Бездомните кучета

  • 4 210
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Какво ще кажете за бездомните кучета ?Вие не се ли страхувате за децата си?Някой ако знае начин за справяне с тях моля нека сподели .Аз опитах всички законни средства

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 21:03 от didi770

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Айде, народе!

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какво да мисля ...трябва да се кастрират , за да се спре размножаването ...да се кастрират и женските, защото забременяват от домашни кучета .... ако това се прави, след 10 години трябва да се усети голяма промяна

# 3
  • Мнения: 157
Да се подходи цувилизовано и хуманно да се разреши проблема чрез поетапна кастрация и ваксинация.

# 4
  • Мнения: 46 436
Страхувам се, може да се каже, че се побърквам, когато излизам навън  Confused

Да се подходи цувилизовано и хуманно да се разреши проблема чрез поетапна кастрация и ваксинация.

Това щеше да реши проблема, когато ще не беше задълбочен. Сега е прекалено късно за него.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 129
Да, страхувам се. За себе си дори, дето уж съм голям човек, камо ли за деца. Проблемът е много сериозен и мисля, че на този етап организациите за защита на животните само усложняват нещата. Няма логика кучетата да хапят и убиват /пресен случай има и днес/, а ние да не правим нищо по въпроса, защото не е хуманно. По-малко хуманно е да ме е страх да изляза от входа заради глутницата с размери на овце.

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
всяко мое отиване на работа е съпроводено от страх от бездомните псета. да отбележа - живея и работя на центъра на варна!!! уж си лежат спокойно в градинката на севастопол, бягат и лаят само по минаващите коли и автобуси, но мен като ме е страх... нали усещат когато човек го е страх от тях. омръзнало ми е да минавам покрай помиярите, да си давам сама кураж "няма страшно, успокой се" и да се оглеждам колко човека има около мен и ако ме нападнат ще има ли кой да ми помогне.
ефтаназия или да ги затварят в приюти!

# 7
  • Мнения: 47 896
да, преди мноого години ако ги бяха кастрирали и ваксинирали, щеше да се реши проблема
в момента обаче проблема е огромен, и няма да се реши по този начин
има един начин да се реши и всички го знаем, в румъния вече са го направили, ама те нали бяха смотани цигани и нищо не разбират от хуманност и екология
на който му е жал, да си помисли за 10 години колко деца ще се разболеят от тения, колко хора ще са нахапани и въобще да не влизам в подробности колко още гадости...

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кастрираните кучета не са агресивни ...

# 9
  • Мнения: 47 896
Кастрираните кучета не са агресивни ...
не знам дали и ти самата си вярваш

# 10
  • Мнения: 1 426
пред нашия блок има няколко бездомни кучета. Всички комшии ги хранят, за което съм против. Тези животни не налитат на месни обитатели, но на чужди скачат много и не веднъж са изкарвали акъла на хората, майки с деца, момичета, цигани и т.н. На всикото от горе някой си позволява да ги пуска в нашия вход да спят нощем и редовно ми изкарват акъла като излизам сутрин с двете деца - едното пищи и бяга от кучетата, а другото иска да го дърпа за опашката и се виждам в чудо кое да гледам и пазя. Е не мога да се разбера с малумните си съседи и вече не знам какви мерки и заплахи да предприема, защото най-накрая ще ги избия. Едно куче летя от четвъртия етаж и беше голям цирк.

# 11
  • Мнения: 4 841
Чух, че в Пловдив проблема е бил решен тихо и кротко, без много приказки и шум... Просто в един момент кучетата изчезнали и никой не знае къде са отишли, но ги нямало... Моля за информация дали е вярно, ако е - да пращаме ББ да се учи на челен опит...

По моето скромно мнение, времето за "хуманно" разрешаване на проблема е безвъзвратно изпуснато, сега трябва да се вземат по-драстични мерки. Хуманност, хуманност, обаче хайде поинтересувайте се малко какъв е броят на ухапаните годишно, какъв е броят на заболелите от тения и други пренасяни специално от кучетата болести, да не говорим, че става въпрос и за "бомби със закъснител" - кой знае колко дечица са се изпозаразили по пясъчниците, но не знаем... Не мразя животните, но обичам хората, и е мноооого лицемерно да се правим на хуманни за сметка на здравето и живота на околните.
И моля, не ме убеждавайте, че кучетата нападат само хората, които се тсрахуват от тях, а видиш ли природолюбителите са априори защитени. Това, както и "кастрация = неагресивност" са част от митологията, с която природозащитните организации зомбират общественото мнение, за да си избиват парите за "програми", които - всички виждаме - не работят.

# 12
  • Мнения: 211
О, не! Пак ли ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 335
С особено мнение съм към бездомните кучета.
Отглеждам кучета, обичам кучета ... НО смятам, че проблема с популацията на уличните трябва да се реши, като за целта кастрацията не е достатъчен метод.

Кастрираните кучета не са агресивни ...

Агресивни са, стига да са достатъчно гладни! Сутринта, докато разхождах моето куче ме нападна глутница от бездомни; не за първи път. Повечето от тях са кастрирани ...

# 14
  • Мнения: 3 537
Мисляяяя......това    #Sniper ! Ясно и изчерпателно!

Общи условия

Активация на акаунт