алергия или..

  • 654
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте д-р Слънчева. Дъщеря ми е на 7 месеца и 20 дни. Има алергия към белтъка на кравето мляко. Пие фризопеп от 3 месеца. Кожата и се оправи и вече не е грапава. Но пак излизат пъпчици и петънца. Освен Фризопеп пие сок от бълка , пробвах сок от моркови, но не се получи. Опитах пюре от картоф, но към 10-тия ден започнаха да излизат сътници пъпчици около устата , пявиха се по вратлето , има по коремчето. Педиатърът счита, че по-приличали на лишеи, но ме посъветва да спра пюрето и сока. Пъпчиците поизчезнаха без да пие фенистил. Поднових пиенето на сок и пак започнха да се появяват. Аз лично смятам, че не е възможно да е от сока от ябълка при положение, че е пила повече от 2 месеца и не е имала проблем. Имаме едно зъбче и в момента и никне второ. Моля ви за съвет . Възможно ли е обривчетата да са от никненето на зъбки. При алергия от белтъка на млякото обривите имат ли някаква специфика, която ги отличава от останалите алергични реакции. Възможно ли е тези обриви да са отново проявление на тази алергия към белътка на млякото, а не към сокът от ябълка и пюрето от картоф. От всичко, което изчетох оставам с впечатление, че обривите изчезват и се появяват периодично без видима причина. Действително ли е така. Благодаря предварително .

# 1
  • Мнения: 5 760
При алергията от белтъка на кравето мляко обливът е на плаки като лишеи и кожата става суха.
При никненето на зъбите могат да се появят бързопреходни обриви по седалишето или някъде по тялото.
Най-добре е да давата Фризопеп и ипостепенно и по-предпазливо да захранвате с храни. Всяка нова храна да се включва за около 7 дни. Следващата нова да се започне поне 1 седмица по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт