Гошко - детето от болницата /в отговор на Lioness/

  • 2 084
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 461
Здравейте. Пускам тази тема по повод темата на Lioness, която за съжаление беше заключена преди да мога да отговоря в нея.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244145.0

Lioness беше настанена в сряда в стаята съседна на нашата -  точно както е описана. Но детенцето й явна бързо се оправи /за което много се радвам/ и ги изписаха в петък по обяд. След, като ги изписаха тях ни преместиха мен и сина ми във въпросната съседна стая на въпросната Зоя, където, както казва Lioness, на стената, разделяща стаите има голям прозорец, от който се виждаше всичко в съседната стая. Именно така аз успях да стана свидетел на въпросното лошо отношение на майката към детето, както и на скандала между Зоя и мъжа и, който самата Зоя разказа пред Чернева./случая, в който той й е донесъл ядене и я е ударил с ребата по главата/. Единственото за което  съжалявам само е това, че не се сетих да заснема случката с телефона си.

Цитат
ot 1 sedmica sum v bolnica.v sasednata staq e nastaneno dete na 4 g.koeto e podlojeno na postoianen[/img]

това го написах защото нямах възможност да пиша надълго и нашироко, че първо съм била в една стая, а после съм била преместена и т.н..... Все пак пишех от GSM и както е писала НЕ тази вечер, Жозефина нито парите нито времето са ми били в повече, за да ги губя писайки толкова време в нета. 

Цитат
fizi4eski tormoz ot maika mu-bluska go v cimenta na zemqta,bie go,nari4a go bokluk parcal
на това аз лично бях свидетел и дори го написах в показанията пред полицията, като отдолу си написах имената, ЕГН-то и се подписах. Не съм толкова глупава, за да се подпиша под нещо, което не е вярно защото /разяснявам за тези, на които това не им е ясно/ при даване на невярни показания носиш наказателна отговорност.



за това искам да поясня, че съм написала за лошото ЗДРАВОСЛОВНО състоя ние. НЕ ПСИХИЧЕСКОТО.

Цитат
igrae si s nego i izvednuj otka4a i po4va da go nalaga.jal mi e za detenceto za6to e mnogo sladkо

Това Lioness не го е видяла за двата дни престой, защото дограмата на прозорците и вратите на стаята, в която беше е алуминиева /или PVC не съм специалист, за да определя с точност/ и в стаята, н която се намираше тя и аз през първите дни не се чуваше нищо.

Като заключение ще добавя само, че Lioness не е излъгала за абсолютно нищо, защото в първите две стаи не се чуваше нищо. Когато едно от момичетата, които посочих, като свидетели на подобни сцени, ми разказваше за тях аз гледах така  Shocked Shocked Shocked и се чудех как може през две стаи от нашата да стават, такива разправии, а ние да не чуеме нищо в нашата  newsm78

Това е от мен за сега. Ако имате въпроси ще ви отговоря с удоволствие, за да изясните нещата сами за себеси.

П.П. Констанс беше с мен вчера в болницата и може да потвърди думите на една от сестрите. А те бяхя: "През първите два дни, след постъпването на Гошко в клиниката майка му убеше съвсем добре. Изобщо не й личеше, че има  заболяване. Чак след това вече видяхме, но нямаше как да ги изпишеме вече, защото детенцето беше болно."

 

# 1
  • Мнения: 193
Какви са последствията за момчето и майка му, вследствие на твоята намеса? Ако си се интересувала, запознай ни с детайли, моля
Версията на Lionness звучи по-правдободобно.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Т.е. първо Лионесс не е могла да чуе нищо, заради хубавата дограма, а после ти си чула всичко през същата тази дограма.
Извинявам се, ако грешно съм разбрала, но с такова впечатление останах на пръв прочит.

Ти видя ли с очите си как майката блъска детето в цимента?
То плачеше ли?
Силно ли?

И никой от работещите в отделението да дойде да види какво става?

# 3
  • Мнения: 15 461
Какви са последствията за момчето и майка му, вследствие на твоята намеса? Ако си се интересувала, запознай ни с детайли, моля
Версията на Lionness звучи по-правдободобно.

така. вчера ми звъннаха от Анимус, за да ми кажат, че социалните и закрила на детето са поели случая и след приключването му, ако е необходимо ще се погрижат за тях /най-вече за детето/. Попитаха ме дали съм съгласна да бъда извикана за свидетел и дали могат да дадат телефона ми на полицията и другите служби. Естествено се съгласих и сега чакам да ми се обадят. Казаха, че ще ме държат в течение

# 4
  • Мнения: 15 461
Т.е. първо Лионесс не е могла да чуе нищо, заради хубавата дограма, а после ти си чула всичко през същата тази дограма.
Извинявам се, ако грешно съм разбрала, но с такова впечатление останах на пръв прочит.

Ти видя ли с очите си как майката блъска детето в цимента?
То плачеше ли?
Силно ли?

И никой от работещите в отделението да дойде да види какво става?

да поясня - дограмата е хубава само на дратата и на прозореца и вратата за терасата. тази на прозореца, разделящ стаите е стара дървена дограма с тънък тресящ се при тряскане на вратата прозорец.
Подчертавам, че съм била свидетел на това, чак след преместването ми, а не от стаята, в която бях настанена преди тово и която знае Лионес.
Видях блъскането на детето  в цимента и чух ругантите. Другото, което казах в интервюто за инцидента зя инхалационния апарат, го чух от другото момиче - предишния обитател на стаята /това го казах на Чернева/

# 5
  • Мнения: 15 461
Искам да добавя, че първото нещо, което направих след блъскането на детето беше да предупредя майката да спре защото иначе ще извикам полиция. Когато тя продължи да крещи по детето, на другия ден и да го дърпа за ръкавите по терасата и да продължава да го нарича с обиди не издържах и първо се обадих на полицията. След като те така и не дойдоха вече пуснах темата и майките тук звъняха на телевизиите. АЗ НЕ СЪМ ВИКАЛА ТЕЛЕВИЗИЯ. Когато се вдигна шума тогава дойдоха полицаите. ПРЕД ТЯХ ДАДОХ ПОКАЗАНИЯ И ЗА ТЯХНАТА ДОСТОВЕРНОСТ СЕ ПОДПИСАХ.

Освен това сигнала, който дадох беше, че майката бие детето си /такава тема пуснах тек/ защото на това бях свидетел. Няма как да видя, че бащата също го бие и нега и цялата рода. Това излезе в последствие. Но чух как бащата го подритна с думите "Бегай от тука бе копеленце мръсно". Е ако това не е тормоз над дете не знам кое Е

# 6
  • София
  • Мнения: 1 825
Vembi, напълно ти вярвам и те подкрепям. Какво ще направиш, ако си станал свидетел на някаква катастрофа например, а някой друг твърди, че има наблюдения върху шофьора и смята, че кара добре? Не мога да си представя да тръгнеш да се занимаваш с измислени истории, имайки предвид в какво състояние е детето ти и че начинанието ще ти коства много нерви, разправии и не на последно място - всеки смс струва пари.

# 7
  • Мнения: 25 572
Така и не ми стана ясно, защо не се обърна първо към персонала на отделението, а защо не и към болничните власти?  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
Така и не ми стана ясно, защо не се обърна първо към персонала на отделението, а защо не и към болничните власти?  newsm78

Ей, взе ми думите от клавиатурата.
На мен ми се струва много по-лесно и логично да извикам още някой, който е на една крачка от мен за да помогне, отколкото да се свързам чрез телефона по интернет.

# 9
  • Мнения: 25 572
Дали не заради това:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242047.msg5638148#msg5638148   Wink

Вемби, всъщност, колко пъти се карахте с майката и защо, преди да насъскаш срещу нея толкова народ?  Thinking

# 10
  • Мнения: 1 080
Защо беше нужно да пускаш тема ,точно тук .Ако те е било грижа наистина ,можеше да помолиш някой близък роднина да потърси нужния телефон или връзка .
IMA EDNA LUDA.DOKATO SPIME NI NABLUDAVA PREZ PROZORECA.UJAS- без думи ...

