Боли ме гърба...къде да се прегледам?!

  • 3 386
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 430
    Здравейте,на 33 години съм,имам 2 раждания,последното преди 8 години.Болката в гърба ми е от преди 3-4 години,не помня точно.Постоянна е, по целия гръбнак ,на периоди е нетърпима.Педито ми вика че ми било от ЕГН  Rolling Eyes,отчаяна съм..Не знам и при какъв специалист да се насоча.От Свищов съм.
  Моля помогнете,насочете ме към специалист!

# 1
  • Мнения: 410
Личният какво смята? Невролог? или ортопед?  newsm78

# 2
  • Мнения: 430
  Не поглежда сериозно въобще,нали това ви казвам,от ЕГН било!!! ooooh!

# 3
  • Мнения: 4 514
Пясък, аз имам същия проблем! Постоя ли повече от 5 мин. права и неподвижна, болката става нетърпима. Особено силна е в една точка от лявата страна на гръбнака. Мисля да ида на невролог, но кога ли ще стане, все не ми остава време... Но ти си искай направление или ако отказва да ти даде - иди на частен преглед при невролог, защото явно си по-зле от мен. Не оставяй нещата, може да имаш възпаление, да се наложат рехабилитации... УСпех!

# 4
  • Мнения: 485
Така търпях и аз 3 години и накрая се оказа ,че имам 3 дискови хернии.На невроложката не и се даваше талон за скенер,снимаха ме няколко пъти на рентген-нищо ми нямало,било от стрес,да си почивам по-вече и др.глупости.Болките станаха нетърпими....платих си да ми направят скенер и на него се видяха повредените дискове.
Моят съвет е да "извадиш" 100лв за скенер на лумбални прешлени-ако са ти увредени дисковете -иди на невролог,а ако скенерът не показва отклонения може да посетиш ревматолог.
Може наистина да не е нещо сериозно,но е хубаво  да си видиш състоянието на гръбнака,за да можеш да се лекуваш навреме-специален колан (лумбостат),рехабилитация,и др.
От опит знам,че когато нещо те боли дълго време-наистина има причина за това.
Не знам дали има скенер в Свищов,но наблизо има в Плевен-в Окръжна болница, и е един от най-добрите в страната.Успех   bouquet

# 5
  • Мнения: 485
Извинявам се -твоите болки казваш,че са по целия гръбнак....може би тогава е по-добре първо да те види добър невролог-да опипа болезнените точки и да прецени точно в кой дял на гръбнака да направиш скенера...може и шипове да имаш ,те в повечето случаи се виждат и на рентгенова снимка.При мен се установи ,че болката идва от мускулите на самия гръбнак,които се напрягат двойно,тъй като прешлените са увредени.
Я опитай нещо-вземи си СПАСКУПРИЛ-хомеопатично лекарство за мускулни спазми,в опътването пише как да го пиеш при криза,продължи го после по нормалната схема поне месец.Аз си го купих с недоверие,но се оказа че ми помага по-вече от Мидокалм(който не е хомеопатично лекарство,но също отпуска мускулатурата).Опитай също да мажеш гръбнака 2 пъти дневно с Алгезал-гел,като нанасяш лекарството с леки втривания(няма да можеш сама,нека някой друг те понамаже....облекчението е невероятно,от всички мазила,това ,съчетано с масаж ми помага най-много)

Общи условия

Активация на акаунт