Вода в белия дроб

  • 58 083
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Искам малко повече информация за това състояние - когато белите дробове са пълни с течност. Гугъл не ми даде почти нищо.
Благодаря.

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 844
Миналата зима при свекърва ми, освен всички проблеми,
започна и дробът и да се пълни с течност.
Не можеше да лежи, кашляше и я душеше, по същото време беше на лъчетерапия в Ст.Загора там и направиха пункция и изтеглиха течността, но след време пак започва да се пълни, тогава я препратиха в Сф. там и правиха талкиране.
Да чукам на дърво от тогава  няма проблем, поне с това.

Не знам доколко ти помогнах но това е, което знам.

Мисля, че тсе нарича плеврит, потърси под това име в гугъла.

# 2
  • Мнения: 4 324
Да, и моята свекърва имаше такова заболяване - воден плеврит се казва мисля....
Тя лежа в болница доста време, но се излекува - не знам как ...

# 3
  • Мнения: 1 517
Благодаря   bouquet ще потърся.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Състояние, при което пространството между двата листа на плеврата се пълни с течност - плеврит. При пневмонии, туберкулоза, сърдечна недостатъчност, злокачествени заболявания, при декомпенсирана чернодробна цироза и тежка бъбречна недостатъчност.

Навлизане на течност в белодробната тъкан /грубо казано/ - белодробен оток.
При сърдечна недостатъчност - инфаркти, нелекувани клапни пороци и нарушения в ритъма, миокардит и др. При тежка бъбречна недостатъчност. При отравяния, алергичен шок.

 Не разбрах кое от двете те интересува. Късмет!

# 5
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Свекъра ми беше, така, събираше "вода в дробовете", но той имаше и сърдечен проблем. Разви пневмония, и почина въпреки силните антибиотици. Не искам да те плаша, но обърнете сериозно внимание на проблема.

# 6
  • Мнения: 1 517
Свекър ми има течност в белите дробове, както и в черния дроб, който пък е силно учвеличен. Има тежка форма на чернодробна цироза и сърдечна аритмия. Така е от няколко дена. Днес сутринта постъпи в болницата. Всичко това е в следствие на прекомерна, дългогодишна злоупотреба с алкохола...

Im_im, не знам кое от двете е, по-скоро първото...нямам идея.
Общо взето е изтървал козите, незнам дали този път ще прескочи трапа (ако да - ще му е за 3 път)
 Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Пожелавам ви здрави нерви и сили!
С тежка цироза и ритъмни нарушения може и двете да са се съчетали!

# 8
  • Мнения: 1 517
Уфф...благодаря за пожеланията.
Дано поне празниците да изкара...

Общи условия

Активация на акаунт