за вируса в момента

  • 1 481
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Здравейте,Доктор Слънчева!Синът ми е на 4 месеца и 11 дена.от 1 месец през два,през 3 дена поддържа 37.3 температура.Педиатърката каза,че най-вероятно е някаква остатъчна инфекция или зъби.Биха ни Пентаксим и следващите 3 дена бяхме пак 37.3 температура.и на следващия ден вечерта беше със запушен нос и не можеше да диша.Много неспокоен и ревеше много.Два дена се опитвах със солен разтвор,но не стана.Педиатърката ни изписа виброцил,витамин ц,осцилококциум и стодал.Има ,но съвсем малко подобрение и отново вечерта не може да диша от запушен нос.Въпросът ми е -Възможно ли е това да е вирус?Щом това лечение не помага да взимаме ли антибиотик?Да настоявам ли на докторката да му пусне кръв?Много съм притеснена и чакам с нетърпение вашият отговор.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Ако няма температура, кашлица, а само хрема е най-добре да редувате Виброцил с физиологичен р-р, да давате вит. С. Не е необходимо при хрема от вирусен характер да давате антибиотик. Хремата обикновенно преминава за 4-5 дни.
Ако е с кашлица е добре да се прецени състоянието на бебето, защото е много малко и тогава се налага антибиотик.

# 2
  • Мнения: 239
Благодаря ви Доктор Слънчева за отговора.Ние сме от миналия Петък така.Капки започнах да капя от Понеделник,но досега малкия е все така.Слагам капките и до следващото капване пак му хърка носа.Няма сополи,а му хърка нослето.Едва днес като кихна изкара много малко и то беше бяло-слузесто.4-5 дена минаха какво да направя?Притеснявам се да не слезе надолу към гърдичките.Опитвам се с помпичката да издърпвам сополи,но нищо не излиза,а само го мъча.Относно кашлицата-мисля,че не кашля.Само отвреме навреме се закашля и мисля,че е от секретите,които се стичат надолу.Благодаря ви предварително!

# 3
  • Мнения: 5 760
Можете да слагате капки Тобрадекс 3 х 2 капки в носа за 5 дни.

# 4
  • Мнения: 239
Благодаря ви,Доктор Слънчева!

Общи условия

Активация на акаунт