Постоянно разстройство!Вече не знам какво да давам.

  • 4 283
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Вече 5-ти ден дъщеря ми, която е на година и половина е с разстройство. Не може да се оправи и това е. Даваме й Ентерол сутрин и вечер, Нормофлор /за нормализиране на чревната флора/, Глюкоза, лечебна храна за остра диария на Хумана, моркови, моркови и пак моркови /във вид на сокове, супи и само варени/. През тези 5 дни е и на диета - обикновени бисквити, солети, филии със сирене. Пие чайове, вода, сок, но не знам дали са достатъчни. Въпреки всичко гореописано нищо не помага. Разстройството продължава и не знам вече какво да давам. Cry Cry Cry
П.п. Консултирали сме се с личния й педиатър, тя препоръча всичко горепосочено. Препоръча и банани за запичане, но и те не помагат. Sad

# 1
  • Мнения: 129
На моите деца по-бързо им действат Смекта и Хидрасек.

# 2
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Потърси с търсачката рецептата с камшик (билка от аптеката)  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 44 016
аз в такива сличаи спирам всичко и малчо остава само на хуманата, ентерол, евентуално смекта и вода...
сокове, сирене и т.т. дразнят....чак като се позакрепи с тези неща почвам да захранвам...а сиренето както и др-те млечни продукти мн дразни...
но това още от първия ден и за 2-3 дни минава най-лошото - воднистите акита, слуз и т.н....предпочитам 2-3 дни да е на пълна диета и по-бързо да мине....

# 4
  • Мнения: 2 131
Да, наистина може да спреш соковете и сиренето. Но вода задължително давай. Предполагам знаеш, че иначе при разстройство може да се обезводни организмът, а това е много опасно при децата.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 016
При последното ни такова боледуване именно за да не се обезводни му бяха изсписали на малчо едно прахче...което всъщност е с-ва на с-мата която преливат при обезводняване...доколкото разчитам на рецептата е нещо като Хидратин елфе puh 1 се разтваря в 200 мл и се пие вместо вода - колкото повече толкова по-добре - няма ограничения...рехидратиращ р-р за пиене се води...по-добро е от глюкозата - но и тя върши работа...вода ест ако пие - много добре....

# 6
  • Мнения: 468
И аз мисля, че е по- добре без сирене и сокове, за няколко дни еднообразна храна няма да му навреди. Течностите са най- важни- чай от шипка, преварена вода със сок от лимон, оризова вода- това са все неща за които се твърди, че запичат. Моят фаворит е лимоновия сок, до сега е действал безотказно.

# 7
  • Мнения: 268
 вода и варен ориз без мазнини при нас това имаше добър ефект- захраних ориз с мляко,попара,

# 8
  • Мнения: 3 500
Проблема е, че тя не всичко иска да яде. Да не кажа, че почти нищо не иска - особено кашата, ориз. Общо взето единствено солетите и филиите със сирене. Cry

# 9
  • Мнения: 268
 ами не се притеснявай,дори и само на вода да е,то само си знае.Просто не й давай сладки течности,освен прясно изцеден сок от ябълка,но сок също има мн.добър ефект-изпитано Peace

# 10
  • Мнения: 3 500
Ми ще опитам всичко каквото казвате. Ако някой му хрумне още нещо да ми пише. Притеснявам се, че вече е така 5-ти ден. Вече е с доста отслабени сили от неядене и постоянно акане.

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Пак ти препоръчвам отварата от камшик - действа моментално  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 44 016
при нас понякога помагат и печени ябълки(сигурно заради пектина незнам)...но сок и то пресен от нищо не бих давала...
За отслабването не се притеснямвай толкова - според мен бързо ще навакса...иначе аз съм давала и от онези оризовите диетични бисквити, но това като поотмине най-дрискащата криза....

# 13
# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
Според мен не бива да й даваш сокове и пресни плодове, те определно разхлабват. Ябълките действат различно - при едни разхлабват, при други запичат, така че не са много подходящи във вашия случай. Чайовете зависи от какво са - има билки които запичат, но и такива, които разхлабват. Момичетата са прави, по-добре само вода. Бисквитки, солети, сухари, оризова каша, ако успееш да дадеш.
Стискам палци бъзро да й мине на Моника  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт