освен с капки за нос с какво друго отпушвате нослето...

  • 9 885
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте, освен капките за нос и стеримар с какво друго отпушвате нослето на вашето дете.ние сме на 1г.8м. иима хрема /сега ни никнат кътници/ от вчера се сгъстиха вече,но не може да издуха и много е запушен носът й.с какво друго бих могла да помогна на малката,днес даже хич не иска нищо да хапва, просто се дави от тези гадни сополи.благодаря предварително за съвети. дали няма някакво кремче ?

# 1
  • Мнения: 372
Не съм ползвала крем. Нас ни спасяваха само промивките с физиологичен разтвор, но никак не е приятно.

# 2
  • Мнения: 5 940
С витамин С, правя инхалации с лайка и вечер до креватчето оставям лайка да се изпарява.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
при нас страхотен ефект имаше хомеопатичното Коризалия, но не се бяха сгъстили. Пробвай дали ще помогне. Иначе капки за нос. На нас ни бяха приготвяли в аптека по рецепта на детски УНГ и бяха много добри, но ако минеш без лекарства, а само с хомеопатия е най-добре.

# 4
  • Мнения: 463
И аз да попитам по темата, тъй като ме интересува: Бебчето ми е със задна хрема и педиатърът каза, да промивам само със Стеримар, ама много бавно минава с него. Дали наистина от него има ефект?

# 5
  • Мнения: 5 940
И аз да попитам по темата, тъй като ме интересува: Бебчето ми е със задна хрема и педиатърът каза, да промивам само със Стеримар, ама много бавно минава с него. Дали наистина от него има ефект?
Според мен със Стеримар само временно се облекчават нещата. Задната хрема е много характерна за малките бебета и много упорита. Извеждайте бебоците навън, дишат по-добре, когато са с хрема.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
някои правят коктейл от адреналин и вит С
аз съм слагала и 5-6 капки клеева тинктура в 20мл физ.р-р и по 10 мл в ноздра.....

но - свържи се с педиатър и се консултирай задължително....
И аз да попитам по темата, тъй като ме интересува: Бебчето ми е със задна хрема и педиатърът каза, да промивам само със Стеримар, ама много бавно минава с него. Дали наистина от него има ефект?

стеримар не лекува, просто почиства нослето колкото да диша детето....но за 3-месечно не знам дали капки може да се ползват...щом така ви е казал док - така действайте....а и нали знаеш с лекарства хремата минава за 7 дни, без - за една седмица....

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
И моята малка мушмурочка е с хрема. Промивам със спрея Нисита, мажа с крема Нисита, взех Еуфорбиум Композитум спрей( хомеопатичен), пооправихме положението, но не съвсем. За това взех и Коларгол 1%. Той е най-ефикасен.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Коларгол -- то пак са си капки...и зависи от хремата дали ще помогне....а цапа отвратително Wink

# 9
  • Мнения: X
благодаря,но ние за сега не сме ползвали коларгол никога.коларгол за какъв тип хрема ползвате?

# 10
  • Мнения: X
хомеопатичното средство е спрей или хапчета? нашата лекарка предписва мукосептонекс Е и вибромицин.наистина от вторите капки вече не ни тече така носа,но пък секрета е гъст и горката не може да издуха. и затова е кисела, и не знам как мого да помогна

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
на нас ни го бяха изсписали при прозрачна, водниста хрема...но ефект - нямаше...имаше и нещо, че след като се разтвори (ТОЙ е на прахче) после може да се ползва 5 или 7 дни, после се хвърля, а и толкова се провеждаше лечението с него....но това си го оточнете задължително с лекар...

# 12
  • Мнения: 3 069
Пробвала ли си с Олинт?
На нас ни помага и Виброцила.
Все пак е добре да я види УНГ.

# 13
  • Мнения: 581
По сывет от лекаря още като беше на 9 месеца ни каза - Ксилометазолин 0.025%. използва се не повече от 3-5 последователни дни и то само май кым 2 пыти на 24 часа - аз слагах за да може да се нахрани и да спи два пыти дневно. Само това ни помага в хрема, през останалото време физиологичен разтвор. Ако решиш да ги ползваш, все пак на всяка цена се консултирай с педито.

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Коларгола го взимам за задна хрема. На него най-много имам вяра. Прави се в аптеките, има малка трайност. Полезен е и за гърлото. Естествено, че е най-добре лекар да се изкаже. Че цапа, цапа, ама много важно, нали помага.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт