Витилиго 2

  • 293 647
  • 1 182
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 651
Моля те, посмали малко ентусиазма.

1) Пише се с едно r: Celestoderm

2) Това е кортикостероид - ползва се изключително и само по лекарско предписание, в смиъсл лекар да определи колко дълго и колко пъти на ден. Лечението с кортикостероиди по правило не продължава повече много дълго. Това последното са ми го казвали повече от един дерматолог.

Инфо за мехлема тук: http://www.medbroadcast.com/drug_info_details.asp?brand_name_id=704
Ако искате ще преведа малко после.

----------------------
Brand Name
Celestoderm

Common Name
betamethasone valerate

Betamethasone valerate е кортикостероид, които се използва за локална терапия на кожни раздразнения/възпаления. Той помага за намаляване на червенина, сърбеж и подутина при състояния като екзема, псориазис, контактен дерматит и себорея.

Вашият лекар може да ви изпише този медикамент и за други състояние, освен изброените в тази информация за лекарството. Ако не сте го обсъдили с лекаря си или не сте сигурен защо вземате медикамента, говорете с доктора си. Не спирайте лекарството без да сте се консултирали с лекаря си.
Не давайте това лекарство на някой друг, дори ако има същите симптоми като вас. То може да бъде опасно за хора, които го вземат без техния доктор да им го е изписал.
Как да използвам това лекарство?
Лекарството се нанася 2,3 пъти на ден или според инструкциите на лекаря.  Трябва да бъде нанесено достатъчно количество, така че да покрие с тънък слой целия участък. Медикамента трябва нежно и старателно да се масажира върху засегната кожа / да се втрие/. При някои състояние, лекарят ще ви нареди третираното място да се покрие с дреха.
Избягвайте прилагането в зоната на очите.

Betamethasone valerate не трябва да се ползва от който:
•   е алергичен към betamethasone valerate или други негови съставни
•   има варицела
•   гъбични инфекции, yeast (пак някаква гъбична инф-я май), състояния на кожата, причинени от вируси
•   обикновен херпес
•   туберколоза на кожата
•   едра шарка

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 21:56 от f(x)

# 151
f(x)незнам дали има кожен доктор специалист в България за да ти предпише нещо да го използваш правилно и то пък точно за витилиго ,това момиче го е получило в доста голяма степен през пубертета,каза че каде ли не е ходела,и какви ли глупости не е пиела,борила се е 10 години,ела я виж сега останало е едно манинко петанце под устната,имала е доста на ;лицето около ушите,глезените,ръцете на много места ,сега има само едно петънце което е останало и това преди 7 години и не са и излизали нови ,благодарение на този крем,използвала го е както пише на опаковката ,намери го и си прочети как се използва,а докторите да си гледат работата,защото ако си я гледаха както трябва няма6е да сме тук и да споделяме кой на кого какво помага.

# 152
  • Мнения: 4 651
Прав си, но реагирах така, защото винаги всеки лекар ме е съветвал много да винимавам с кортикосрероидни кремове и да не се самолекувам с тях. Особено трябва да се внимава при мазане около очите, защото лесно може да попадне в тях пряко или през кожата.

Знаеш, че всички се ентусиазираме, ако чуем, че някой се е повлиял с еди какво си, но все пак не трябва и да изпробваме върху себе си всичко, което е помогнало на някой друг без консултация с лекар.

# 153
  • Мнения: 30
Има ли го в България....от сайта не става ясно кой е точно мехлема...в смисъл, че има разни проценти, които сигурно са важни. Все пак ако някой реши да си го ползва на своя глава поне да знае какво точно да търси.

# 154
ето вижте как се лекува витилиго,кои каза че не може?
http://jdmedicals.com/display.php?show_item=18&show_sub=57

# 155
eto vijte tova sa dokazani metodi ...i kakvoto i da govorite le4enie ot vitiligo ima kolkoto i da ne vqrvate!
Haide koito ima dostat14no vreme i pari da se probva na ednoto ili na drugoto da vidim i na vas dali 6te ima efekt!
za s1jalenie az 6te probval 4ak sled 1,2 meseca moje bi..
taka 4e do togava se nadqvam da ste probvali i da ima polojitelni rezultati!

