Напикаване

  • 580
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Здравейте мамита. Дъщеря ми не използва дневни памперси от 6 месеца и досега не сме имали инциденти. Казваше си когато и се ходи, сама си взимаше гърнето, събуваше се и т.н. От пет дни отказва да ходи, стиска до изпотяване и така докато се напишка. Аз я наблюдавам и като видя "знаците" присвиване на крака, подскачане и др. я водя и си свършва работата. Наблюдавам я и докато пишка не прави някакви физиономии и др., т.е. не я боли. В яслата обаче лелите не я карат "насила" и се напишква по 3-4 пъти. Днес даже ми се обадиха да я взема, защото не била добре. Оказа се, че пак се е напишкала 2 пъти. Детето си е здраво, жизнено и хиперактивно - бяхме на лекар преди няколко дни. Според мен нещо протестира, незнам. Ако сте имали или имате подобни проблеми очаквам вашите съвети и коментари. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 6 029
Предполагам е период, който ще отмине. Говори и обяснявай.

Предполагам, че е активно, а не хиперактивно дете, нали?

# 2
  • Мнения: 472
В интерес на истината според мен е хипер активно дете. Незнам, къде е границата.

# 3
  • Мнения: 3 880
Променило ли се е нещо в ежедневието ви? Или някой/нещо да я притеснява  newsm78 Може и само да експериментира какво ще стане  и как ще реагират околните. Дано да мине бързо....

В интерес на истината според мен е хипер активно дете. Незнам, къде е границата.
Хиперактивността е болест, при това доста сериозна, а диагнозата се поставя от специалист, той знае къде е границата...

# 4
  • Мнения: 351
от кога ходи на ясла? Моето дете има6е такъв период - 1 седмица след като тръгна на градина запо4на да се напи6ква но6тем, ако не го събудим да го заведем до тоалетната, а сутрин си казва6е, 4е не иска ве4е да ходи на градина, достатъ4но било. Бе6е ясно къде е при4ината. След като заради болест си постоя малко вкъ6ти се успокои някак и вси4ко приклиу4и така, както и запо4на.
Потърси при4ината в смяна на не6то, към което е привикнало детето, както Биба ти е казала

# 5
  • Мнения: 472
На ясла ходи от м. Септември и досега не е имала никакви проблеми с напишкване и т.н. От 1 месец започна да ми боледува доста често - 1 седмица сме на ясла, 1 седмица сме в къщи. Миналата седмица бяхме на ясла от днес сме с  гнойна ангина. Относно промените - започнах работа, но незнам дали това я притеснява. В крайна сметка я водя и взимам от ясла по едно и също време, независимо от това дали работя или не. Други съществени промени в ежедневието ни няма или поне аз не се сещам. Благодаря за разяснението относно активните и хиперактивни деца. Засега слава богу сме само активни.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 16:46 от Adry

Общи условия

Активация на акаунт