5 мес. бебе - не може да заспива през деня

  • 1 004
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мами,

Синът ми от няколко дни има големи проблеми да заспива през деня - нищо не го успокоява, нито на ръце, нито дундуркане - освен с количката навън, а дори тогава спи по половин час и се събужда сам.
Педиатърката изписа някакво хомеопатично - ДормиКинд - но прочетох че съдържа валериан - това ми се стори много странно!... Аз искам да отстраня проблема, не да блъскам бебето с валериан...
Виждам го, че му се спи; като дам залъгалка (по принцип така го приспивам) засуква няколко пъти и очичките се затварят, след това обаче пак се разсънва, ококорва се и продължава да реве, без повече да суче от залъгалката.
Пробвах на по-хладно, на по-топло, по коремче дори - не ще и не ще. Чак като каталяса съвсем и се изтощи докрай от рев, тогава успява да заспи.
Това се повтаря по 4 пъти на ден, за да си докараме 4х30 мин сън.
През нощта спи 9 часа без прекъсване (от 21 до 6 - 6:30) с едно хранене в 23:30, при което не се събужда.
Но общото количество сън - 11 часа - е много недостатъчно.
Той винаги си е спал толкова малко, и винаги е заспивал малко трудно (с хленчене и с внимателно дебнене на момента кога да му бутна биберонката), но такова чудо като сега никога не е било.
Не прилича на колики (не свива крачета към корема), по-скоро се блещи някъде в тавана, гледа в една точка и реве неутешимо.

Някой да е имал подобен проблем?
Трябва да му увелича съня някакси, а не знам вече какво да опитам... Не искам с тоя валериан...

# 1
Историята ми е до болка позната.
Точно когато беше на тази възраст, синът ми почти не спеше през деня.С големи усилия и нерви от моя страна успявах да го "излъжа" за  около 20-30 мин. сън 3-4 пъти на ден.Когато излизахме с количката-същата работа -заспива и след 20 мин. е буден.Иначе през нощта не се е будил,освен за 1 хранене.Заспиваше към 20.30 до към 06.30-07.00ч.
Но и това отмина за около 1-2 месеца.
Не се тревожи.Мисля,че няма смисъл от лечение.

# 2
Забравих да спомена,че плачеше безпричинно/според мене/.Иначе беше многокротко дете.

# 3
  • Мнения: 192
Няма бебче,което да плаче без причина.Заведи го на лекар да го прегледат,я ушенце,я нещо друго.И моето е на 2мес.и по принцип е много кротичък и след доста патила вече знам,че заплаче ли има нещо. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт