Как да разкарам кръчмата под балкона си?

  • 1 377
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Привет на всички! Казуса е следния: живея на 1-ия етаж в жилищен блок, входа от задната страна е преграден и беше даден под наем за МАГАЗИН, според първоначалния договор. Но с течение на времето наемателите (които са собственици на другия апартамент на 1-ия етаж) започнаха да стават много арогантни: започнаха да продават алкохол (и разливен и в бутилки), изнесоха маси и дори монтираха огромрн стационарен чадър  Twisted Evil.
Можете да си представите в какво се превърна "магазина".
Наскоро им поисках договора, за да прочета под какво се е подписал баща ми (той се занимаваше да ходи по събрания) и те ми заявиха, че стария договор е изтекъл и ми дадоха някакво менте (според мен)!
Смятам, че новия договор не е валиден, защото няма подписите на всички собственици на апартаменти от входа, а само на двама!!!! ( и то живееещите на 7 и 8 етаж  Close ), които зоват себе си Домоуправител и Секретар.
И както може да се досетите в "новия договор" ги няма и половината от клаузите които съществуваха в стария. А като за капак са се появили и няколко нови, като: "Описани имот се предава за ползване за професионални нужди на наемателя, като мазин за продажба на алкохол и наливен  Shocked алкохол за домашна консумация...."
Няма да описвам какви образи се събират под прозореца по цял ден, в стаята в която се оптваме да почиваме и приспивам децата...  #Cussing out
А стария договор отказаха да ми дадат, с думите " Ами нямам го  Shocked! Пък и той вече не е валиден!
Това е в кратце.
Ще се радвам ако някой ме светне как да действам за да ги разкарам възможно най-бързо!
Благодаря предварително!
P.S. Ако модераторите сметнат, че този пост не е за този подфорум моля да ме извинят  Wink, чудех се къде да го пусна...

# 1
  • София
  • Мнения: 5 074
Отиди в търговския отдел на общината ви. Там ще ти кажат какво да направиш. По закон само един човек да не е съгласен, няма право да извършва търговска дейност.

# 2
  • Мнения: 2 197
Не мога да ти дам линк към самия закон, но по правило договор за наем на помещение, което е собственост на целия вход е валиден само ако е одобрен  и гласуван от събрание на входа. Не съм сигурна дали не се приема и само с мнозинство ( в нашия вход никога не се събираме всички собственици на годишното събрание, но чинно си гласуваме и преподписваме договора за магазина всяка година). При твоето положение ако не е имало годишно събрание и не сте преглеждали нов договор той просто не е валиден. А т.нар. Домсъвет какъв е, в смисъл казваш, че са "се кръстили" управител и т.н., това значи ли, че не те са такива? Ако е така трябва домоуправителя да се заеме с нещата, да се разтърси и евентуално да подаде оплакване в съвета.

# 3
  • Мнения: 67
Домоуправителя и секретара са си такива  Wink, просто так ами се е изплъзнало  Peace, но те са комбина с наемателите.
Това което ме озадачава много е факта, че договора реално е сключен между тях и наемателите, защото други подписи няма! А аз никога не съм ги упълномощавала да се подписват от мое име...

Баба хулиганка, мерси! Точно това и възнамерявам да направя. Просто ми беше любопитно да разбера, дали някой не се изправял пред подобен проблем и как го е решил?!

# 4
  • Мнения: 331
Вместо да се занимаваш с общи събрания, инстанции и т.н., вземи пусни едно оплакване до РИОКОЗ (това е новото име на ХЕИ), един сигнал до НАП - да им направят по една проверка и данъчна ревизия. Едва ли отговарят на всички санитарно-хигиенни изисквания, а и продажбата на наливен алкохол май отдавна е забранена... Сигурна съм, че след това сами ще си затворят 'магазина'... Дали старият договор е валиден или не, може да каже само съд - ако има някакви промени, те обикновено се правят с анекс, нов договор се сключва само в краен случай...

Приемам априори, че ти си се опитала да се разбереш с тях човешки, нали? Трябва да се спазват законите в тая държава...

