аз ли бъркам някъде...

  • 481
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 343
захранихме се преди около 3 седмици със зеленчуково пюре,но проблемът е че не можем да заместим цяло хранене тъй като синът ми хапва около 10-ина лъжички и почва да плаче неустоимо,давам млякото и след като го изяде му давам още малко пюре и така изяжда около 60-70гр пюре и 90гр мляко,смених пюретата да не би да не му харесват,но пак същото хапва няколко лъжички и рев,докато не си види млякото.защо така плаче и въобще ще яде ли някога тия пюрета като другите бебета?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Не гледай другите бебета а твоето Wink Ще прояде споко.
За сведение ще ти кажа, че моят син до годината и малко нямаше изместено ядене..пиеше по 700-800 мл. АМ и ядеше плодове...това беше. Здраво и жизнено дете е.
Няма от какво да се притесняваш...не може от раз да изместиш...захранването става бавно. А и ти захранваш...не нахранваш нали Wink МЛякото му е необходимо и важно за него. Не го лишавай като изместваш толкова рано хранене.

# 2
  • Мнения: 506
и ние не харесахме зеленчуците веднага,но давайки му по-разредени пюретата/с АМ/ и с времето свикна

# 3
  • Мнения: 3 376
Аз мисля,че на тази възраст е рано  да се замества хранене.
Моя син още няма изцяло заместено.

# 4
  • Мнения: 491
И моята Ева така правеше,аз си го обяснявах с това,че не и се яде с лъжица а с биберон.Но после свикна да яде с лъжица.
Не ти се бъркам,но наистина не е ли малко рано да заместиш цяло хранене?

# 5
  • Мнения: 508
разбира се че ще яде като другите,просто му дай малко време да свикне и не се притеснявай,друг вариант е да прибавиш малко пл.пюре към зеленчуковото докато свикне.И  прибавяй АМ една доза към пюрето,за да му е познат вкуса,пък и мисля че така трябва поне в началото.УСПЕХ Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Не гледай другите бебета а твоето Wink Ще прояде споко.

И това е моя принцип Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт