Напишва се всеки ден в ДГ

  • 2 717
  • 60
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 333
Синът ми е на 3 г. и 2 м. Махнахме памперсите преди почти година. Нощем се случваше да се напиша не повече от два-три пъти месечно.
От септември ходи на ДГ. И от тогава се напишква всеки ден там - по време на обедният сън. Той рядко спи, но си лежи в леглото за да не пречи на другите деца. Според него / а и според другите деца/ не е разрешено да се ходи до тоалетна по време на обедният сън. Вечер също започна да не ме буди. Ако сестра му вече е заспала не става, защото щял да я събуди #Crazy. Обяснявам, че е нормално като ти се пиша да пишаш в тоалетната. Но отговорът е : " Госпожата не дава"

Говорихме няколко пъти с госпожите. Резултат няма.
Ето разговора от снощи: Баща му: Защо се напиша?
Той: Госпожата не дава.
Госпожата: Ти защо не ми каза?
Той : Ти ми каза тихо.
Госпожата: / към другите деца / Деца, може ли да ставате да пишате по време на обедният сън?
Децата : Неее.    Crazy
В началото си мислех че си измисля, но щом и другите деца казват така, значи проблема не е само в моето дете.

Децата му викат пикльо.  Cry

Приемам всякакви предложения как да го убедя / а и госпожите /, че трябва да стане и да пиша когато му се пиша, независимо че децата спят. Страх ме е че с времето ще свикне да си пиша в гащите и няма да става въобще. Познавам такова дете.

# 1
  • Мнения: 1 044
Направо съм без думи. Тази особа заслужава да бъде наказана без право на тоалетна, когато има нужда и да я питам как ще се чувства! Тя и такива като нея са пълни ненормалници и нямат право да се наричат нито госпожи, нито учителки. 
На моя братовчедка детето три-четири пъти се нааква в легълцето в детската градина. Не му разрешават да става по време на обедния сън, а неговият ритъм е след обяда, да се изхожда.
Братовчедка ми реши проблема, като започна да го взема от детска градина  веднага след обяда. Пропуска следобедния сън и занятието след това, но поне не се стресира.
Аз обаче не бих оставила нещата така. Скандал жесток, с голям отзвук и настояване за дисциплинарна мярка спрямо учителката. Иначе те никога няма да се научат, че работят с деца, а не с роботи!
Но не се притеснявай за детето, то просто е под стрес и затова се държи така. Като се успокои, ще се оправи. На братовчедка ми детето никога не се е изпускало в къщи, никога, само в детската градина.

# 2
  • Мнения: 47 887
не ти препоръчвам скандал, а разговор с директорката, и с госпжата, но спокоен, да се наблегне на това че децата са малки, че са 1 група и за пръв път в детската, че трябва да формират режим, но и да не се напишкват, че тя е педагого и не искаш в никакъв случай да се конфронтираш с нея и т н в тоя дух
и при двете госпожи ли става така?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Настоявай пред госпожите, а ако няма резултат, се обърни към директорката.
Калина не се е напишквала откакто махнаме памперса, но в градината се случи 2 пъти, единият от които докато спи следобяда.
Те сами ходят до тоалетната да пишкат и аз поговорих с нея на всяка цена да се изпишква преди да си легне.
Подсещай го същото, така вероятността да му се допишка отново, докато спи е по-малка.

# 4
  • Мнения: 189
Сигурно е някаква реакция от ходенето на градина. И моят го направи на няколко пъти, защото го било срам да си каже, а като ги водят под строй не пиша. Помолих госпожите от време на време да го водят до тоалетната.

# 5
  • Мнения: 1 044
не ти препоръчвам скандал, а разговор с директорката, и с госпжата, но спокоен, да се наблегне на това че децата са малки, че са 1 група и за пръв път в детската, че трябва да формират режим, но и да не се напишкват, че тя е педагого и не искаш в никакъв случай да се конфронтираш с нея и т н в тоя дух
и при двете госпожи ли става така?
Ти явно си свестен, уравновесен човек, затова предлагаш миролюбиво разрешение на въпроса. Но няма да има ефект.  Конфронтацията е лошо нещо, скандалът трябва да се избягва във всеки един случей и да се учат децата правилно, че насилието не разрешава проблемите, а ги задълбочава. Но за съжаление, това е теоритична постановка. На практика едно любезно държание, конкретно в този случей няма да промени нищо, това е маниерът им на работа и то от години. С благост няма да ги променим. Peace

# 6
  • Мнения: 47 887
ами аз съм дъщеря на бивша детска учителка, и повярвай ми , със скандал е малко вероятно да се реши проблема
подход трябва и към учителките, защото след няколко години работа и те стават като децата- запъне ли се- край! и ако си мислиш че няма начини за тормоз над детето- има безброй начини да го тормозят след един скандал
директорката е там за да отговаря за всякакви случаи, така че няма нищо лошо да се говори и с нея, аз лично бих говорила с нея също

# 7
  • Мнения: 1 404
ами аз съм дъщеря на бивша детска учителка, и повярвай ми , със скандал е малко вероятно да се реши проблема
подход трябва и към учителките, защото след няколко години работа и те стават като децата- запъне ли се- край! и ако си мислиш че няма начини за тормоз над детето- има безброй начини да го тормозят след един скандал
директорката е там за да отговаря за всякакви случаи, така че няма нищо лошо да се говори и с нея, аз лично бих говорила с нея също
За първи път тук срещам някой да мисли като мен Simple Smile

# 8
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз досега скандал не съм вдигала. Само съм  говорили с госпожите.
Днес са го вдигнали да пиша, но той вече се е бил напишал.
Ще говоря и с директорката.

Благодаря за подкрепата.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 108
Аз досега скандал не съм вдигала. Само съм  говорили с госпожите.
Днес са го вдигнали да пиша, но той вече се е бил напишал.
Ще говоря и с директорката.
Благодаря за подкрепата.

Детето ти няма проблем, нередно е това да не му дават да ходи до тоалетната.
Дано нещата се оправят, пиши ни как се развива случаят!

# 10
  • Мнения: 639
не ти препоръчвам скандал, а разговор с директорката, и с госпжата, но спокоен, да се наблегне на това че децата са малки, че са 1 група и за пръв път в детската, че трябва да формират режим, но и да не се напишкват, че тя е педагого и не искаш в никакъв случай да се конфронтираш с нея и т н в тоя дух
и при двете госпожи ли става така?
Абсолютно съм съгласна! А освен това смятам, че въпросът дали се случва и при двете госпожи е много резонен. При нас беше същата работа - но само при едната госпожа (тази, дето не я долюбваме много Laughing) Аз постъпих точно така - говорих първо с госпожата, до директорката не ми се наложи да стигна, защото се разбрахме, че той ще излиза тихичко, ако му се пишка и няма да буди другите деца. С течение на времето проблемът отмина.

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Може бе е един вид протест на твоето дете, че ходи на градина. Той с желание ли ходи, или не!
Помоли госпожите задължително да го изпишкват преди лягане и след като се събуди, а и му обличай по- плътни гащички да не би да му е студено.
Моят син също от повече от година е без памперс, но няколко пъти след сън се напишкваше в градината.Помолих госпожите след сън веднага да го водят до тоалетната и слава богу отдавна не е правил така.

# 12
  • Мнения: 1 045
Детето ти си е много добре и няма никакъв проблем  Naughty Проблем има тая учителка която заслужава да я удушиш  #Cussing out Поговори си сериозно с нея и ако няма резултат смени градината. Аз лично никога не бих си оставила детето в такова положение  Stop

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
_milena_, и моят Влади се напиша 2-3 пъти в градината, по време на следобедния сън и аз  се притесних, госпожите също ooooh!
Вкъщи не му се е случвало и аз неколкократно им казах, че съм озадачена.
Влади ми обясняваше,че нямало никой в стаята, докато спят и нямало на кого да каже Shocked, Обаче директорката казва, че винаги има човек при тях, докато спят Thinking
Той не е от децат,които си измислят Crossing Arms
Казала съм му да става сам и да отива да пиша(може сам да се справя).
Откакто изрично говорих с директоркита(2 са) и им обърнах внимание нямаме такива случаи  Hug
Говори с директорката и помоли за по-специално отношение и внимание! И аз съм за миролюбивия тон!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

# 14
  • Мнения: 47 887
е, сега, нека не ги душим учителките, защото по принцип децата могат да стават едно през друго, буквално през две минути да пишкат, да пият вода, да си вземат нещо и т н, пречат на другите и учителките по принцип затова не дават да се става по време не съня
ясно е обаче, че не всички дечица са способни да свикнат веднага, а и всеки си има физиологични особености, и след един нормален разговор е вероятно да се реши въпроса
ако ли не, директорката за това е там, за подобни проблеми
мисля че ще се реши проблема, не е нещо дето не се е случвало никога в детската градина

Общи условия

Активация на акаунт