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 19:34 от dan.dim

# 5
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Можеш да звъннеш на данъчните и на ХЕИ-то, те само това и чакат - с кеф да да ощавят някого Mr. Green Всяка маса трябва да е обявена в данъчното, дори и да е само една единствена; за всяка една маса трябва да имат платена такса + разни разрешителни за алкохола + осигурена тоалетна с течаща вода ако продават и бира, а те продават със сигурност.
При нас имаше същия проблем, но един комшия извика данъчните. Те натресоха такава яка глоба на магазина, че импровизираната кръчма се разтури моментално Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 679
Аз имам такива съседи - шумни, не се съобразяват много с останалите. Просто се обаждам на полицията. Като им друснат 1-2 глоби, си коригират поведението.

# 7
  • Мнения: 3 036
Давайте идеи как да се справяме че грабвам #2gunfireАз съм на втория етаж.Отдолу имаме заведение и то какво...
През ден през два полицията е при нас заради пиянски свади.
Отделно от това в стаята на дъщеря ми можеш без пролем да познаеш менюто на заведението понеже мирише на чушки,пържени картофи най- различни манджи.
Отврат

# 8
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Първото нещо което трябва да направиш за начало е да отидеш до ХЕЙ ,те ще ти спестят обикалянето по други истанции.За да функционира трябва да имат разрешително от ХЕЙ,а такова разрешително се дава при условие,че договора за който говориш е подписан от живущите.

# 9
  • Мнения: 67
Много ви благодаря за отговорите! Мисля да започвам да действам  Sunglasses
Пожелайте ми успех!

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Успех!  bouquet

# 11
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
1.Прочети :Наредба - закон за етажната собственост
2.Провери има ли и други недоволни от кръчмето
3.Пиши в РИОКОС-/ХЕИ/
4.ЗАщита на потребителите няматправо да продават наливен алкохол

5.и всичко друго което се сетиш
  #2gunfire остави за последно , Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 105
Една лимонка?!  #Crazy

# 13
  • Мнения: 114
Привет на всички! Казуса е следния: живея на 1-ия етаж в жилищен блок, входа от задната страна е преграден и беше даден под наем за МАГАЗИН, според първоначалния договор. Но с течение на времето наемателите (които са собственици на другия апартамент на 1-ия етаж) започнаха да стават много арогантни: започнаха да продават алкохол (и разливен и в бутилки), изнесоха маси и дори монтираха огромрн стационарен чадър  Twisted Evil.
Можете да си представите в какво се превърна "магазина".
Наскоро им поисках договора, за да прочета под какво се е подписал баща ми (той се занимаваше да ходи по събрания) и те ми заявиха, че стария договор е изтекъл и ми дадоха някакво менте (според мен)!
Смятам, че новия договор не е валиден, защото няма подписите на всички собственици на апартаменти от входа, а само на двама!!!! ( и то живееещите на 7 и 8 етаж  Close ), които зоват себе си Домоуправител и Секретар.
И както може да се досетите в "новия договор" ги няма и половината от клаузите които съществуваха в стария. А като за капак са се появили и няколко нови, като: "Описани имот се предава за ползване за професионални нужди на наемателя, като мазин за продажба на алкохол и наливен  Shocked алкохол за домашна консумация...."
Няма да описвам какви образи се събират под прозореца по цял ден, в стаята в която се оптваме да почиваме и приспивам децата...  #Cussing out
А стария договор отказаха да ми дадат, с думите " Ами нямам го  Shocked! Пък и той вече не е валиден!
Това е в кратце.
Ще се радвам ако някой ме светне как да действам за да ги разкарам възможно най-бързо!
Благодаря предварително!
P.S. Ако модераторите сметнат, че този пост не е за този подфорум моля да ме извинят  Wink, чудех се къде да го пусна...


Изпрати им даначна проверка  Mr. Green
хахахахах
да видят те

# 14
  • Мнения: 1 280
Първото нещо което трябва да направиш за начало е да отидеш до ХЕЙ ,те ще ти спестят обикалянето по други истанции.За да функционира трябва да имат разрешително от ХЕЙ,а такова разрешително се дава при условие,че договора за който говориш е подписан от живущите.
         
            Peace ХЕИ е достатъчно, за да им се стъжни  Mr. Green А пък и те другите инстанции предколедно бързо ще надушат от къде ще им "дойде", че да отчетат дейност и те

Общи условия

Активация на акаунт