# 11
  • Мнения: 4 195
веднъж се опарих, веднъж, казаното в нета за малко да съсипе една жена заради нас, щото се юрнахме да я анатемосаме, вкл и аз, после се извиних пред всички за прибързаността си, бях подведена, това не ме извинява. Следващия път първо ще проверя, поне аз. Сега гледам, че се случва същото.....и не е приятно.............
и още нещо, за Бога, спрете за толкова сериозни неща, да се опирате само на форума..........

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 17:59 от Чут Чут

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цената на смс-ите е последното, което може да ме убеди в нечия истина.
Не мога да проумея все още, как така по детето няма синини след всичкия този тормоз, както и описането лекарско безразличие.

Точно в тази болница.
 
Разбира се, сигурно има истина в думите на Вемби.
След седмица престой в болница с 4-годишно момче всеки би откачил леко.
Освен ако няма нерви от стомана.

Но си мисля, че първоначално случката беше представена твърде тенденциозно и необмислено.
Не е това начинът да се помага.

Изчаквам Лионесс да напише своят пост, след което ще заключа и тази тема.
Мисля, че достатъчно се писа.
Нека се пусне нова, когато има някаква яснота по случая.

# 13
  • Мнения: 1 002
Реза , не друг , а психиатърът казва , че майката е с психично заболяване ,
иначе у нас  държ.институции не работят , докато не се даде гласност , всички го знаем .

# 14
  • Мнения: 15 461
Така и не ми стана ясно, защо не се обърна първо към персонала на отделението, а защо не и към болничните власти?  newsm78

Ей, взе ми думите от клавиатурата.
На мен ми се струва много по-лесно и логично да извикам още някой, който е на една крачка от мен за да помогне, отколкото да се свързам чрез телефона по интернет.

болничния персонал присъстваше на всичките неща, които правеше майката, с изключение на това, че си удряше детето- Самият завеждащ отделението всеки ден и се караше и й крещеше поне по 4-5 пъти. Но това беше единственото, което се правеше. Предишната вечер преди да си легна и след като предупредих майката, че ще извикам полиция попитах дежурната сестра дали тази болница има охрана. Думите й бяха: "Охрана. Няма охрана има само един пазач, който е по-голям муньо и от мен." - цитирам.

Дали не заради това:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242047.msg5638148#msg5638148   Wink

Вемби, всъщност, колко пъти се карахте с майката и защо, преди да насъскаш срещу нея толкова народ?  Thinking

това го написах, веднага след като ме преместиха и преди да стана свидетел на всичко това. Освен това аз се карах с нея защото ми нахълтваше в стаята през ноща и ме обвиняваше, че съм откраднала на сина й чорапите и на мъжа й гащите /в следствие на пропескане пиенето на хапчетата. След като ги изпи се оправи и през стъклото ми се извини/, тряскаше вратите денонощно и ми стряскаше детето /което още се стряска при отваряне на врата вкъщи/ и за това, че кара детето си да тряска силно вратите, а когато някой му се скара тя отива и започва да му крещи и да го дърпа по коридорите.
По горепосочените причини се карах с нея и напуснах болницата в неделя по свое желание. Все пак и моето дете беше болно и имаше нужда от сън и почивка, които така и не получи последните два ни, но знам много добре, че жената е болна и не е виновна за това, което прави. След кано разбрах, че мъжа й я бие исках да й помогна по някакъв начин защото явно сама не може.

Защо беше нужно да пускаш тема ,точно тук .Ако те е било грижа наистина ,можеше да помолиш някой близък роднина да потърси нужния телефон или връзка .
IMA EDNA LUDA.DOKATO SPIME NI NABLUDAVA PREZ PROZORECA.UJAS- без думи ...

пуснах темата тук, само за да попитам щом не може да се обърнеме към полицията, която няма право да се намесва в такива ситуации, към кого мога да се обърна. Преди да пусна темата звънях 100 пъти на закрила на детето, които явно не работят през почивните дни.

Общи условия

Активация на акаунт