не иска да вижда непознати

  • 989
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте! Имаме огромен проблем с общуването с непознати /а непознати са всички освен мен и таткото, защото живеем сами и аз съм сама с малката по цял ден/. Реве неистово от всички. Ако отидем някъде на гости става още по-зле защото и обстановката й е непозната и в съчетание с другите хора става един малък ужас. Не мога да я оставя на никого дори и за час-два да свърша някоя работа. Хванали сме се за главата и ние и бабите.Помагайте че не се издържа вече.

# 1
  • Мнения: 2 821
Какво да помагаме Wink...това е период - ще отмине.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
спокойно и при нас е така. Като имам работа мога да я оставя само на баща и. Според мен е въпрос на време.

# 3
  • Мнения: 130
Тоя период е вече 4 месеца-до кога?

# 4
  • Мнения: 887
Събираш ли я с деца на нейната възраст? И те ли я изнервят така? У вас като идват гости пак ли се изнервя така?  

# 5
  • Мнения: 294
И при нас е така , за съжаление не отминава бързо...
Чувала съм , че при някои деца продължава до към 3 г. !
Трябва да й дадеш време да се опознае с хората (например бабите ), да е спокойна с тях в твое присъствие и чак тогава да пробваш да я оставиш.
И ние работим по въпроса с променлив успех,а междувременно се научих да си върша задачите заедно със синът ми ..

# 6
  • Мнения: 983
При нас започна май да минава /пу-пу  Joy Joy Joy

# 7
не се притеснявай, ние се лепим за всеки непознат, който ни се изпречи......... просим си картофки от чуждите маси, вафли от дядовците по градинките, бонбони от сладкарниците и............. да не продължавам, че спписъка е дълъг  Sick  общо взето не знам кое е по-лошото, да не иска непознати или като види непознати да забравя за майка си Simple Smile но не се притеснявай, ще отмине и това, полека-лека ще свикне и с други хора освен с мама и тати, просто трябва мнооооооого търпение и да се опиташ да я срещаш по-често с хора, които са и приятни / ние и до сега имаме 2-ма мои познати, който не понасяме/ . Успех и търпение  Peace А в детски център пробвала ли си да опидете, там някои деца сезалисват в многото непознати играчки ..........

# 8
  • Мнения: 35
Понеже и ние сме така от 5 месечна възраст с интерес следя темата. Надявам се мамите да са прави и да е период, който ще отмине Praynig, защото е доста трудно иначе ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 663
ние сме на 1г11м. и сме така имам чувството че е от край време. надявам се скоро да отмине или до 3г. както е казала една мама тук че направо... като ходиме по градинките, чака децата да се наиграят в пясъчника и тогава тя хуква newsm78
брат й за момента е пълна нейна противоположност- общителен до дупка (на 7мес. е) #Crazy
 Praynig Praynig Praynig

# 10
  • Мнения: 5 940
Синът ми е почти на шест месеца и е абсолютно същият. Не знам на какво се дължи. Живеем в голяма къща, три поколения, непрекъснато вижда хора. Ако сме навън на разходка, горе-долу възприема хората, които го закачат, но отидем ли на гости започва да пищи.
Привързан е до болезненост към мен и баща си, въпреки, че вкъщи има много хора. През деня, когато таткото го няма, не мога и за минута да го дам някой друг да го гледа за малко. В момента, в който ме види, че излизам, сбръчква устнички и започва да пищи. Не знам къде сгреших, може би е временно. Така, че съвет не мога да дам, просто да ти опиша ние как сме.

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
и синът ми имаше такъв период- траеше сравнително малко време Peace
но пък сега освен при мен и двете си баби при друг не иска да стои Crazy

# 12
  • Мнения: 294
ние сме на 1г11м. и сме така имам чувството че е от край време. надявам се скоро да отмине или до 3г. както е казала една мама тук че направо... като ходиме по градинките, чака децата да се наиграят в пясъчника и тогава тя хуква newsm78
брат й за момента е пълна нейна противоположност- общителен до дупка (на 7мес. е) #Crazy
 Praynig Praynig Praynig
При нас не става дума за общителност, защото е много отворен, играе си с дечица, закача се с възрастни, но само в мое присъствие. Ако помисли ,че го оставям ревва и не спира докато не се върна... (дори и в тоалетната не мога да вляза..)

# 13
  • плевен
  • Мнения: 133
дъщеря ми беше така до към две години после се отпусна

# 14
  • Мнения: 636
Ще следя темата, защото и моята хубустница от няколко дни прави така Thinking
Незнам на какво се дължи, защото по цял ден сме сред хора...някой като я заговори му се радва, но ако я вземе на ръце, започва да плаче. И на мен ми казаха, че е период и се надявам бързо да отмине Wink

Общи условия

Активация на акаунт