Кампания "Анти СПИН" - бихте ли се изследвали?

  • 5 270
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Бихте ли отишни в някой от кабинетите за анонимно изследване?
Или мислите че нямате повод за това?

Сега чух по новините че кампанията стартира от днес и всички кабинети са отворени за анонимно и безплатно тестване.

# 1
  • Мнения: 1 008
Преди бих го направила- сега не (имам бебе на 5 месеца),така че с таткото сме правили всички изследвания за изминалата година.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не виждам смисъл.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 826
Не.Нямам повод за това. Peace

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не.Нямам повод за това. Peace
Правила съм си преди да родя,но сега няма да имам възможност.Хубаво е човек да си прави изследвания-повод без повод-не се знае каква изненада ни е подготвила съдбата. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 686
Съвсем скоро се изследвах.На бременните(като мен) им се правят такива изследвания и не само за спин,а и за други такива болести,отделно една камара други изследвания.
Задължителни са и дори са безплатни за бременните.

# 6
  • Мнения: 323
Бих,но няма смисъл. Simple Smile

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
тц. спя спокойно ... за сега.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Бих и то не анонимно.
Досега съм си правила 3 пъти тестове с пълни кръвни изследвания, всички видове хепатит и прочие. Не защото имам причина, а защото съм голяма паника и много ме е шубе от такива "екстри".
2 пъти съм правила по време на бременост и 1 път преди това по желание.

# 9
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз СЪМ се изследвала.
Не знам как тези, които казват,че няма смисъл, могат да бъдат толкова категорични. Rolling Eyes

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
И аз това се питам? newsm78 Crazy

# 11
  • Мнения: 4 841
Все пак да не забравяме, мили напълно и безусловно моногамни дами, че вирусът се предава не само и единствено по полов път, а и по кръвен такъв.
Помислете - зъболекар, взимане на кръв, маникюр, някои видове козметични процедури, престой в болница (дори и по време на раждане)...

Мисля, че правенето на профилактични изследвания за СПИН поне веднъж годишно е въпрос на лична здравна култура, както посещението при зъболекаря и гинеколога.

# 12
  • Мнения: 51
Все пак да не забравяме, мили напълно и безусловно моногамни дами, че вирусът се предава не само и единствено по полов път, а и по кръвен такъв.
Помислете - зъболекар, взимане на кръв, маникюр, някои видове козметични процедури, престой в болница (дори и по време на раждане)...

Мисля, че правенето на профилактични изследвания за СПИН поне веднъж годишно е въпрос на лична здравна култура, както посещението при зъболекаря и гинеколога.
Абсолютно съм съгласна, това не е срамно, вирусът наистина не се предава само по полов път, и за собствено спокойствие може да се прави, все пак все се случва да ви боцкат с игли или нещо подобно, човек никога не може да е сигурен.
Ние си правихме за сватбата, въпреки че знаехме, че не е задължително, заедно сме от 5 години, не че имахме съмнения, просто така, и без това ходихме на васерман, беше по моя инициатива и мъжът ми го прие съвсем нормално. ( беше март месец)
Бих си направила пак след една две години, дори и да не е безплатно, струваше 9 лв., мисля че не е недостъпно.

# 13
  • Мнения: 2 092
Подкрепям на 100% горния пост,а тези които имат друго виждане,просто затвърждават моето мнение,че българина няма здравна култура!

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не виждам смисъл, защото:
1. Няма къде да се заразя. Когато ми взимат кръв го правят с игли за еднократна употреба.
2. Какъв е смисълът ако знам, че имам СПИН? Скоро се изследвах за множествена склероза- е, отриха ми. Хиляди пъти съжалих, че съм направила изследването.

Общи условия

Активация на акаунт