RH-ФАКТОР,АБОРТ И ЖЕЛАНИЕ ЗА НОВА БРЕМЕННОСТ

  • 3 033
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!СЕПТЕМВРИ МЕСЕЦ НАПРАВИХ АБОР ПО СЪВЕТ НА ДОКТОРИТЕ ЗАРАДИ Т.НАР."MISSED ABORT " ,ТОГАВА МИ ПРАВИХА ИЗСЛЕВДАНЕ ЗА КРЪВНА ГРУПАИ СЕ ОКАЗА АВ - , А НЕ ЗНАЕМ МЪЖА МИ КОЯ Е !НЕ ЗНАМ ДАЛИ МИ Е БИТА ВЪПРОСНАТА ИНЖЕКЦИЯ ЗА АНТИТЕЛА-РАЗБРАХ ЗА НЕЯ СЛЕД ТОВА.СЕГА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ДАЛИ ПАК ЩЕ МОГА ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ.ОТ ТОЗИ МЕСЕЦ ПРАВИМ ОПИТИ НО СА НЕУСПЕШНИ.МОЛЯ  ЗА СЪВЕТ И АКО НЯКОИ Е ПРЕМИНАЛ ПРЕЗ ПОДОБНИ ИЗПИТАНИЯ ДА ПИШЕ

# 1
  • Мнения: 4 111
Съветвам те да изследвате кръвната група на мъжа ти и ако е минус да забравиш за притесненията. Ако е плюс ще уведомиш гинеколога си при следваща бременност и той ще следи за антитела в кръвта ти, не се притеснявай, може да се реагира навреме.

# 2
  • Мнения: 119
Здравей,много съжалявам за случилото се,дано по-скоро разбереш за добрата новина,която очакваш!Аз съм кръвна група АB- ,мъжа ми 0+,детето се роди живо и здраво,след раждането не са ми били инжекция,защото детето е с отрицателен резус фактор.От болницата ми обясниха,че се бие само ,ако детето е с положителен.Желая ти успех!!!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 773
преди години правих аборт- по желание. Не ми е бита тази инжекция, аз и представа си нямах за нея. /аз съм А1 - а мъжът ми 0+/ Като забременях се притеснявах доста, но нямах проблем с антителата. Не се притеснявай. Прави си изследванията редовно и всичко ще е наред. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 207
На мен никой не ми е казвал за кръвната група! Аз съм А2+ а пък малкия се роди с А- (отр) мъжа ми не го знам какво кръвна група е! Правила съм си само изследвания и това е!!!!

# 5
  • Мнения: 1 896
Не се тревожи толкова.Нищо фатално не се е случило.Нека и съпругът ти си изследва  кръвната група.
Ако се окаже,че е с Rh+ просто ще следят антителата в кръвта ти по време на бремеността по-щателно.Ако изобщо се появят антитела,ваксината може да се сложи и по време на бременността.Но нивото им обикновено се покачва значително през последните 1-2 месеца от бремеността,и ако не може да се повлияе увеличението им, раждането се предизвикава по-рано от термина.
Възможно е детето ти да носи твоя резус фактор-тогава също няма да имаш проблеми с антителата.
Ако се окаже,че съпругът ти е с Rh- , вчичките ти тревоги са били напразни.

# 6
  • Мнения: 1 896
На мен никой не ми е казвал за кръвната група! Аз съм А2+ а пък малкия се роди с А- (отр) мъжа ми не го знам какво кръвна група е! Правила съм си само изследвания и това е!!!!

Никой не ти е казал,защото при майки с Rh+, този проблем не съществува,независимо от резус -фактора на детето.

# 7
  • Мнения: 186
Здравей, аз съм 0-, а мъжът ми е А+. Двете ми деца са с положителен Rh фактор. Имам един аборт и две раждания и винаги ми е правена ваксината за антитела. Мисля, че не трябва да се притесняваш за забременявнето. При мен с първото ми дете стана чак след 10 месечно опитване. Ако мъжът ти е с положителен Rh, трябва да се следи за образуване на антитела в кръвта ти.
Хайде, пожелавам ти успешно забременяване!
 

# 8
  • Мнения: 1 931
Тази инжекция може да се бие до 3 месец по време на бременност. Когато това нещо се случи ще кажеш на гинеколога и ще реши какво да направи. На мен 3 пъти ми правиха изследвания за антитела.  Децата ми са с кръвната група на баща им 0+, а аз съм0-

# 9
  • Мнения: 4 621
Съветвам те да изследвате кръвната група на мъжа ти и ако е минус да забравиш за притесненията. Ако е плюс ще уведомиш гинеколога си при следваща бременност и той ще следи за антитела в кръвта ти, не се притеснявай, може да се реагира навреме.
Peace

# 10
  • Мнения: 520
И аз мисля , че няма от какво да се притесняваш. Аз съм "-" приятеля ми е "+" Rh . Преди време правих аборт /по желание/ биха ми задължителната инжекция анти Д гамаглобулин/май така се казваше/ След това успешна бременност и раждане, всичко с беба си е наред. Тя е с "+" Rh. Три пъти през бременноста си правих изследвания за антитела.

# 11
Един съвет и от мен.Аз съм 0+,мъжът ми А1-.Имаме си нормални деца.Преди 23 години в една болница се ражда дете със синдром на непоносимост към майката(така се е казвало по онова време) и се налага смяна на кръвта.Нито едно бебе не може да живее с резус-фактор (отрицателен)наследен от майка си.Но след 48 часа кръвопреливане,бебето е добре и пише това сега. Wink newsm10.Само предупреди лекаря си и всичко ще е наред.Най-важно е да мислиш положително.

# 12
  • Мнения: 1 896
Един съвет и от мен.Аз съм 0+,мъжът ми А1-.Имаме си нормални деца.Преди 23 години в една болница се ражда дете със синдром на непоносимост към майката(така се е казвало по онова време) и се налага смяна на кръвта.Нито едно бебе не може да живее с резус-фактор (отрицателен)наследен от майка си.

А стига бе!Дори е за предпочитане при майка с Rh-, детето да е със същия резус фактор, защото тогава не се налага поставянето на анти Д гамаглоболин.
Аз лично познавам поне 2 деца,които са с наследен резус-фактор отрицателен именно от майка си и са си живи и здрави.Самата аз съм наследила отрицателния резус фактор от майка си и съм читава все още.
Освен това от кого, аджеба, да наследят децата Rh-, ако бащата е с положителен такъв.
Повтарям ,че при майка с Rh+, проблем с антителата не съществува независимо от резус-фактора на бащата или на детето.

# 13
  • Мнения: 4 111
Един съвет и от мен.Аз съм 0+,мъжът ми А1-.Имаме си нормални деца.Преди 23 години в една болница се ражда дете със синдром на непоносимост към майката(така се е казвало по онова време) и се налага смяна на кръвта.Нито едно бебе не може да живее с резус-фактор (отрицателен)наследен от майка си.

А стига бе!Дори е за предпочитане при майка с Rh-, детето да е със същия резус фактор, защото тогава не се налага поставянето на анти Д гамаглоболин.
Аз лично познавам поне 2 деца,които са с наследен резус-фактор отрицателен именно от майка си и са си живи и здрави.Самата аз съм наследила отрицателния резус фактор от майка си и съм читава все още.
Освен това от кого, аджеба, да наследят децата Rh-, ако бащата е с положителен такъв.
Повтарям ,че при майка с Rh+, проблем с антителата не съществува независимо от резус-фактора на бащата или на детето.

Аз разбрах друго - че самата авторка на поста, която е 0+ е въпросното дете, на което са сменяли кръвта и майка й е с отризателен резус.


А това:

Нито едно бебе не може да живее с резус-фактор (отрицателен)наследен от майка си.

Не е вярно изобщо.

# 14
  • Мнения: 247
Не се притеснявай всичко ще бъде наред. Все пак правите опити само от един месец. Възможно е да забременееш след 2 или 3. не се притеснявай напразно. Желая ти успех и ти стискам палци.

Общи условия

Активация на акаунт