.  Mr. Green Демек - след три-годишна възраст. Такива са препоръките за безопасно захранване и избягване на алергени.

Рибата е сред най-често алергизиращите храни, защо бързаш? За вашата възраст млякото (АМ/кърма) набавя почти всичко необходимо на детето да първата му годинка.

Дори с киселото мляко сте избързали доста, препоръчва се след 12-тия месец, при малки бебоци носи риск от развитие/засилване на анемия, алергия, проблеми с бъбреците.

П.П. Не разчитайте етикетите по пюретата да ви ориентират за правилното захранване, все пак се продават с търговска цел, не с образователна. "След 5-ти месец" не означава непременно, че на 6 месеца можете да дадете безопасно риба и домат примерно. При повечето готови храни се изисква препоръчителен срок, повечето производители пишат след 5-6-ти месец - тъй като се предполага, че дотогава децата са само на мляко, а при по-едро смлени храни или глутен - след 8-ми примерно...

"Ганчев" пък в частност не би ми бил изобщо пътеводна светлина за захранването, чела съм безумни комбинации и съдържание на пюрета за 5-6 месец.  Crazy

# 5
Риба може да се дава след 10 мес. А кисело млеко-след 6.

# 6
  • Мнения: 27 524
След 4 часа.

maggy_pz, нещо си се объркала с киселото млеко  Crazy

Деси е отдавна и рано захранила с почти всичко, така че няма смисъл от коментари за кое е рано  Grinning

# 7
maggy_pz, нещо си се объркала с киселото млеко  Crazy

Не съм се объркала-в книгите така пише Simple Smile естествено,че може по-рано или пък по-късно. Всичко може Simple Smile въпросът е на детето да му харесва и да расте живо и здраво-това е най-важното.

# 8
  • Мнения: 27 524
Кои са тези книги?  Thinking
И, не, определено не може всичко, защото това всичко крие риск за здравето и дори живота на бебето, така че трябва да се подхожда разумно и внимателно. Киселото мляко абсолютно навсякъде се препоръчва около годинката  Peace

Общи условия

Активация на акаунт