Какво е млякото в млечните каши?

  • 1 526
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
 Въпросът ми може да ви се стори глупав , но не ми е ясно това АМ ( формулата ,с която  храним бебетата) ли е  или нещо по- скоро подобно по състав на прясното мляко? И още нещо- защо се препоръчва захранването с каша да започне с безмлечна такава?Благодаря ви предварително за отговорите! Hug

# 1
  • Мнения: 5 940
Зависи от кашите. Аз давам на Милупа, там е адаптирано. Има и такива с пълномаслено.

# 2
  • Мнения: 4 447
В кашите млякото пише, че е сухо. Не е АМ или частично АМ... може да има и каши с АМ и частично такова, но аз не съм давала и не мога да кажа. Бълраските на Слъчно са със сухо.  Peace

Захрани с оризова, но имам впечатления, че тя запича. Съветвам те да започнеш със зеленчуково пюре. Картофче или морковче най-добре.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Кашите на Celia, Frisocrem, HIPP, Humana, Milupa са с адаптирано мляко. Слънчо е със сухо мляко. За другите-не знам със сигурност.
Хубавто на безмлечните каши е, че може да се приготвят с АМ, което бебето пие, за разлика от млечните, в които има мляко и се приготвят само с вода.
Ако бебето има някакъв проблем и пие специално мляко, тогава е добре да се дава безмлечна каша, приготвена с неговото мляко.

# 4
  • Мнения: 914
Според мен дали кашата е с АМ или обикновено прясно мляко разлика няма, защото АМ е направено от обезмаслено прясно мляко и добавени други съставки, но все пак си има прясно мляко и в него. 

# 5
  • Мнения: 206
Според мен дали кашата е с АМ или обикновено прясно мляко разлика няма, защото АМ е направено от обезмаслено прясно мляко и добавени други съставки, но все пак си има прясно мляко и в него. 
Определено има разлика между АМ ,сухо мляко и обикновено прясно мляко. Грубо казано адаптирането се състои в накъсване на дългата верига белтъка на кравето мляко ,която е трудно усвоима от нежното детско стомахче. Поради тази причина смятам да дам каша Слънчо след годинката (казват ,че били вкусни newsm78 ще ги пробваме след два месеца) дотогава вече съм се запасила с HIPP, Humana, Frisocrem.

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Адаптирано.

# 7
  • Мнения: 508
зависи от кашите-на милупа и на хип е адаптирано за другите чети на опаковката трябва да пише.

# 8
  • Мнения: 4 447
Мисля, че отговора на Виви изчерпва въпроса на авторката  Peace

# 9
  • Мнения: 545
Според мен дали кашата е с АМ или обикновено прясно мляко разлика няма, защото АМ е направено от обезмаслено прясно мляко и добавени други съставки, но все пак си има прясно мляко и в него. 
Определено има разлика между АМ ,сухо мляко и обикновено прясно мляко. Грубо казано адаптирането се състои в накъсване на дългата верига белтъка на кравето мляко ,която е трудно усвоима от нежното детско стомахче. Поради тази причина смятам да дам каша Слънчо след годинката (казват ,че били вкусни newsm78 ще ги пробваме след два месеца) дотогава вече съм се запасила с HIPP, Humana, Frisocrem.
Точно така  Peace Затова при риск от алергии се препоръчва хипоалергенно АМ, при което белтъкът на кравето мляко (който алергизира) е белтъчен хидролизат, а дължината на белтъчната верига и нейната накъсаност определя въсщност дали едно мляко е адаптирано, лечебно или хипоалергенно. При сухото мляко доколкото знам няма такава преработка. Поправете ме, ако греша.

Общи условия

Активация на акаунт