Яде,само когато спи - моля помогнете

  • 1 366
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Имам син който е вече на 3,5 месеца, който кърмих успешно до втория месец. В един печален ден, той отказа да засуче от гърдата ми, и така вече месец и половина се цедя и му давам с шише. В началото беше всичко ОК, но постепенно започна да яде само когато спи, размърдва се подавам му шишето и едва тогава в полусънено състояние яде, понякога заспива, понякога се събужда. Но проблемът вече се задълбочи, преди ядеше по 700-800 мл изцедена кърма, а сега едва достигаме 500 мл. Отказва категорично, даже вече и като спи, пробвах с Аптамил, с кърма, иска само чай и нищо друго когато е буден. Смених всички модели на шишета и биберони, опитах се да давам с лъжичка, да го храня когато се събуди, но прескача ядене, нервен е, плаче, заспива плачещ и евентуално след интервал от 5-6 часа изяжда 50-60 мл. Ако го оставя да пие чай може да изпие 200 мл., сякаш си мисли, че чая е храна. Заспива единственно и само с биберон-залъгалка, която махам след като е заспал, а почти винаги заспива гладен и плачещ.
     Незная как вече да процедирам, притеснявам се от евентуално обезводняване и гледам да му осигуря поне необходим минимум от течности, вкл чай
     Преди наддаваше много добре, а вече много малко, а вчера за един ден беше с 40 гр отслабнал. Водих го при двама лекари, които така и не ми обясниха, на какво може да се дължи и как да процедирам по нататък.
   Моля, ако някой има същия проблем...да сподели

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз такъв проблем не съм имала, но опитвала ли си друг да му даде шишето с млякото Thinking когато е буден?
И вместо нормален биберон - тези дето се водят преходни, "човка" май им казват?

# 2
  • Мнения: 413
Да пробвах, таткото го гледаше миналата събота, даже не стигна 400 мл. тоя ден, а биберони съм сменила всякякви що има тук, ...скоро ще се побъркам, само ходя навсякъде с шишето...страх ме е да го оставя гладен, да не се обезводни...

# 3
  • Мнения: 753
Това, което описваш, много напомня кърмаческа стачка от зъби или от период на "бум" в растежа Thinking
Така реагираше моят бебо. Според мене предлагай му когато и колкото поиска.....то друго и не можеш да направиш....
Виж и статиите за стачката в библиото и подобни теми.
Дано се оправи и то скоро!

# 4
  • Мнения: 413
За зъби, ни е още рано, след седмица навършваме 4 месеца, и няма изгледи, ....но пък бум в растежа  newsm78  продължава това вече седмица???  преди това си ядеше нормално мисля / 700-800 мл/

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Заведи детето отново на лекар - това не е въпрос на стачка, бебето отказва да яде по някаква причина - намалило е количествата, в будно състояние изобщо отказва да се храни, теглото му спада. Това са все неща, които показват, че нещо не е наред и то не е в нашата компетенция. Вярвай на инистинкта си - притеснена си, значи има защо. Вдигни скандал, ако трябва, но искай да се направят на детето изследвания (кръв, урина), евентуално преглед при невролог.
Виждаш ли връзка на тези епизоди с ваксините?

# 6
  • Мнения: 413
  Водих го на двама, и всеки ден на контролно теглене,...никой нищо конкретно не казва
  Връзка с ваксините няма, защото ние сме били преди месец само Rota по плана за ваксините в Австрия.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Това неказване от страна на лекарите не ме кефи. А за консултация с трети лекар + специалист (както е предложила Хедра) имаш ли възможност?

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Понеже не съм наясно как функционира системата в Австрия, вариант ли е отново да идете при същите лекари със същите оплаквания - няма ли да са принудени да ви изпратят на консултация някъде другаде, след като нямат идея каква е причината? А да отидете директно в болница възможно ли е - без да се стряскаш, не защото мисля, че трябва детето спешно да постъпи в болница, а защото там има повече възможности да се обърне внимание и да се направят изследвания?

# 9
  • Мнения: 413
Току що се върнахме от контролното теглене всеки ден в консултацията, наддали сме 40 гр., а там също има лекарка, която е запозната отдавна със ситуацията, препоръча ми да карам така и да въведа от другата седмица каша - грис или ориз за обяд с лъжичка постепенно /тук има каши на Милумил след 4-я месец/, за да имам след около две  седмици сигурно  обедно хранене. Тук не се започва с пюрета, акцептира се за късно захранване, без даване на сокове, от пюретата има много голям процент на алергии.  Даже от консултацията получих безплатно /това е пректика тук/ две кутии каша от грис и ориз.
   Точно вторият лекар, който посетихме трябваше да си платим, тъй като не е личния лекар, а ако реша да посетя болницата трябва да имам направление от т.н.личен лекар, който точно вчера каза, че нямало нужда.
   Ще изчакам за сега, ще видя как ще се храни през събота и неделя, и ако положението се влошава....
   ...За кашите също се двоумя  newsm78,  но отдавна му текът слюнки от устата, което по тукашни статии означава, че стомахът на бебето вече е готово да смила други храни освен млякото. ...и съм в една безпътица отново....  Вие какво мислите за въвеждането на каши??? 

# 10
  • Мнения: 630
Ще те посъветвам да се консултираш, ако искаш с Бърди ето тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&board=34.0
Аз лично не бих въвеждала твърда храна на толкова малко бебе, което очевидно има проблем с храненето!

Общи условия

Активация на акаунт