Pseudo-Krupp (croup) / Псевдо круп? Ларингит?

  • 3 986
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Мамовци,
в понеделник дофтор каза тежката дума. И това ни е диагнозата. Не съм сигурна как се превежда на български. Който не го е изпитал, той не знае за какво става въпрос.
Само, че сега се хващам, че паранояствам. Бебе спи в своята си стая откакто е на 5 месеца. Друг вариант не вървеше, защото спи като мишка и чува най-малкият шум. Събуди ли се, трае минимум 2 часа докато пак каталяса и заспи. Всичко чудесно, но сега ме хвана шубето да не се задуши и аз да не чуя. Когато получи първия пристъп беше доста шумно, та няма как да не се събуди човек. Ама сега ме е страх да не би да не се закашля и просто да не му стигне въздуха. Сега спя при него. И не смея цяла нощ да се обърна на другата страна, защото въшката веднага надига главичка и като ме види, става да ме гуши. Няма лошо, ама тази нощ се гушихме от 2 до 5 часа и сега гледам като теле.
Тея дето имат опит, дайте акъл! Преувеличавам ли? Ваш'те въшки отделно ли спят? Как се справяте с проблема или само в нашия край на света внасят такива параноя? Позачетох разни немски сайтове и форуми и ми се изправи косата... На една девойка бебето, както й седяло в краката, така посиняло. Брррррр... Отивам да чукна на дърво Simple Smile

# 1
Говориш за закашляне, при което не можеш да си поемеш въздух ли?

Майка ми ми е разказвала, че съм го "боледувала" като малка. Ларингса и до ден днешен ми е слабото място. Давали са ми салбутамол сироп (сега го има с име Вентолин). Не съм я питала дали е спала неотлъчно до мен тогава.
На дъщеря ми и бяха предписали Вентолин за инхалации. Не съм спала постянно до нея, защото като пие Вентолин пристъпите спират.

Внимавай ако имате алергии.

# 2
Не се плашете. Това състояние децата го израстват около седмата си година, тогава пристъпите постепенно се разреждат, докато съвсем изчезнат. Моето момче е на 15 години и отдавна съм забравила кошмара от ранното му детство. Близо четири години спах на земята до креватчето му, за да чувам дишането му, няколко пъти влизахме в болница в критично състояние, биеха му инжекции с урбазон. Така и не разбрах конкретната причина, обикновено го обясняват с алергия, но не съм сигурна, че няма и някакво психологическо обяснение. В момента момъкът е здрав, силен и обожава сноуборда и маунтинбайка. Пожелавам ви здраве и щастие. newsm53 afwitch bambam Grinning GrinningVery Happy:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

# 3
  • Мнения: 161
 LaughingТри месеца след първия пристъп на малката не спях нощем - седях и слушах диша ли,как диша ,променя ли се дишането.Бях откачила.Предполагам,че са ви изписали лекарства.Ние пихме много време  какво ли не.От една година съм спряла всичко и само около пристъпа давам противоалергични и нося ампулата с Урбазон с мен. Израстват го.Последния пристъп беше лятото,но вече са значително по-слаби.
Първо - не показвай страха си на детето -трябва да си спокойна,за да не се стряска и то.Аз моята я увавам в одеяло и я изкарвам на терасата като давам  по 5мл Кларитин и Вентолин / педиатъра всеки път ми се кара,че трябва да изчакам,ама.../ .Може и в стаята на вряща на котлона вода. Приготвяш си да имаш подръка при нужда спринцовка и Урбазон и така.А може да пробваш и с Хомеопатия - чувам страхотни отзиви специално за псевдо крупа.
а за спането - беше на 1.5г при първия пристъп и по-случайност беше в леглото ми/ спеше отделно/ . Е , от тогава,та и до днес не мога да я отделя от мен Laughing Вече година правим опит да я върнем на леглото и в нейната стая - резултата е че аз обикалям цяла нощ от спалнята в детската и накрая се трупясвам при нея в кревата Embarassed Laughing

# 4
здравей,и аз да си кажа каквото ми е на  душа.първия ми пристъп от псевдо крупа направих когато бях на 5-6 годинки,задушавах се,не можех да дишам нито през устата нито през носа-едва ме спасиха.доктора забрани на родителите ми да се гледа каквото и да е животно в нас.втория пристъп беше в 4-ти  клас,спомням си,че беше много гадно,пак не можех да дишам,а и на всичкото отгоре нямах и глас,татко ми беше купил едно пиано с микрофон и ме караше да крещя,за да ми се върне гласа Grinning ....спомням си,че ме караха да дишам парата на вряща вода,правих инхалации.да чукам на дърво сега съм на 22г.и съм добре.пожелавам ти всичко най-най и дано твоето слънчице се оправи newsm10 !!!

Общи условия

Активация на акаунт