NAN или Нутрилон?

  • 6 319
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Досега бебето ми е на NAN, то е на 4 месеца, но дочувам, че май Нутрилон било най-доброто мляко засега. Склонна съм да го сменя, но съм чувала, че не е добре да се сменя млякото на бебчо. Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 4 111
Имаш ли друга причина на не даваш НАН (запек, например)? То също е добро мляко. Но само защото другото е по-хубаво не е уместна причина, според мен.

# 2
  • Мнения: 27 524
Ако няма проблем, не е нужно да го сменяш.
Аптамил е по-добро по принцип  Wink

# 3
  • Мнения: 351
Ако няма проблем, не е нужно да го сменяш.
Аптамил е по-добро по принцип  Wink
Подкрепям Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 15 197
Ако млякото понася добре на детето, по-добре не го сменяй.
Няма "по-добро" и "най-добро" мляко. Има мляко, което бебето ти харесва и няма проблеми с него. Няма никаква гаранция, че някое от прехвалените млека няма да се отрази недобре точно на твоето бебе.  Peace

# 5
  • Мнения: 107
Ако млякото понася добре на детето, по-добре не го сменяй.
Няма "по-добро" и "най-добро" мляко. Има мляко, което бебето ти харесва и няма проблеми с него. Няма никаква гаранция, че някое от прехвалените млека няма да се отрази недобре точно на твоето бебе.  Peace


Vivi
Винаги съм четяла с интерес  твоите мнения, но не бих се съгласила с това.
Според мен няма прехвалени млека, а има такива които са много по-добри. Това е все едно да казваме че няма по-добра кола, по-хубава дреха......... Всяка майка иска най-доброто за своето дете. А НАН и Фризолак ако бяха добри млека щяха да се продават и в страните от Западна Европа. А за съжаление изборът се прави не от детето а от родителите. Съжалявам това е моето мнение.  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 15 197
Всичко е въпрос на организъм.
Тук много често се пускат теми за Фризолака, например. Даже в момента върви една такава. Много бебета се запичат от него, други нямат никакви проблеми. В аналогични теми за Аптамила майки споделят, че бебета им са имали проблем точно с това мляко. Аз съм давала Аптамил и съм доволна от него. Но каквото и да обяснявам на някоя майка, на чието дете това мляко не понася, тя ще знае, че за нейното дете то не е добро.
АМ не е дреха или кола, все пак.  Simple Smile За колите съм съгласна, за дрехите-не съвсем. Най-скъпата ми и най-супер-хай-дреха се оказа твърде некачествена за очакванията ми и цена си.  Grinning


Между другото, Аптамилът, който се продава в България, е различен от този на запад. Блонди не веднъж е писала, че има разлика между този, който купува в Белгия, и този, който се продава в България.

Наистина, изборът на мляко се прави от родителите. Но пък първият избор не винаги е правилен. Затова и някои майки сменят млякото. Ако пък се окаже добър-бебето не повръща, не се запича, няма проблеми-не виждам защо да се сменя.

 Peace

# 7
  • Мнения: 508
ако от нан нямате проблеми не го сменяй,въпреки че аптамил или милумил са по-добри и ние пием милумил,но понеже нан не ни понесе и се запекохме.2-ката аптамил и милумил са от навършен 4 месец,ако все пак решиш да го сменяш мини направо на 2-ка едно от двете

# 8
  • Мнения: 306
дъщеря ми не понасяше аптамила изобщо не го искаше на нутрилон сме и съм много доволна поне не се помпа изкуствено а някои млека точно това правят

# 9
  • Мнения: 409
Ако няма проблем, не е нужно да го сменяш.
Аптамил е по-добро по принцип  Wink
И аз съм на същото мнение. Hug

# 10
  • Мнения: 306
Ако млякото понася добре на детето, по-добре не го сменяй.
Няма "по-добро" и "най-добро" мляко. Има мляко, което бебето ти харесва и няма проблеми с него. Няма никаква гаранция, че някое от прехвалените млека няма да се отрази недобре точно на твоето бебе.  Peaceнапълно съм съгласна само майка която детето и яде всичко може да каже че родителите решават какво да ядът децата им да попитаме майките като мен със злоядите деца дали те решават или сме изпробвали всичките млека и пюрета от най скъпите до най евтините за да разберем какво харесват децата ни

# 11
  • София
  • Мнения: 1 541
Ако млякото понася добре на детето, по-добре не го сменяй.
Няма "по-добро" и "най-добро" мляко. Има мляко, което бебето ти харесва и няма проблеми с него. Няма никаква гаранция, че някое от прехвалените млека няма да се отрази недобре точно на твоето бебе.  Peace


Vivi
Винаги съм четяла с интерес  твоите мнения, но не бих се съгласила с това.
Според мен няма прехвалени млека, а има такива които са много по-добри. Това е все едно да казваме че няма по-добра кола, по-хубава дреха......... Всяка майка иска най-доброто за своето дете. А НАН и Фризолак ако бяха добри млека щяха да се продават и в страните от Западна Европа. А за съжаление изборът се прави не от детето а от родителите. Съжалявам това е моето мнение.  Hug
да така е ,но не точно
един мои познат които е вътре в нещата с храните -това работи - каза ,че храната е добра щом бебето я приема и няма нежелателни реакции ,а аптамила
 е добър,защото в него има повече аромати така бебето, като започне с аптамил  си търси само него за АМ.
ние сме на нутрилон-доволна съм

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 11:14 от reniris

# 12
  • Мнения: 508
Всичко си зависи от детето,но аз Нан не бих дала-убедих се че е кофти,от него се запекохме,а никога не сме имали подобни проблеми.Това се случи когато още се чудех какво мляко да давам,оттогава сме на милумил и всичко е ОК.дАВАХ В НАЧАЛОТО нУТРИЛОН комфорт извесно време когато дохранвах и също бях доволна единстваното ,което ме притесняваше е, че акото беше зелено,а от милумила е както когато я кърмех и на цвят, и на мирис, и на консистенция GrinningВ момента обаче няма Нутрилон Комфорт,а се казва Аптамил Комфорт и струва около 15 лв. -400гр. #Crazy

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 11:42 от ZLATO

Общи условия

Активация на акаунт