Найлонови постелки на креватчето?!?

  • 2 445
  • 25
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Обръщам се към вече мамите, защото имате вече опит!Нужно ли е да се слага найлонова постелка под чаршафчето на леглото на бебето? Rolling Eyes Чудя се защото си мисля, че памперса е достатъчен, за да не се изцапа матрачето, но може и да греша Laughing

# 1
  • Мнения: 7 837
Добре е да си пазиш матрачето все пак. Случва се памперсите да пропускат. Аз бях купила от аптека "чаршаф за възрастни"

# 2
  • Мнения: 548
Има специални чаршафи за детските матраци, които освен, че не пропускат , също така не запарват бебето. Ако сложиш обикновен найлон, може да се получи "парников ефект" за бебчо.

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Досега не се е случвало да се намокри матрака, но и памперса е пропускал 2-3 пъти за 10 месеца и то предимно от неправилно слагане.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Купи да си имаш,те са хубави и не запарват.Докато се науча да слагам правилно памперса,доста пъти ми е вършила чудесна работа.

# 5
  • Мнения: 5 228
И ние сме с непромокаем чаршаф под спалното бельо - продават се в детските магазини и са много удобни. Ще ти трябват не повече от два.

# 6
  • Мнения: 246
Лати,

аз съм си купила протектор за матрак - испански 21 лева от магазин Пакостник в Овча купел. Мисля, че е много добро решение и няма да съжалявам.

# 7
  • Мнения: 1 289
Аз бях сложила, но бързо я махнах, защото много шумоли и Ради се стряскаше. Особено започна да дразни, когато щерката започна да се обръща. До сега памперс не ми е пропуснал, така че инциденти нямаме. Смятам да мисля за нещо такова едва като свалим напълно памперсите.
irida, какво представлява този протектор и какви размери е Confused: А също така, това ли е търговското му название, че да си потърся и аз.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 197
И аз сложих протектор за матрак. От долната страна е нещо като наелон-но не точно, от горната-хавлиен плат. Не шумоли. Имахме няколко инцидента с пропуснал памперс-протекторът ни спаси матрака. Препоръчвам го.

# 9
  • Мнения: 1 181
аз имам две непромокаеми постелки, но не съм ги слагала в леглото. Не че памперса не е пропускал, но не е стигало до матрака. Ползвам ги най-вече при смяна на памперса, защото човечето като остане голо и най-обичаше да ни изненадва.  Laughing

# 10
  • Мнения: 4 358
Нашият непромокаем чаршаф е гумиран от едната страна и хавлиен от другата.
Покрая има ластик и се захваща много хубаво за матрачето. Не запарва изобщо.
Подобни чаршафчета има във всички бебешки магазини.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 197
Цитат на: Milena B.
irida, какво представлява този протектор и какви размери е Confused: А също така, това ли е търговското му название, че да си потърся и аз.


Аз да си кажа.... Grinning  В магазина, от който купих нашия, ми го продадоха точно под името "протектор за матрак". Супих го от "От А до Я-Всичко за бебето" на "Креми 74"-в Люлин. Нашият протектор е с размера на матрака-70/140. Може би има и за по-малките матраци-60/120.

# 12
  • Мнения: 1 289
Благодаря ви. Ще трябва да потърся такова нещо, защото моите постелки са по-малки от матрака и ужасно шумолят. Освен това Ради вече  се върти много и по няколко пъти на нощ сменя положението глава-крака, така че ще ни трябва нещо с размерите на леглото. Grinning

# 13
  • Мнения: 1 734
Не съм ползвала такова нещо и смятам че е напълно излишно! До сега не ми се е случвало да се намокри матрака, абсурдно е просто, нали бебето е с памперс.  Е, самия  матрак е с някакъв протектор отгоре, но наистина не е имало нужда

# 14
  • Мнения: 705
аз също съм сложила протектор за матрак от самото начало. той е хавлиен от горната страна и въобще не шумоли, не ми пречи, затова и още не съм го махнала. в началото Монка много повръщаше и мокреше както калъфката, така и чаршафа. не се налагаше да пера матрака, защото протекторът го предпазваше. смятам че си струва да имаш!

Общи условия

Активация на акаунт