Идеи за пълнеж на понички?

  • 4 649
  • 18
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Решила съм да правя понички, любимата закуска, на моето семейство. Обаче този път искам да ги направя пълнени, но не със стандартния мармалад, а с нещо друго....... шоколад примерно, но не знам как се прави шоколад за пълнеж (имам топинг шоколад, но май е рядък за пълнеж, но как да го сгъстя? newsm78 Или да ги напълня с някакъв крем? На д-р Йодкер крема дали ще стане? Идеята е да се пържи с крема, а не да се инжектира допълнително.

Та въпросите ми са два:
Как се прави шоколадов крем за пълнеж?
И с какъв друг крем бих могла да ги напълня?

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Никой ли не е правил пълнени понички с шоколад?  Cry

# 2
  • София
  • Мнения: 1 209
С течен шоколад ще стане по-добре, понеже е по-гъст. Аз ги обичам с млечен крем, но той се слага като са изпържени.

# 3
  • Мнения: 1 679
Не съм правила понички, но съм записала тази рецепта от някакво кулинарно предаване. Не е точно пълнеж, а вариант:
Към тестото се добавя сока от 1/2 портокал.
След като се изпържат, се наръсват с пудра захар и канела и се нареждат в купа с портокалов сок, да поемат от сока.

# 4
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
ами да ти кажа аз си мисля,че от високата температура на пърчене шоколада ще се разтече ужасно.... Thinking
затова не мисля,че ще е удачно да ги пържиш с него,но незнам де сега мисля.... newsm78
във всеки сличай шоколада не е като мармалада,той много по бързо се топи....
ти що не искаш после на пълниш?
и би ли казала каква е рецептата за поничките?
за крем но да се пълни след това бих ти предлочила муса на Танита,и ганаша за покриване на торти но малко по гъст....
тези рецепти ги има в 1ва стр.на темата за моите любими торти...
успех  bouquet

# 5
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
опппа,грешка в темата :нашите любими торти-покрития фигурки и т.н.сети се нали?

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да и аз като се замислих се сетих, че купешкия шоколад ще се разтече, може би ако се направи някаква гъста консистенция с повече какао newsm78 Май няма да рискувам ами ще ги пълня допълнително. Не искам да ги пълня понеже при дупченето се загрозяват. Пълнила съм с карамел и крем и ми се искаше да пробвам нещо различно. Какъв е този мус и може ли да се изпържат с него или пак може да се използва за пълнене след пърженето.
Имам доста рецепти но ето тази съм решила да пробвам сега:

ПОНИЧКИ
                             
500 гр. типово брашно
50 гр. сухо мляко
300 мл. вода
1яйце
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
1 суха мая (7 гр.)
2 с.л. зехтин
настъргана кора от лимон
1 флаконче есенция лимон
олио за пържене

Сухото мляко се разтваря във водата и се затопля. Добавят се яйцето, зехтина, солта, кората от лимона, есенцията и подсладителя. След разбъркване се сипва и пресятото с маята брашно. Замесва се гладко еластично тесто, което се поставя на топло да втаса (да удвои обема си). После се разточва на кора, около 5 - 8 мм. и се изрязват с чаша или пръстен поничките. Оставят се да втасат още половин час, след което се изпържват на маслена баня от двете страни. Поставят се върху домакинска хартия, да се изцедят от излишната мазнина и са готови.
По желание могат да се напълнят със сладко или някакъв крем или шоколад, много са вкусни и със сирене.

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 11:41 от Estell

# 7
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
аз си правя гъст млечен крем. От тестото откъсвам топче, разстилам като мекица и сипвам малко от крема.  Завивам като бохча и усуквам да не изтече крема и така ги оставям да втасат. след това ги пържа.

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
аз си правя гъст млечен крем. От тестото откъсвам топче, разстилам като мекица и сипвам малко от крема.  Завивам като бохча и усуквам да не изтече крема и така ги оставям да втасат. след това ги пържа.

Какъв крем правиш? Дай рецепта.  Praynig Аз току що направих пълнени с шипков мармалад и обикновени с кръгчета в средата и трети вит след изпържване отрязах капаче и напълних с шоколад.

# 9
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
нямам рецепта. около 1 л. мляко, 1 чаша и 1/3  брашно, 1 чаша захар, 2-3 яица. Разбивам брашното, захарта, яйцата и малко от студеното мляко на каша с  миксер и след това прибавям към врящото мляко. Прибавям 2 ванилии и лъжица маргарин или масло. Може би ще ти е нужна половин доза за поничките, а за директна консумация на крема го правя с 1 чаша брашно.

# 10
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
А ето и рецептата ми за понички

200 г вода, кубче мая, 3 л .олио, 7 л. захар, 1 ч. кис. мляко, щ. сода, щ. сол, брашно

# 11
  • Мнения: 9 092
ПОНИЧКИ
                             
500 гр. типово брашно
50 гр. сухо мляко
300 мл. вода
1яйце
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
1 суха мая (7 гр.)
2 с.л. зехтин
настъргана кора от лимон
1 флаконче есенция лимон
олио за пържене

Сухото мляко се разтваря във водата и се затопля. Добавят се яйцето, зехтина, солта, кората от лимона, есенцията и подсладителя. След разбъркване се сипва и пресятото с маята брашно. Замесва се гладко еластично тесто, което се поставя на топло да втаса (да удвои обема си). После се разточва на кора, около 5 - 8 мм. и се изрязват с чаша или пръстен поничките. Оставят се да втасат още половин час, след което се изпържват на маслена баня от двете страни. Поставят се върху домакинска хартия, да се изцедят от излишната мазнина и са готови.
По желание могат да се напълнят със сладко или някакъв крем или шоколад, много са вкусни и със сирене.



Рецептата е от ТУК поничките са прекрасни, вкуса им го знам, защото горните на снимката са мои и са със шоколад. 
Има тънкост при шоколада и продукт, които обаче са пропуснати горе  Laughing

# 12
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Ааааа,поничките на Бордовски......Страхотни са на вкус....С всякакъв пълнеж....

# 13
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Пепчо  ,хади кажи и на нас таз тънкост за шоколада бе.....молим са беее Praynig

# 14
  • Мнения: 9 092
Ааааа,поничките на Бордовски......Страхотни са на вкус....С всякакъв пълнеж....

точно така - у нас има  казваме "поничките на Жоро"

Пепчо  ,хади кажи и на нас таз тънкост за шоколада бе.....молим са беее Praynig

Това е голямата грешка на копи/пействането на рецептите. Следейки линка, ще забележите в близките дни промяна в съставките на рецептата.
До тогава - като започнете да правите поничките, ще трябва да се ориентирате в обстановката самостоятелно.
Съжалявам, но рецептата не е моя, за да коригирам. А собственика и обеща да го направи в най-скоро време.

Зо шоколада и направата им от бяла захар и бяло брашно пък аз ще я напиша скоро. Заедно с шоколада.

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 00:02 от pep-4o

Общи условия

Активация на акаунт