# 156
  • Мнения: 413
 Аз между другото съм позитивно настроена относно лечението на витилиго.Дори се дразня от негативизми,самосъжаление и примирение.Първият кожен доктор,при когото ходих преди година ми каза,че има лазерно лечение,но на този етап е доста скъпо и няма желаещи да закупят необходимата апаратура за в БГ.Ето явно за нещо подобно ми е говорил.

# 157
  • Мнения: 4 651
Нито се самосъжалявам, нито оплаквам всеки ден дните си, ако за мен иде реч. Но и нямам много петна по видимите части на тялото. Не знам в противен случай как щеше да е.

Смятам се по-скоро за реалист и вярвам на информация, която може да се потвърди поне от няколко места. Картинки преди и след съм гледала много. И много ми приличат на онези "Изпрано с Ариел/ Изпрано с обикновен перилен препарат".

А не мислите ли, че ако има лечение на витилиго, под лечение разбирам такова успяващо в голям процент от случаите, това няма да го срещнете в медиите?

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 19:24 от f(x)

# 158
f(x) това е твое мнение ......и не е скъпо ,просто ние нямаме пари,20 лева е процедурата,аз се обаждах 30лв е прегледа,проблема е че трябва да се стои в Варна!

# 159
  • Мнения: 4 651
Ами да, всеки си казва мнението, никой не ангажирам с моето Wink
А ти ако мислиш, че това ще ти помогне - няма начин да няма начин!
Примерно - идваш едно лято във Варна, работиш, ходиш на лъчетерапия. Сигурно не е толкова лесно да се направи, колкото звучи, но не е и невъзможно.

# 160
f(x) ti za6to ne probva6 nali si ot varna?

# 161
  • Мнения: 4 651

Поради много причини:
1) Напробвала съм се за 15 години и повече на какво ли не;
2) Пробването на нещо и никаквите резултати ми се отразяват по-зле емоционално, отколкото не правенето на нищо.
3) Информацията е малко и само от мястото, където правят тези процедури и съответно прибират парите за тях.
4) Смятам, че облъчвания, мазания с какво ли не са безсмислени, защото се лекува резултата, а не причината.

# 162
 Когато аз търсих миналата година целестодерм  ми казаха че е спрян от производство.Аз също имам витилиго.преди 7 години ми беше предписано да се мажа с целестодерм и от него петната около устата и очите бяха изчезнали. От ръцете не-било по трудно.Но на лицето нямях и следа от витилиго.Сега след раждане ми излязоха пак на старите места на лицето.Искам пак да си купя целестодерм но незнам от къде.ако някой знае да моля да пише.

# 163
  • Мнения: 413
TIRI ,моето витилиго също е от раждането преди година и нещо(вижда се на линийката ми Mr. Green).Имам въпрос към теб:ти нормално ли роди или секцио?питам,защото и аз имам петна по ръцете и съвсем малки около устата и носа и ми се струва,че са от напъните-аз родих нормално.Мисля си за второ дете  Simple Smileи се чудя,ако избера секцио дали няма да е по-добре т.е дали избива витилиго? newsm78Мисля си също,че може и да се е получило от резките промени на хормоналните нива в организма,но много ясно си спомням,че не съсредоточавах енергията си където трябва и даже имах спукани капилярчета по лицето,които изчезнаха за ден-два,но витилигото остана Confused

# 164
  • Мнения: 4 651
ДАН, досега не съм чувала физическо усилие да причинява витилиго. Обикновенно се твърди, че отключващия фактор е стрес.

Тук пише това:

http://www.dar-center.com/article/?article=259
"По време на бременност и след раждане витилигото показва тенденция за разпространение."

А ето още малко, в подкрепа на моята теория, че всеки от нас има да лекува най-вероятно не само витилиго:
http://www.lekar.bg/lek-18/info-271

"Изчезването на «цветните» клетки на кожата е първият «звънец», че нещо не е както трябва. Меланинът «загива» по много причини - нарушение на работата на хормоналната или храносмилателната система, увреждане на главния мозък, заболявания на кръвта, заразяване с хелминти... Понякога лекарите вдигат ръце, не е по силите им да определят причината за витилигото. въобще болест: петната могат да се задържат години наред, а след това да изчезнат. "

Във втория линк има и бабини рецепти, ако не ги знаете.

Общи условия

Активация на акаунт