Алергии при малките деца

  • 849
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте на всички майки.Има подобна тема,но не е писано по нея отдавна и затова започвам нова.Имам син на 1г.4м.,който съвсем скоро се разболя и за първи път  в живота си пи антибиотик-Зинат.Направи страхотна алергия-поду се и отече,обрина се в пъпки и задничето му изгоря-стана на мехури.Биха ни веднага урбазон и сега всичко е наред,но искам да му направя изследвания към какви лекарствени съставки е алергичен,защото ако пак се наложи,няма да се знае какво да му изпишат,за да не направи пак алергия.При нас положението е по-сложно,защото е роден с един бъбрек и е рисковано да не го увредим от лекарства,към които може да е алергичен.Въпроса ми е-някой знае ли как се процедира в такъв случай-къде да отида,за да направя тези тестове и кой лекар ще ми препоръчате.Аз съм от Пловдив,но не е проблем да се отиде и в София.Ако някой има мнение и координати на д-р Бакалова от Пловдив/чувала съм добри отзиви за нея/-ще съм много благодарна.Ще съм благодарна на всички,които ми пишат.

# 1
  • Мнения: 51
Здравей, само като четох постинга ти и си представих как се чувстваш, с малкия имаме проблеми с алергии откакто се е родил, така че ми е доста добре познато. За всяко нещо се чудиш ако го дадеш какво ще стане и как ще реагира. Аз съм стигала до там, че да давам нови неща само когато мъж ми е в къщи, че ако направи алергичен шок да може да го заведем с колата в близкото ДКЦ. И Тото направи алергия към Зината, а при него беше съчетано и със срив на имунната система, при което се разболяваше постоянно. Да не казвам голяма дума ама май засега стабилизирахме положението. Иначе мога да ти дам координати на д-р Мустаков в София, можеш и сама да го разгледаш, има интернет сайт. Но като за всеки лекар мнения съм чувала различни, иначе впечатлението ми е, че са добри /те са баща и син/.

Общи условия

Активация на акаунт