будите ли децата си за хранене ?

  • 1 662
  • 50
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
мамчета мойта беба ако я оставя може да пропусне хранене, а само на 10 дни, е вярно роди се 3950гр., аз я будя като закъснее, чудя се дали не бъркам с буденето ??

# 1
  • Мнения: 476
Никога не съм го будила за хранене. Опитвала съм се да го задържа буден да си дояде като беше съвсем малко бебенце, но то е друго.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 242
По принцип не, но когато му бяха най-силните колики го будех, защото иначе се будеше много гладен, аз с препълнени гърди и гълташе много въздух.

# 3
  • Мнения: 581
И аз никога не сым го будила. Казаха ни, че при толкова малко бебе е ОК ако спи 6 часа без храна ведныж в денонощието, но ако е по-дылго имало риск да спадне доста нивото на крывната захар....така че аз го оставях да поспива но не повече от този интервал. Ако е по-голямо бебето, може и да си пропуска повече -то само ще си покаже.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не, никога дори и като новороден.
Но моя син има часовник вместо стомах, будеше се на всеки 3 часа, точно до минута. После ми заспиваше на гърдите и се будеше пак след 3 часа.

# 5
  • Мнения: 2 100
Не съм го будила. Беше на няколко дни, когато спеше по 6 часа и пропускаше ядене, но никога не съм го будила! После нещата се нормализират Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 242
Джиджа, децата ни са с 1 ден разлика. Heart Eyes
Сори за спама. Blush

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
мисля , че 1 или 2 пъти съм го будила Rolling Eyes, но още бях зелена по това време Mr. Green
Не съм го будила, той си се будеше сам на 3 часа, нощем също се будеше когато огладнее! Peace Ако пък нощем се събудех с много препълнени гърди ходех да се цедя малко да спре напрежението!

# 8
  • Мнения: 2 960
 LaughingКазват ,че бебетат растат ,когато спят......така ,че да си спинка малката душичка. Ако става въпрос за нощнтото хранене ,ако не се събужда.... baby_neutral остави го детенце да спи...ни гък -ни мък....да спинка колкото може повече. Но пък педиатри казват ,че повече от 6 часа новороденото не трябва да се оставя без хранене....става въпрос през деня.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 585
В началото се е случвало да го будя, сега вече не.  Peace

# 10
  • Мнения: 176
Бебе не се буди. Още повече пък за хранене: гладно бебе не заспива и не спи.
Моята мома си е поспалана от самото начало, затова и е на 4 кратно хранене от 4 месец.
Педиатърката помня, че ми беше казала да не я оставям да спи повече от 5 часа, но...и това се е случвало, и хранене сме пропускали, и къпане, и разходки, ама това е то.
Ами, то сънят е много важен за бебетата.
А е вярно и ,че разстат, докато спят Grinning

# 11
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
май трябва да спра и аз да я будя, то си спи спокойно детето, ама аз нали през 3 часа да яде и го будя

# 12
  • Мнения: 83
никога не се е случвало,когато е гладна тя сама се събужда Peace

# 13
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Никога не съм го будила.

# 14
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Никое не съм будела, и двете бяха много лакоми  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт