при повръщане какво давате ?

  • 54 565
  • 18
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
Моля кажете какви лекарства давате при повръщане? Малкия е на 4 год и повърна 3 пъти за няма й час , личната лекарка  даде Вомакур-свещички, но няма май никакъв ефект! Отпаднал е и иска да пие вода , но от каката помня, че не е хубаво . И каква храна давате след това ?  newsm78                       

# 1
  • софия
  • Мнения: 376
има Натриев цитрат на сироп в упътването пише как се дава ,има и на ампули,но сиропа е с по-приятен вкус.Вода се дава по-често,но по малко.
За храната - солети,обикновени бисквити,банани.
Поне аз така процедирам при повръщане.
Дано ви мине по-бързо.

# 2
  • Мнения: 581
Докато детето повръща не давам никаква храна. Слагам свещички и давам през 10-15 мин. по чаена лъжичка вода. Също и Натриев цитрат сиропче. Пробвала съм с глюкоза и лъжичка кока-кола, но веднага ги повръща.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
Благодаря ви мами, пращам таткото да вземе натриев цитрат и дано помогне Rolling Eyes

# 4
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
на моето момиченце не и помагат свещичките нито пък капки вометосхил най бързо и действа деган инджекция.Не съм пробвала натриев цитрат но другият път като се наложи ще опитам.Пиши на вас помогнали?


# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Давам Вомитусхил - последният път на капки в сока й. Освен това й давам много течности. Защо да не е хубаво  newsm78 Иначе ще се обезводни.
Не й давам храна, освен ако не настоява, но обикновено и тя самата не иска.

# 6
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Вомитусхил - капки - по схемата за 2 часа през 15 минути по 10 капки - при нас действа безотказно  Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
Повърна и след натривия цитрат, от свещичките също нямаше ефект при нас , затова му биха половин ампула деган и повръщането спря ! Другия път ще пробвам тези капки вомитусхил, но дано не ескоро Rolling Eyes Явно е вирус, защото и каката почва да й се гади и се приготвям за втори рунд! Благодаря ви за споделеното Peace

# 8
  • Мнения: 434
Аз давам Натриев цитрат и на всеки 5 мин. по 5 мл. глюкоза! Да но се оправят бързичко децата! Има ли температура, защото вчера ни извикаха да вземем сина ми от яслата защото повърнал два пъти но като го заведохме при лекарката тя каза че му няма нищо а аз на нея и вярвам.

# 9
  • Мнения: 1 428
Давам Натриев цитрат 3 по 5 мл и свещички Вомитусхил 3по 1

# 10
  • Мнения: 122
Може да даваш и чай от мента, но не горещ, помага при повръщане. Успех и се оправяйте бързо!  Peace

# 11
  • Мнения: 539
И аз така, давам по малки лъжички чай от мента, а за ядене не настоявам - по някоя солета само когато си поискат.

# 12
  • Мнения: 126
Аз давам Натриев цитрат.За течностите от лекарката знам,че вода не бива да се дава,защото дразни стомаха.Добре е да пие сок от ябълки и ментов чай,а също и чай от джоджен.

# 13
  • Мнения: 595
По малко разгазирана кока-кола.

# 14
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
И моя син повръщаше Натриев цитрат,и лекарка ни каза да му давам разгазиран Спрайт от кутия,по една чаена лъжичка на всеки половин-един час.Спрайт съдържа натриев цитрат,това го пише на кутията, и много по приятен от сиропа на вкус.Също му давах и чай от мента.

Общи условия

Активация на акаунт