Алергия към АБ след отрицателна проба - възможно ли е?

  • 5 425
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 210
Здравейте  Hug Дъщеря ми е на инжекции Гентамицин - 40 мг 1 път дневно. Преди първия прием й беше направена проба за алергия, която след 45 минути бе отчетена като отрицателна. Вчера сутринта (след 4 приема) се събуди със ситен обрив по челото, около очите, по корема и гръбчето. Водих я при педи - касае за някаква алергия. Пропуснах да кажа, че предната вечер яде пиле фрикасе от детската кухня, та решихме, че е от това, но аз много се притеснявам, че е възможно да е от АБ, а ние продължаваме приема му. Въпросът ми е: Случвало ли ви се е пробата към АБ да бъде отрицателна, а по-късно все пак да се прояви алергия?

# 1
  • Мнения: 468
При малки деца кожните проби не са показателни. Сина ми на 18 месеца направи анафилактичен шок от Азлоцилин при отрицателна кожна проба и първа мускулна инжекция без реакция... Не казвам, че обрива ви не може да е от храна или нещо друго, просто споделям опита си.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 856
Здравей,Петя!При Елито се случи както при вас.Беше на 6 месеца като й биха инжекции.Нищо,че й взеха проба и беше отрицателна,се обрина цялата на червени петна на третия ден.Лекарката ни каза веднага да ги спираме и да имаме  урбазон за всеки случай.Спряхме инжекциите  и й давах фенистил за алергията.
Пожелавам на Мони да оздравява по-бързо и ЧРД на патерици!

# 3
  • Мнения: 3 210
Благодаря за отговорите  Hug
Майче, благодаря за честитките  Hug Къде се загуби....
Днес ни сервираха, че е много вероятно да е морбили  Shocked Така или иначе, спряхме АБ...А да ви питам - наблюдавали ли сте прекомерна сънливост при прием на инжекционен антибиотик  newsm78 Много ми е притеснено - все едно не е моето дете - днес спа до 11, след като пи мляко в 8; след това от 14 до 18...Това изобщо не е характерно за нея. Казаха ми, че при шарки става така (забравила съм как е било при баткото  Embarassed), но аз дори не съм сигурна, че е шарка....

# 4
  • Русе
  • Мнения: 856
Петя,сънливостта е от противоалергичното лекарство,а не от инжекциите.И аз не вярвам,че имате шарка.

# 5
  • Мнения: 1 984
а гентамицина за какво е? съвсем спокоино отпуснатоста може да е от него - има миорелаксиращ и невро - токсичен ефект. а мускулното приложение е с нестабилна резорбция.

их какви диагнози, какво лечение

# 6
  • Мнения: 3 210
И аз си го помислих това  като вариант, но всъщност съм дала противоалергично само веднъж, а тя е така от 2-3 дена  newsm78 Предполагам, че е поизтощена от боледуването - 4 дена поддържаше висока Т + липса на апетит  Sad
tonev, гентамицина е по антибиограма за коагулаза негативни стафилококи в носа. Тъй като детето ми доста повръща лекарствата, които се е налагало да  давам, решихме да бъде инжекционен АБ. Точно когато излезе резултата, детето вдигна висока Т; преди това около 2 седмици носът й беше запушен и беше с леко зачервено гърло. Започнхаме гентамицина, но въпреки това си поддържаше високата Т, най-вероятно причинена от вирус според педи. На петият ден Т спадна и се появи обрива.

# 7
  • Мнения: 1 984
И аз си го помислих това  като вариант, но всъщност съм дала противоалергично само веднъж, а тя е така от 2-3 дена  newsm78 Предполагам, че е поизтощена от боледуването - 4 дена поддържаше висока Т + липса на апетит  Sad
tonev, гентамицина е по антибиограма за коагулаза негативни стафилококи в носа. Тъй като детето ми доста повръща лекарствата, които се е налагало да  давам, решихме да бъде инжекционен АБ. Точно когато излезе резултата, детето вдигна висока Т; преди това около 2 седмици носът й беше запушен и беше с леко зачервено гърло. Започнхаме гентамицина, но въпреки това си поддържаше високата Т, най-вероятно причинена от вирус според педи. На петият ден Т спадна и се появи обрива.
смях в залата ... коагулазонегативни стафилококи... ако са истински са кожни....
инжективен - ок. ама венозно! и не гентамицин. за грам + бактерии.... аз като им плюя че понякога има разлика между инвитро и инвиво...   #2gunfire за съжеление съм скептичен към резултата от лечението.

# 8
  • София
  • Мнения: 558
Напълно възможно е да е от атибиотика /въпреки отр. проба/.
Напълно възможно е да е и шарка. Не винаги шарките протичат с типичен обрив и понякога дори не могат да се диагностицират при преглед, а е нужно и допълнително изследване.
А колкото до антибиотика избран от педиатъра.....съвременната т. нар. антбиотична политика, която трябва да прилагат всички лекари отрича приложението на Гентамицин във вашия случай Naughty За това има много съображения. В днешно време Гентамицин се изписва само при определени инфекции и то рядко, особено амбулаторно и при деца. Това се правеше преди доста години.

# 9
  • Мнения: 1 984
Напълно възможно е да е от атибиотика /въпреки отр. проба/.
Напълно възможно е да е и шарка. Не винаги шарките протичат с типичен обрив и понякога дори не могат да се диагностицират при преглед, а е нужно и допълнително изследване.
А колкото до антибиотика избран от педиатъра.....съвременната т. нар. антбиотична политика, която трябва да прилагат всички лекари отрича приложението на Гентамицин във вашия случай Naughty За това има много съображения. В днешно време Гентамицин се изписва само при определени инфекции и то рядко, особено амбулаторно и при деца. Това се правеше преди доста години.

 Hug Peace  newsm10

# 10
  • Мнения: 3 210
Направо ме хвърлихте в размисъл  Rolling Eyes Е, гентамицинът го имаше в антибиограмата, защо да не е добър при нас  newsm78 Простете невежеството ми, но специалността ми е в сферата на икономиката, но се интересувам от всичко, което ме засяга пряко, така че бих се радвала на по-подробни обяснения  Peace
tonev, точното наименование, което пише е: "коагулаза негативни стафилококи /CNS/, метицилин чувствителен щам /MSS/. Забележка: вероятна колонизация на лигавиците" Моля за твоята интерпретация, защото честно казано аз нямам идея за какво иде реч  Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 984
англичански четеш ли?

# 12
# 13
  • Мнения: 1 984
http://en.wikipedia.org/wiki/Staphylococcus
http://en.wikipedia.org/wiki/Staphylococcus_epidermidis
http://en.wikipedia.org/wiki/Staphylococcus_saprophyticus


http://web.indstate.edu/thcme/micro/staph/sld001.htm
http://web.indstate.edu/thcme/micro/samp-lab.html
http://web.indstate.edu/thcme/micro/gpos_lab.html

съвсем накратко - излирани от лигавици, кожа коагулазо- негативни стафилококи се интерпретират като норм. находка при нормални пациенти. гентамицина не е антибиотик на избор при гр+ микроорганизми, макар в посявката да излиза чувствителност. слекд като са MS се изписва нормален антибиотик. за заболяванията при децата -  този слайд - http://www.indstate.edu/thcme/micro/respiratory/sld001.htm показва най - честите. дава и някои отговори как да се предпазите.

# 14
  • Мнения: 3 210
Много благодаря за информацията, ще прочета  Peace Запазвам си правото да питам при неясноти  Simple Smile

На първо четене стигам до извода, че са безобидни, освен при хора със слаба имунна защита...Така ли е  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт