Не е наддал?

  • 1 058
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Върнахме се от поредната консултация, синът ми е на почти 8м. и тежи 8кг. и е дълъг 71 см. Останах неприятно изненадана Shocked, тъй като беще толкова преди месец толкова, днес кантара и метъра показаха същите размери пак 8кг. ,71 см...Незмам аз ли греша някъде??? Детето е спокойно храни се нормално с апетит, сутрин и вечер АМ по 240 мл. през останалото време пюрета - местни или зеленчукови, каша слетобед, попара и кус кус отвреме на време. И не е наддал...Тъй като е много активен, пълзи от 6м., изправя се на леглото, бяга с проходилката педито каза да го спра #Crazy т.е. да скрия проходилката, да стои повече седнал.Е как да стане, то жилаво не спира.Моля ви споделете опит, на какво може да се дължи че не е наддал, имам ли основания да се притеснявам, че до следващата консултация ще откача.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Сега погледнах дъщеря ми на 8 месеца е била 8.100/72 см.Развива се нормално,не виждам теб кое те притеснява?

# 2
  • Мнения: 93
Здравей, моят син, когато беше на 7 м. не наддаде. Никой не посочи никакъв проблем, детето си беше супер, с апетит се хранеше, и той лазеше много и винаги е бил доста активен, но в проходилка изобщо не съм го слагала. Следващите месеци си расте нормално.
Аз, съвсем лаишки, си го обяснявам с новите храни, пюретата, които организмът трябва да свикне да усвоява, някакъв период на адаптация. Но това е мое заключение, тъй като тогава и аз бях доста притеснена и започнах да го меря ужасно често.
Съветвам те все пак да следиш теглото му, не чакай цял месец за следващата консултация, все пак децата трябва да наддават, и съжалявам за натрапване на мнението ми, но на 8м ми се вижда малък за проходилка ...
Успех!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Хич не си го слагай, щом детето е здраво и жизнено, проблеми няма никакви. Оттук нататък не само че може да не качва, а като проходи много вероятно е и да отслабне. Жасмина откакто навърши годинка май все едни килограми върти. Ето ти за справка - на 1 г. - 10 200, на 1г.3м - 9.500, на 1 г.6 м.- 10.500, сега пак е там някъде.  Mr. Green а не говорим че може и да не ги мерят много точно. Към 8-9 месец беше се и смалила с 1 см  Joy Здрави да са децата, другото не е толкова важно.

# 4
  • Мнения: 581
 Ако много се притесняваш се консултирай с някакъв специалист.
 Според мен е възможно да не наддаде, защото движейки се много  изразходва повече енергия. Ти самата си написала, че е много активно дете.
 

# 5
  • Мнения: 809
Мисля, че не нещо страшно.
Другия месец ще навакса. И при нас имаше такива периоди - на бързо наддаване и издължаване, после затишие.
Стефчо вече е на 4 и се развива нормално.
Спокойно.

# 6
  • Мнения: 93
 Не се притеснявай, не винаги са точни кантарите и не мисля ,че успяват да ги измерят на височина точно. Моя син миналия месец беше отслабнал - според тях - с 200гр. А изведнъж този месец наддал с 1,700. Аз лично не им вярвам особено. Просто наблюдавам детето и ако си хапва и е здраво няма проблем Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 183
Върнахме се от поредната консултация, синът ми е на почти 8м. и тежи 8кг. и е дълъг 71 см. Останах неприятно изненадана Shocked, тъй като беще толкова преди месец толкова, днес кантара и метъра показаха същите размери пак 8кг. ,71 см...Незмам аз ли греша някъде??? Детето е спокойно храни се нормално с апетит, сутрин и вечер АМ по 240 мл. през останалото време пюрета - местни или зеленчукови, каша слетобед, попара и кус кус отвреме на време. И не е наддал...Тъй като е много активен, пълзи от 6м., изправя се на леглото, бяга с проходилката педито каза да го спра #Crazy т.е. да скрия проходилката, да стои повече седнал.Е как да стане, то жилаво не спира.Моля ви споделете опит, на какво може да се дължи че не е наддал, имам ли основания да се притеснявам, че до следващата консултация ще откача.
Peace Все едно аз съм го писала,абсолютно така сме и ние,хапва добре,много жизнена и не се спира изобщо и си качва по малко,но изобщо не съм се притеснила(въпреки,че се роди много голяма 4.120кг.),на 8 месеца беше 9кг.,а на 10 месеца-9.200кг.,така,че всичко си е нормално,не се притеснявай.  Hug   bouquet

# 8
  • плевен
  • Мнения: 133
не се притеснявай сина ми също на 7 м.беше 7 кг. в този период те се движат повече и изразходват повече енергия Simple Smile

# 9
  • Мнения: 674
 Моето дете е на 10 месеца и е 8,300кг, 71 см. Толкова е жива и подвижна, че изобщо не се учудвам.
 Мен ако питаш, не се притеснявай. Щом детето е весело и си папка, колко е качило, няма значение. А аз лично на сантиметрите не вярвам. Поне моето така го мерят, че хич не ми се струва вярно!

# 10
  • Мнения: 1 264
Нормално е да не наддава.
Моят син на годинка нямаше 9 кг. Има месеци, в които е качвал по 30-50 гр.

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не се притеснявай Peace
моят син между 7 и 8 м беше наддал 200гр, но напълно достатъчно за мен Peace
щом си хапва и е спокоен- няма проблем Peace
а пък тази педка с изказването за проходилката ще ме  hahaha

# 12
  • Мнения: 262
на нас 2м подред не отчетоха порастване на височина, после изненадващо се извиси с  5.5см. зависи как ше изпънат крачетата.

# 13
  • Мнения: 3 069
Колкото повече расте, толкова по-малко ще наддава.
Не мисля, че трябва да се притесняваш.

# 14
  • Мнения: 46 436
Колкото повече расте, толкова по-малко ще наддава ...

Така е Simple Smile

От тук нагоре ще качва все по-малко, ще има и месеци на застой. Ако общото състояние на детето е ок и няма рязка загуба на килограми, не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт