столчета за кола

  • 598
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Мили   мами , кажете ми моля ви как монтирате столчета за кола в категория до 36 кг. който нямат собствен колан.А обезопасяването става с колана на колата.Аз просто съм го сложила на задната седалка и завързвам детето с колана. Simple Smile не знам дали е така.

# 1
  • Мнения: 4 447
Самата седалка на гърба ИМА процеп, през който се промушва колана и държи детската седалка стабилна. Упътване нямаш ли?  Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 706
И аз мисля, че трябва да има процеп в самата седалка. Огледай внимателно столчето или картинките в упътването.

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 901
Нашето няма никакъв процеп.

Има едно коланче с желязо накрая, през което минава колана на колата и така регулирам колко да е затегнат.

Имаше някъде снимки, които показват как точно е, но сега нямам време да търся.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Все е някакъв механизъм това коланче с желязото, не премяташ само колана на колата върху седалката и детето. Нашето е с процеп и затова си мислех, че всички са така. Извинете ме.

# 5
  • Мнения: 67
Детето трябва да е вързано с колана на колата и столчето няма с какво да се закрепи. Затова не знам.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Столчетата от тази категория имат предназначение да повдигнат детето така, че колана на задната седалка да минава през гърдите му, а не през гърлото. Няма нужда да се закрепва по специален начин. Просто го поставяте на седалката. Колана държи детето, при евентуален удар, както останалите пътници.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 183
Столчетата от тази категория имат предназначение да повдигнат детето така, че колана на задната седалка да минава през гърдите му, а не през гърлото. Няма нужда да се закрепва по специален начин. Просто го поставяте на седалката. Колана държи детето, при евентуален удар, както останалите пътници.
Точно така е.
Когато си купувахме столче, продавачът ми демонстрира начина на закрепване към мострена седалка на 5 модела, включително и такъв без собствени колани.

# 8
  • Мнения: 4 621
Столчетата от тази категория имат предназначение да повдигнат детето така, че колана на задната седалка да минава през гърдите му, а не през гърлото. Няма нужда да се закрепва по специален начин. Просто го поставяте на седалката. Колана държи детето, при евентуален удар, както останалите пътници.
Така е Peace

# 9
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз гледах такова столче на Чико и на упътването беше посочено че се слага на задната седалка по средата. С допълнителния трети колан се захваща столчето, а със страничния се обрамчва детето. Даже имаше схема на която двата колана бяха кръстосани и закопчани от двете страни на детето.
Ето една картинка. Не е това точно което търсех, защото схемата която гледах беше доста по детайлна.

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 16:43 от Drina

# 10
  • Мнения: 67
Благодаря ви много за информацията Simple Smile

# 11
  • Мнения: 10 758
Столчетата от тази категория имат предназначение да повдигнат детето така, че колана на задната седалка да минава през гърдите му, а не през гърлото. Няма нужда да се закрепва по специален начин. Просто го поставяте на седалката. Колана държи детето, при евентуален удар, както останалите пътници.
Да, и аз така знам и така правя.

Общи условия

Активация на акаунт