кърмата ми свършва

  • 627
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте момичета, преди шест дни претеглих бебето си и установих, че милото ми ангелче е отслабнало с 650 гр. Просто ми идва да се гръмна, толкова ме е яд на себе си, че съм го допуснала. Явно кърмата ми драстично е намаляла. Аз видях, че памперсите му са сухи, но тъй като купих следващата група кг. памперси, си помислих, че абсорбират много добре????!!!! То плачеше горкото, а аз предположих, че са зъбите... Въобще пълна идиотка.
Сега е на АМ и веднъж на ден му давам пюре. Но след тази случка се чувствам адски неуверена и се съмнявам за всяка негова реакция. Това мое постоянно двоумение ме побърква. За това реших да попитам: нормално ли е да ака по 2 пъти на ден обилно ( дали не го прехранвам ), акото му е много бяло и непрекъснато ръмжи като мече. Дали не го боли стомахчето? Предварително ви благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 133
Пропуснах да ви попитам дали недохранването и жаждата, на които го подложих, ще дадат някакви отражения върху здравословното му състояние. Като си помисля, колко е топло нощем от парното и то било жадно... Не мога да си простя тази глупост, която направих!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Бебка ака 2 или 3 пъти на ден, акото е такова в общи линии каквото е като цвят пюрето...което е яла...Всеки прави грешки, така че...нали се учим да кърмим и да гледаме деца...не трябва да се съмняваш, че правиш най-доброто за детето си...Понякога си мисля, че с това кърмене малко се фанатизираме и затова допускаме грешки/само и  само да е на кърма не винаги отчитаме правилно реакциите/...така че все пак си искала да го кърмиш и затова не си отчела правилно реакциите му...А може пък кантара грешно да е отчел...и въобще сигурна ли си, че наистина е отслабнало бебчето...Ако все пак си сгрешила, на вскеки  се случва, трябва да си върнеш увереността и да си силна мама...

# 3
  • Мнения: 8 242
Колко е голямо бебето и от кога захранваш?

# 4
  • Мнения: 133
EmilyR, благодаря за милите думи. Тази сутрин се обадих на педиатъра и той ми каза, че количеството АМ, което давам на бебето, е за 10 месечно дете, а моето е на пет месеца. Не бива да се следват указанията на кутията на АМ. Просто съм "върха"- 15 дни глад, сега пък една седмица го прехранвам. Иначе е качил 500 гр. за една седмица. Остават още 150 гр. за да си достигне предишните кг.
duhi_puhi , захранвам го от 6 дни.
Има и конюнктивит, започвам да го дразня и с капките сега.
Приятен ден ви желая.

# 5
  • далечно
  • Мнения: 1 029
А не е ли малко рано на 5 месеца пюре - то не дава Бог знае какви калории....

Аз не съм много спец по АМ (почнах да дават след годинка като алтернатива на въвеждане на краве мляко),ама доколкото знам има различни групи: до 6 м, до 8 м и т.н.  Май си объркала не само дозата, но и групата на АМ  newsm78

успех!

# 6
  • Мнения: 2 829
Стефани, първо се успокой, наистина е много неприятно че детенцето е отслабнало, но важното е, че си взела нещата в ръце и вече се справяте. Не съм много спец по АМ, но е възможно детенцето да изпива повече за да компенсира спада на грамчетата. Чак пък да си го прахранила?!? Педиатърката пък как определи колко точно трябва да изпива?
И последно-ако ти все още ИСКАШ да го кърмиш можеш да му даваш да суче преди да му дадеш АМ, не толкова за наяждане, колкото за антитела. Въпреки, че така ще ти е по-трудно. Но това си е твоя работа де.

И приеми, че всяка от нас прави грешки, всяка от нас се обвинява, защото децата ни страдат заради нашите грешки! Но, това е положението, идеални хора няма. Важно е да бъдеш уверена, че ти СИ НАЙ-ДОБРАТА МАЙКА за твоето си детенце! Със всичките си достоинства и недостатъци! Бъди уверена в себе си!

Общи условия

Активация на акаунт