Стоматит и афти

  • 1 028
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 275
Стоматит и афти- ужаасссссс. Вече  девети ден малкия е с това чудо и незнам кога ще свърши.
 Болеста започна  с 39.8 градуса и продължи няколко дни , като през тези дни НЕ се спи въобще , детето непрекъснато плаче и вика- мамо боли, мамо боли Sad Sad Sadа аз с нища немаго да помогна. В момента т-ра няма , но венците са в ужасно състояние кървят, болят и са надути ...мажем с гранофорин а преди това и с кислородна вода , но резултата е много много малък и афтите не минават и така . На ли си е лакомник малкия боли неболи си хапва по малко и казва -боли мине мине ....Незнам обаче дали може да ни зарази и нас ?

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Веднага купете Дактарин орал гел и спрете всичко друго!
Ще мине за ден-два. И високата температура е от афтозния стоматит.
Повече течности, не го насилвайте да яде - боли ужасно.

# 2
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
И моите двама хубостника бяха миналата седмица  със същите оплаквания като вас.Отслабнаха с по 2кг,и пове4е от 10 дни не им мина.Но те   освен Дактарин гел ,  пиха и една седмица антибиотик .По късно разбрах 4е за афти,и червено гърло  се използва много успешно и Алое фърст,запознах се с дистрибутор от форума  и   си го купих..Ако искаш пиши на ли4ни да ти дам координатите му

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Афтите се "хранят" от антибиотика - т.е развиват се и се уголемяват. Така обясни стоматологът и така беше - докато давах антибиотик /сгрешена първоначална диагноза/ - температурата си седеше 39 градуса и цялата уста пламна в афти.
Спрях го и само мажех с Дактарин - за един ден всичко премина.

# 4
  • Мнения: 679
Аз мога да кажа един бабин лек - жабурене със отвара от смрадлика няколко пъти дневно, но щом детенцето е толкова малко, ако мислиш, че може да глътне от отварата - може би идеята не е много добра в случая. Това не трябва да се поглъща. Пиша го просто да го знете като вариант. На мен ми е помагало много пъти. Иначе афтите стоят с дни и не минават от нищо.

Общи условия

Активация на акаунт