RH отрицателно и антитела??

  • 470
  • 8
  •   1
Отговори
Моля,по вещите от мен мами да ми помогнат с така наречения рисков резус фактор.Моята гинеколожка казве,че нямало нужда да правя изследвания за антитела понеже това ми е първа бременност,но аз много се притеснявам за бебчо:( Знам,че се образуват антитела,които могат да атакуват бебето.Моля мамте които са минали по тоя път да споделят опита си.

# 1
  • Мнения: 51
Значи проблем има само когато таткото е + а ти - . За бебето няма никаква опасност не се безпокой. Изследване за антитела ти правят задължително след като родиш. Ако има антитела значи бебто е взело кръвната група на тати и на тебе ти се бие ваксина, която струва 180 лв Simple Smile, а би трябвало от ЗОК да ти я поемат щом е първо дете, но това е друга тема. Тази ваксина се бие за да не стане нещо на второто дете. Ако бебето е взело твойта кръвна група няма да има антитела и няма да ти бият ваксина и можете да си направите второ без проблем  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
нали това ти е първа бременност? Нямала си аборти и т.н? Ако след раждането ти кажат за ваксина на всяка цена си я слож.и, за да можеш да родиш пак без проблеми

# 3
Мерси за бързите отговори;))точно това за аборта ме човърка-не че съм правила,но имах случай когато много ми закъсня и след това...да не изпадам в подробности,но си мисля,че може да е било спонтанен-Това беше преди доста години може би поне 5-и ако наистина е било аборт то е било във 1 месец??Възможно е и нищо да няма,но явно съм по-голяма паника от колкото трябва-не бих си простила,ако стане нещо на бебчо,а аз не съм взела мерки:(Явно вече съвсем съм към изперкване-само да кажа че в момента съм в 21-г.с.

# 4
  • Мнения: 4 111
На мен ми пуснаха изследвания за антитела (мисля, че 3 пъти през бременността), нищо, че ми е първа бременност, без аборти преди това. Можеш да си платиш изследването, за да си спокойна.

# 5
  • Мнения: 368
Едно скоро преминало през това майче.

Значи при фактор отрицателен при теб и положителен при бащата, се взимат антитела в 20, 24 и 28 г.с. Важно е да се прави това изследване, защото е малко вероятно, но все пак не невъзможно да изградиш антитела и по време на бременността. Тогава ваксината се бие веднага (мисля в 28 седмица). Няма риск.

Като родиш, взима се кръв на бебето и ако то е положителна група, на теб в 72 часа срок ти бият ваксина Анти-Днезнамкакво си. Аз не съм я плащала. Раждах в Майчин Дом и там ми обясниха, че при здравноосигурени майки после си взимат парите от касата.

# 6
  • София
  • Мнения: 435
не се притеснявай и аз съм с отрицателно RH а мажа ми е сположително ако имаш някакви съмнения относно това преди 5 год. по добре си направи изследване само че май че не го поема здравната каса или поне мойта лекарка така ми каза и аз си го направих във Вита струваше около 40лв. Достатъчно е да го направиш един път и ако няма проблеми тогава няма да има и за напред. А по въпроса за Гама глобулина, който се бие след раждането бих те посъветвала да си го осигуриш предварително защото аз лично не съм чула да са го поставяли досега на някой безплатно, а и е по добре да ти го поставят защото ако се случи да родиш като мен в празнични или почивни дни изследванията ще се забавят и ако бебето е +кр. група може вече да е късно.Гама глобулина се поставя до 72 часа след раждане за да те предпази теб при следващо забременяване независимо как ще завърши то, има го в БГ и в немски вариант БГ варианта изобщо не е скъп и е абсолютно същия като вносния само че разликата в цената им е огромна. Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 111
Значи все пак ти се полага! Настоявай пред тази лекарка!
За анти-Д-гамаглобулина - аз раждах в частна клиника и си го платих. 160-170 лева някъде беше.

# 8
благодаря ви много-изясних си нещата а и си поуспокоих;)))

Общи условия

Активация на акаунт